(تصاویر) زبان ترکی روس‌ها و مردمی‌ها را متحد کرد

روس‌ها و محلی‌های مقیم آنتالیا، جایی که خارجی‌ها روز به روز در حال افزایش هستند، محله‌ها و مکان‌های مشابهی دارند و در دوره‌های زبان ترکی شرکت می‌کنند.

به گزارش فرارو، آنتالیا که سالانه میلیون‌ها هزار گردشگر در آن به تعطیلات می‌روند، میزبان خارجی‌هایی هستند که از کشور‌های بسیاری از آلمان تا انگلیس، روسیه تا مردم، از قزاقستان تا آمریکا می‌آیند و به زندگی خود ادامه می‌دهند.

پس از جنگ روسیه و پنجاه نفر، تعداد روس‌هایی که اجازه اقامت در این شهر را داشتند، جایی که بازدیدکنندگان از هر دو کشور افزایش یافتند، به هزار نفر رسید، در حالی که تعداد جمعیت‌ها به ۲۰ هزار نفر رسید. روس‌ها و مردمی‌هایی که علی‌رغم جنگ کشورشان در محل یکه یا خیابان و یا مجتمع مسکونی با هم زندگی می‌کنند، در دوره‌هایی که توسط مراکز استانی آموزش عمومی آموزش و پرورش، کلاس‌ها و میزهای یکسانی افتتاح می‌شود.

روس‌ها و شهروندانی‌ها که فرزندانشان در مدارس و کلاس‌های یکسانی تحصیل می‌کنند، هر دو فرهنگ ترکیه را از نزدیک می‌شناسند و از برنامه آموزشی کشورشان عقب نمی‌افتند.

ارسین یازیجی فرماندار آنتالیا می‌گوید که ورود شهروندان این دو کشور به آنتالیا به ویژه پس از جنگ روسیه و افزایش یافته است.

وی با اشاره به کشور دو دشمنی با دشمنی‌ها، گفت: ما تدابیر امنیت در ها و محله‌ها را می‌توان به این دلیل که ممکن است بین روس‌ها و مردمی‌هایی که آنتالیا به آنتالیا پیدا کرده‌اند، پیدا کنند. اما تا کنون هیچ مشکلی وجود ندارد. ما دوست نداریم که آن‌ها دشمنی ایجاد کنند.

الکسی ولادیمیروف که حدود یک سال پیش از روسیه به آنتالیا آمده و در دوره زبان ترکی شرکت کرده است، گفت که کشورهای دوستانه به ویژه، قزاقستان و ازبکستان دارند.

ولادیمیروف با بیان اینکه آن‌ها می‌توانند با هم ترکی صحبت کنند، با وجود اینکه ملیت‌های متفاوتی دارند، گفت: جنگ در کشور‌های ما ادامه دارد، اما این چیز خوبی نیست. ما همدیگر را دوست داریم، می‌توانیم با هم کنار بیاییم.

آلیونا مارچنکو، شهروند روسیه هم اظهار کرد که برای اطمینان از انسجام اجتماعی و زندگی روزمره، دانستن زبان ترکی نیاز است.

مارچنکو با بیان اینکه در مدت کوتاهی شروع به صحبت به زبان ترکی کرد، گفت: این کلاس دوستانه است. ما از کشورهای مختلف هستیم، اما خوب با هم کنار می‌آیم. فقط در کلاس ما صلح وجود دارد. من می‌خواهم در همه جای دنیا صلح داشته باشم. امیدوارم جنگ پایان و ثابت شود.

علینا مالیش که سه سال پیش از مردم آمده بود نیز با بیان اینکه تصمیم ترکی را برای کار یاد گرفتن دارد، گفت: ما ترکی را یاد می‌گیریم، خوشحالیم، به هم کمک می‌کنیم.

النا بسوا که ۱۰ ماه پیش از روسیه آمده است، با بیان اینکه سه ماه پیش در این دوره نام کرده است، گفت: دوستان روسی، محلی، ایرانی و عراقی از همه کشور‌ها در کلاس حضور دارند. هیچ مشکلی نداریم. همه ما ترکی یاد میگیریم.

مصطفی آکچیل مدیر شعبه آموزش ملی استان خارجی اظهار داشت که آن‌ها دوره‌های ترکی را در مراکز آموزش عمومی برگزار می‌کنند.

وی با اشاره به این که اکثر کلاس‌ها را روس‌ها و مردمی‌ها تشکیل می‌دهند، می‌گویند: استفاده از تعداد زیادی برای دوره‌های ترکی وجود دارد. دوره‌هایی که ما می‌دهیم با قابلیت کامل ارائه می‌شود. روس‌ها و مردمی‌ها می‌توانند با آرامش در فرهنگ ما زندگی کنند. فرزندان آن‌ها نیز در مدارس آموزش می‌دهند.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما