در اینجا بهترین اجراهای رقص سال 2022 آورده شده است

به عنوان بخشی از پلتفرم بهار 2022 پروژه Danspace، “رویای تماشاگران (قسمت دوم)،” طراح رقص نگاهی رویایی و عرفانی به اندوه ارائه کرد – که تا حدی از مرگ یک دوست و شریک رقص الهام گرفته شده بود – که همچنین بود. مربوط به تحقیقات بروکس در مورد نهنگ ها. در “Sensoria: An Opera Strange” آواز، رقص و حتی یک دوئت شبح مانند وجود داشت. (ویژگی ما را در مورد “Whalefall” بروکز بخوانید.)

این شرکت دو اجرای فوق‌العاده در فضاهای متفاوت ارائه کرد، یکی در تئاتر جویس – برنامه شامل دو رقص بود که با هنرمندی رابرت راشنبرگ ایجاد شد – دیگری در ساحل Rockaway به عنوان بخشی از جلسات ساحل. در Rockaway، رقصندگان در امتداد خط ساحلی در “Trisha Brown: In Plain Site” سفر کردند و برخی از کارهای اولیه براون را به نمایش گذاشتند. آیا پایان یک دوره بود؟ این شرکت به تازگی اولین کمیسیون رقص خود را اعلام کرده است، به این معنی که تمرکز دیگر تنها بر روی رقص های براون نخواهد بود. جودیت سانچز رویز، یکی از اعضای سابق شرکت، افتخارات را انجام خواهد داد. (ویژگی ما را در مورد شرکت Rockaway بخوانید.)

حتی در یک تئاتر شلوغ، برخی اجراها تجربه‌های صمیمی هستند، بین شما و رقصندگان روی صحنه. نسخه مرحله‌ای از Casel’s Chasing Magic – که برای اولین بار به عنوان یک پیشنهاد دیجیتال در اوایل همه‌گیری ارائه شد – در مورد ایجاد یک جامعه بود، یک تبادل پر انرژی برای همه در فضا. کازل، یک رقصنده خارق‌العاده در تئاتر جویس به تماشاگران گفت: «ما می‌خواهیم شما را بشنویم، می‌خواهیم شما را احساس کنیم». این دو تولید، آنلاین و زنده، هر دو به کارگردانی توریا بیرد، چه وجه اشتراکی فراتر از موسیقی و رقص عالی داشتند؟ شوخی های سست و خنده دار کازل، پاهای قابل توجه او از نزدیک، حضور پرشور او. او هوا است – به همان اندازه که می آید. (بررسی ما را درباره دیجیتال “Chasing Magic” بخوانید.)

این طراح رقص آمریکایی که عمدتاً در اروپا زندگی می‌کند، با «مگی گربه» به نیویورک بازگشت، ترکیبی هیجان‌انگیز از باند، واژگونی و نقطه عزیمت انرژی‌بخش: «گربه روی سقف حلبی داغ». با “مگی” او – یک بازی، یک شخصیت، یک نیرو؟ – هارل یک نمایش جسورانه و شاد خلق کرد که مفهوم حرکت باند فرودگاه را به عنوان رقص و هر چیز قدیمی خانه مانند بالش و حوله را به عنوان لباس برجسته کرد. این یک لذت صوتی و بصری بود.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما