EPA اولین محدودیت ها را برای آلودگی آب و هوا از نیروگاه های موجود پیشنهاد می کند

دولت بایدن روز پنجشنبه اولین مقررات را برای محدود کردن آلودگی گلخانه‌ای ناشی از نیروگاه‌های فعلی اعلام کرد و مجموعه‌ای از سیاست‌های آب و هوایی بی‌نظیر را محدود کرد که در مجموع می‌تواند سهم این کشور را در گرمایش جهانی کاهش دهد.

این پیشنهادها برای حذف موثر انتشار دی اکسید کربن از بخش برق کشور تا سال 2040 طراحی شده اند.

مقررات حاکم بر نیروگاه‌ها به دنبال دیگر برنامه‌های دولت بایدن برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای با تسریع روند انتقال کشور به خودروهای الکتریکی، جلوگیری از نشت متان از چاه‌های نفت و گاز و کاهش تدریجی استفاده از یک ماده شیمیایی گرم‌کننده سیاره در مبردها همراه با قانون کاهش تورم 2022، که بیش از 370 میلیارد دلار را به برنامه های انرژی پاک سرازیر می کند، این اقدامات ایالات متحده را به خط مقدم مبارزه برای محدود کردن گرمایش جهانی سوق می دهد.

علی زیدی، مشاور ارشد آب و هوای آقای بایدن، روز چهارشنبه در تماس تلفنی با خبرنگاران گفت: «ما در دهه تعیین‌کننده اقدامات اقلیمی هستیم و رئیس‌جمهور اهداف خود را در این فضا روشن کرده است و ما به آنها خواهیم رسید».

دولت استفاده از تجهیزاتی را برای ضبط انتشار گازهای گلخانه ای قبل از خروج از دودکش، یک فناوری نوپا و گران قیمت، الزامی نمی کند. بلکه در حال تعیین سقف‌هایی برای نرخ‌های آلودگی است که اپراتورهای نیروگاهی باید رعایت کنند. آن‌ها می‌توانند این کار را با استفاده از فناوری دیگری انجام دهند یا در مورد نیروگاه‌های گازی، به منبع سوختی مانند هیدروژن سبز تبدیل شوند که کربن منتشر نمی‌کند.

3400 نیروگاه زغال سنگ و گاز این کشور در حال حاضر حدود 25 درصد از گازهای گلخانه ای تولید شده توسط ایالات متحده را تولید می کنند، آلودگی که به طور خطرناکی کره زمین را گرم می کند.

این طرح مطمئناً با مخالفت صنعت سوخت های فسیلی، اپراتورهای نیروگاه ها و متحدان آنها در کنگره مواجه خواهد شد. احتمالاً یک چالش حقوقی فوری از سوی گروهی از دادستان‌های کل جمهوری‌خواه که قبلاً از دولت بایدن برای توقف سایر سیاست‌های آب و هوایی شکایت کرده‌اند، به دنبال داشته باشد. یک دولت آینده نیز می تواند این مقررات را تضعیف کند.

جیم متسون، رئیس انجمن ملی تعاونی برق روستایی، که نیروگاه‌هایی را که به جوامع کمتر توسعه‌یافته کشور خدمت می‌کنند، می‌گوید: «این پیشنهاد شبکه برق آمریکا را بیشتر تحت فشار قرار می‌دهد و دهه‌ها تلاش برای روشن نگه داشتن چراغ‌ها در سراسر کشور را تضعیف می‌کند.

پاتریک موریسی، دادستان کل جمهوری خواه ویرجینیای غربی، که در دهه گذشته یک نبرد حقوقی چند ایالتی را برای محدود کردن اختیارات EPA رهبری کرده است، پیش بینی کرد که جدیدترین پیشنهادها از چالش های دادگاه جان سالم به در نخواهند برد. او گفت: “این مورد تایید نخواهد شد، و به نظر می رسد فقط برای ترساندن نیروگاه های زغال سنگ به بازنشستگی طراحی شده است – هدف دولت بایدن.”

سناتور جو مانچین سوم، دموکرات ویرجینیای غربی که با بسیاری از سیاست‌های اقلیمی حزبش مخالفت کرده است، روز چهارشنبه گفت که با همه نامزدهای آقای بایدن در EPA مخالفت خواهد کرد، مگر اینکه دولت این مقررات را کنار بگذارد – تهدیدی که دندان‌ها را در بین دو دسته تقسیم‌بندی کرده است. سنا

این دولت مصمم به پیشبرد برنامه رادیکال آب و هوای خود است و روشن کرده است که تمام تلاش خود را برای تنظیم نیروگاه های زغال سنگ و گاز، صرف نظر از هزینه ای که برای امنیت و قابلیت اطمینان انرژی دارد، انجام می دهند. آقای مانچین گفت که میلیون ها دلار از تجارت زغال سنگ خانواده اش درآمد داشته است. آقای منچین در سال آینده با یک کارزار بالقوه دشوار برای انتخاب مجدد مواجه است که می تواند او را در مقابل فرماندار جیم جاستیس، جمهوری خواه که اعلام کرده برای سنا در سال 2024 نامزد خواهد شد، قرار دهد. ویرجینیای غربی به طور فزاینده ای به سمت راست رفته است. رای دهندگان آنجا در سال 2020 با 39 امتیاز نسبت به آقای بایدن از دونالد جی ترامپ حمایت کردند.

مایکل اس. ریگان، مدیر آژانس حفاظت از محیط زیست، مقررات پیشنهادی را در سخنرانی خود در محوطه دانشگاه مریلند روز پنجشنبه اعلام کرد. مقامات سازمان حفاظت محیط زیست محیط دانشگاه را برای جلب توجه فعالان جوی جوانان انتخاب کردند که امیدوارند به رای دادن به کمپین انتخاب مجدد آقای بایدن در سال 2024 کمک کنند.

آقای ریگان به دانشجویان گفت: “هر نسلی چالش تعیین کننده خود را دارد، چالشی که زندگی های بی شماری را شکل می دهد و آینده را برای دهه های آینده تحت تاثیر قرار می دهد، و تغییرات آب و هوا این چالش برای شماست.” ما شما را می بینیم، شما را می شنویم و مطمئن هستم که رئیس جمهور بایدن نیز چنین می کند. به همین دلیل است که وقتی پرزیدنت بایدن روی کار آمد، بلندپروازانه ترین برنامه آب و هوایی در تاریخ ایالات متحده را راه اندازی کرد.

بسیاری از فعالان جوی جوان پس از تصویب یک پروژه حفاری نفت در زمین های بکر فدرال در آلاسکا، معروف به ویلو، از آقای بایدن عصبانی شده اند. آنها اقدامات رئیس جمهور را خیانت به وعده انتخاباتی سال 2020 او برای توقف حفاری جدید نفت و گاز در زمین های عمومی می دانند.

کاخ سفید استدلال می کند که تأثیر جمعی مقررات و قوانین آب و هوایی آقای بایدن، از نظر کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، بیشتر از هر گونه آسیب زیست محیطی است که توسط پروژه Willow ایجاد می شود.

به گفته کاخ سفید، سوزاندن نفت حفاری شده در سایت Willow حدود 280 میلیون تن دی اکسید کربن که باعث گرم شدن سیاره می شود، منتشر می کند. طبق گفته EPA، قوانین جدید در مورد نیروگاه‌ها بین سال‌های 2028 تا 2042، انتشار گازهای گلخانه‌ای را تا 617 میلیون تن کاهش خواهد داد. کل اقتصاد ایالات متحده در طول سه سال. چندین تحلیل پیش بینی کرده اند که قانون کاهش تورم تا سال 2030 حداقل یک میلیارد تن دیگر را کاهش می دهد.

این امر می تواند کشور را در مسیر تحقق وعده آقای بایدن مبنی بر اینکه ایالات متحده تا سال 2030 گازهای گلخانه ای خود را به نصف کاهش می دهد و تا سال 2050 به طور کلی اضافه کردن دی اکسید کربن به اتمسفر را متوقف می کند، قرار دهد، اگرچه تحلیلگران خاطرنشان می کنند که سیاست های بیشتری باید اعمال شود. برای رسیدن به هدف دوم

دانشمندان می گویند که این اقدامی است که همه کشورهای بزرگ صنعتی مورد نیاز هستند تا میانگین دمای جهانی را از افزایش 1.5 درجه سانتیگراد (2.7 درجه فارنهایت) در مقایسه با سطوح ماقبل صنعتی حفظ کنند. فراتر از این نقطه، کنترل اثرات امواج گرمای فاجعه بار، سیل، خشکسالی، شکست محصول و انقراض گونه ها برای بشریت به میزان قابل توجهی سخت تر می شود. این سیاره قبلاً به طور متوسط ​​1.1 درجه سانتیگراد گرم شده است.

دالاس بورتراو، اقتصاددان با منابع برای آینده، یک سازمان تحقیقاتی غیرحزبی که بر روی آن تمرکز می‌کند، گفت: «هر یک از این چندین مقررات EPA به کلیت تصویری که برای دور کردن این کشتی اقیانوس‌پیما از بدترین فاجعه آب‌وهوایی ضروری است کمک می‌کند. سیاست انرژی و محیط زیست

مقامات EPA می گویند که مقررات پیشنهادی برای ارائه انعطاف پذیری به صنعت طراحی شده است. برای مثال، کارخانه‌های زغال‌سنگ که قرار است قبل از سال 2032 بازنشسته شوند، ممکن است مجبور نباشند کنترل‌کننده‌های آلودگی جدید مانند فناوری جذب کربن را نصب کنند. طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی، حدود یک چهارم نیروگاه های فعال با سوخت زغال سنگ در حال حاضر برنامه ریزی شده است تا سال 2029 بازنشسته شوند.

در حالی که قوانین پیشنهادی هزینه‌ها را برای اپراتورهای نیروگاه افزایش می‌دهد، EPA تخمین می‌زند که محدود کردن آلودگی ناشی از دودکش‌ها تا سال 2042 از طریق بهبود سلامت عمومی از سطوح پایین‌تر دوده و دی‌اکسید گوگرد، سود اقتصادی خالص تا 85 میلیارد دلار به همراه خواهد داشت. نیروگاه های زغال سنگ

طبق گزارش EPA، استانداردهای پیشنهادی تا سال 2030 از حدود 1300 مرگ زودرس، بیش از 800 مراجعه به بیمارستان و اورژانس، بیش از 300000 مورد حملات آسم، 38000 غیبت از مدرسه و 66000 روز کاری از دست رفته جلوگیری می کند.

از برخی جهات، مقررات EPA برای سرعت بخشیدن به تغییراتی طراحی شده است که در حال حاضر در صنعت انرژی در حال انجام است.

زغال‌سنگ، کثیف‌ترین سوخت فسیلی، رو به کاهش است – در دهه گذشته هیچ کارخانه زغال‌سنگ جدیدی در ایالات متحده ساخته نشده است. در همین بازه زمانی، هزینه انرژی بادی و خورشیدی به شدت کاهش یافته و تولید برق از توربین‌های بادی و پنل‌های خورشیدی بیش از سه برابر شده است. باد اکنون بیش از 10 درصد از برق کشور را تولید می کند و انرژی خورشیدی اکنون حدود 3 درصد را تولید می کند و به سرعت در حال رشد است. در نتیجه، آلودگی گرمایش سیاره ناشی از دودکش‌های نیروگاه‌ها در دهه گذشته حدود 25 درصد کاهش یافته است، بدون هیچ گونه مقررات مستقیم.

در سال‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌های برق بزرگ، اهدافی را برای توقف افزودن دی اکسید کربن به جو تا سال ۲۰۴۵ یا ۲۰۵۰ اعلام کرده‌اند.

امیلی فیشر، معاون اجرایی انرژی پاک و مشاور عمومی در موسسه ادیسون الکتریک، سازمانی که به نمایندگی از طرف لابی‌گری می‌کند، گفت: انتشار گازهای گلخانه‌ای ما به عنوان یک بخش کاهش می‌یابد، و ما پیش‌بینی می‌کنیم که بدون توجه به قانون، این اتفاق ادامه خواهد داشت. تاسیسات برق تحت مالکیت سرمایه گذاران

اما برخی از لابی ها می گویند جدول زمانی پیشنهادی توسط دولت بایدن فراتر از آن چیزی است که صنعت می تواند به آن دست یابد.

جفری هولمستد، وکیلی که نماینده شرکت‌های سوخت فسیلی و شرکت‌های برق با شرکت Bracewell LLP است، گفت: «آنها فقط به آن اهداف در پشت یک پاکت نرسیدند. شرکت‌ها نگرانی‌های واقعی خواهند داشت.»

لیسا لینچ، وکیل شورای دفاع از منابع طبیعی، یک گروه مدافع، گفت که شرکت های برق ده ها سال از مقررات جدید هوای پاک شکایت داشتند اما در نهایت موفق به رعایت آن شدند. او در مورد این مقررات گفت: “صنعت همیشه ادعا می کند که برآورده کردن آنها غیرممکن است، هزینه زیادی دارد، قابلیت اطمینان و اقتصاد را تهدید می کند.” “در نهایت آنها به نوآوری و پیروی می کنند، اغلب خیلی زودتر از ضرب الاجل های تعیین شده.”

نزدیک به یک دهه پیش، رئیس سابق آقای بایدن، رئیس جمهور باراک اوباما، تلاش کرد تا انتشار گازهای گلخانه ای از نیروگاه ها را تنظیم کند. دولت او قوانین گسترده و بلندپروازانه ای نوشت که برای جایگزینی نیروگاه های زغال سنگ با مزارع بادی و پنل های خورشیدی طراحی شده بود.

آن سیاست هرگز اجرا نشد. ابتدا توسط دادگاه عالی مسدود شد و بعداً توسط رئیس جمهور دونالد جی. ترامپ لغو شد.

تابستان گذشته، دادگاه عالی تایید کرد که EPA اختیار تنظیم انتشار دی اکسید کربن از نیروگاه ها را دارد، اما به صورت محدود.

مقامات دولت بایدن که با قانون جدید نیروگاه برق درگیر هستند – که بسیاری از آنها روی قانون منحل شده اوباما کار می کردند – تلاش کرده اند اطمینان حاصل کنند که این بار در برابر بررسی دقیق قرار خواهد گرفت.

ریچارد لازاروس، استاد حقوق محیط زیست در دانشکده حقوق هاروارد، می گوید: «با توجه به حکم دادگاه عالی، آنها به دنبال خانه نشینی نیستند. “آنها برای یک ضربه در حال چرخش هستند.”

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما