برای اولین بار زنان در تمام مجالس جهان حضور داشتند

این نهاد جهانی که به ترویج صلح از طریق دیپلماسی و گفتگوی پارلمانی اختصاص دارد، در آخرین گزارش سالانه خود، همچنین اعلام کرد که مشارکت زنان باعث شده است. هرگز به اندازه متنوع نبوده است همانطور که امروزه در بسیاری از کشورها وجود دارد.

یافته ها بر اساس داده های 47 کشور که سال گذشته انتخابات برگزار کرد.

این نظرسنجی ها نشان می دهد که زنان به طور متوسط ​​25.8 درصد از کرسی های موجود را به خود اختصاص داده اند. افزایش 2.3 واحد درصدی، از زمان برگزاری آخرین انتخابات.

کوچکترین افزایش

علیرغم این داده های مثبت، IPU خاطرنشان کرد که با این وجود این کمترین افزایش در مشارکت زنان در شش سال گذشته است. افزایش 0.4 درصدی به این معنی است که با طلوع سال جدید، سهم جهانی زنان در مناصب پارلمانی به 26.5 درصد رسیده است.

مارتین چونگونگ، دبیر کل IPU گفت: خبر بد دیگر این است که با این سرعت، 80 سال دیگر طول می کشد تا به برابری جنسیتی در پارلمان برسیم.

“در حال حاضر، یکی از مهمترین موانع، جو تبعیض جنسی، آزار و اذیت، خشونت علیه زنان است که ما در سراسر جهان شاهد آن هستیم.»

«این پدیده ای است که در سراسر جهان فراگیر است و در هیچ منطقه خاصی بومی نیست. و ما می توانیم آن را تخمین بزنیم این تأثیری بر مشارکت زنان در زندگی سیاسی دارد

زنان نخست‌وزیر زودتر از موعد خارج می‌شوند

رئیس IPU اشاره کرد استعفای جاسیندا آردرن و نیکولا استورجن نخست وزیر نیوزلند و اسکاتلند، گفت که به طور گسترده گفته می شود که آنها پس از آزار و اذیت از سمت خود کناره گیری کرده اند.

آقای Chungong همچنین به سایر داده های IPU اشاره کرد که فراگیر و روند رو به افزایش آزار و اذیت، تبعیض جنسی و خشونت علیه زنانکه آنها را از مشارکت در فرآیندهای سیاسی در کشورهایشان باز می دارد.

لسیا واسیلنکو، رئیس دفتر نمایندگان زن مجلس IPU، گفت که هر زنی که انتخاب می‌شود، “مجلس را یک قدم به فراگیرتر شدن و نماینده شدن بیشتر نزدیک‌تر می‌کند و دیدن تنوع بسیار بسیار عالی است”.

اما به طور کلی، او اضافه کرد:پیشرفت بسیار کند است در حالی که نیمی از جمعیت جهان هنوز به میزان قابل توجهی کمتر حضور دارند. نیاز فوری به تغییر این وجود دارد، برای تقویت دموکراسی هر کجا.”

رئیس IPU، دوارت پاچکو، از همکاران مرد در هر پارلمان در سرتاسر جهان خواست که «با همتایان زن خود برای پیشبرد و پیشرفت کار کنند. سرعت تغییر را تسریع کند

جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزلند، دخترش نِو را بین جلسات سومین روز از هفتاد و سومین مناظره عمومی مجمع عمومی حمل می‌کند.  27 سپتامبر 2018.

جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزلند، دخترش نِو را بین جلسات سومین روز از هفتاد و سومین مناظره عمومی مجمع عمومی حمل می‌کند. 27 سپتامبر 2018.

برخی از نکات برجسته

نشانه های دلگرم کننده ای وجود داشت که حداقل پیشرفت در حال رخ دادن است. برزیل دید الف ثبت 4829 زن که خود را سیاه پوست می داننداز مجموع نزدیک به 27000 کاندیدای انتخابات.

در ایالات متحده آمریکا، الف رکورد 263 زن رنگین پوست در میان دوره ای کنگره شرکت کرد. و نمایندگی LGBTQI+ در کلمبیا سه برابر شد و از دو به شش عضو کنگره رسید.

در فرانسه، 32 نامزد از یک پیشینه اقلیت برای مجلس ملی جدید انتخاب شدند که بالاترین رقم تاریخ 5.8 درصد از کل است.

رهبری راه

اکنون شش کشور در سراسر جهان برابری جنسیتی دارندبه لطف پیوستن نیوزلند به این باشگاه در سال گذشته، که شامل کوبا، مکزیک، نیکاراگوئه، رواندا و امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) – کشورهای برتر در رتبه بندی IPU برای عضویت زنان است.

رواندا با زنانی که اندکی بیش از 60 درصد از کرسی های پارلمان را در مجلس سفلی اشغال کرده اند، رتبه اول را در اختیار دارد. با این حال، حتی در آنجا، زنان هنوز تنها 34.6 درصد از کرسی‌های مجلس فوقانی را اشغال می‌کنند.

اعضای پارلمان افغانستان در نشستی درباره زنان در نقش های تصمیم گیری شرکت کردند.

زنان سازمان ملل/ Nangyalai Tanai

اعضای پارلمان افغانستان در نشستی درباره زنان در نقش های تصمیم گیری شرکت کردند.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما