ملاقات ولودیمیر زلنسکی با پادشاه چارلز سوم با لباس گرمکن

در اکتبر 2020، درست بیش از یک سال پس از انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی و همسرش اولنا زلنسکا، یک سفر رسمی به بریتانیا داشتند که شامل بازدید از کاخ باکینگهام برای دیدار با شاهزاده ویلیام و همسرش کاترین، شاهزاده خانم کنونی بود. ولز در آن زمان، رئیس‌جمهور اوکراین، مانند شاهزاده، یونیفورم رهبر زمان صلح را به تن داشت: کت و شلوار و کراوات تیره و کفش‌های مشکی جلا داده شده به درخشش بکر.

دو سال و نیم بعد، اوضاع بسیار متفاوت به نظر می رسید.

در 8 فوریه، درست قبل از سالگرد جنگ در اوکراین، آقای زلنسکی بازگشت: ملاقات با ریشی سوناک، نخست وزیر، سخنرانی در پارلمان و سفر به کاخ باکینگهام برای دیدار با پادشاه چارلز سوم – این بار در چیزی که او این نماد را ساخته است. وضعیت او به عنوان رهبر زمان جنگ: یک ژاکت سبز نظامی با سه تایی اوکراینی در گلو، شلوار باری نظامی و چکمه های گروه ضربت Lowa.

بله، او حتی برای پادشاه (که با کت و شلوار و کراوات آبی معمولی Savile Row خود بود) گرمکن خود را رها نکرد. تصویر بیش از آنچه کلمات می توانند داستان را بیان می کنند.

این یونیفرم واقعی که آقای زلنسکی از زمان شروع جنگ بی‌وقفه پوشیده است، فارغ از هر زمینه‌ای – در طاق‌های سر به فلک کشیده تالار وست مینستر، اتاق‌های طلاکاری شده کاخ، محوطه بلوط کنگره، پس‌زمینه بزرگ کاخ سفید. و تقریباً مطمئناً در اواخر هفته هنگامی که برای دیدار با رهبران اتحادیه اروپا به بروکسل سفر می کند، آن را خواهد پوشید – واقعیت جبهه جنگ را در هر تصویر و هر مکالمه ای قرار می دهد. این جنگ را فراتر از پروتکل سنتی و شایستگی قرار می دهد و پنهان کردن واقعیت تداوم آسیب و حتی زشتی آن را غیرممکن می کند.

روند معمول وقایع دیپلماتیک و انتظارات را قطع می کند. در میان دریای کت و شلوارهای آبی متلاطم است. او را متمایز می کند. نکته همین است.

همانطور که آقای زلنسکی به پارلمان گفت، این یادآوری است که “نبرد ادامه دارد.” حتی زمانی که او با شاه چارلز که به عنوان خلبان نیروی هوایی آموزش دیده صحبت می کند، مردمش به مبارزه ادامه می دهند و “امروزه در اوکراین هر خلبان نیروی هوایی یک پادشاه است.” این تظاهرات همبستگی با کسانی است که در خانه هستند. قدردانی از مردمی که آقای زلنسکی نماینده آنهاست.

و این زبانی است که همه افراد تماشاگر می توانند آن را در یک چشم به هم زدن بفهمند: پادشاه، نماینده مجلس، شخص تصادفی در حال پیمایش در اینستاگرام. لباس‌های خشک نظامی سرباز پا یک زبان عامیانه تقریباً جهانی است. از آغاز این جنگ، آقای زلنسکی فهمیده است که در این عصر بصری «تئاتر عملیات» معانی متعددی دارد.

به همین دلیل است که لباسی که او می پوشد مهم است – و اینکه او همچنان همان لباس را می پوشد مهم است. این یک ابزار استراتژیک است. بخشی جدایی ناپذیر از نبرد برای حمایت جهانی و پیام او به جهان است. و سابقه خود را ایجاد کرده است.

همانطور که جان مک فال، رئیس مجلس اعیان گفت: “در زمان های آزمایشی رهبران باید قابل مشاهده باشند.” آقای زلنسکی ثابت کرده است که در استفاده از ابزارهای دید استاد است. او آنها را از نوع خود اسلحه ساخته است.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما