۱۰ هزار سال پیش ما چگونه نوزادان خود را حمل می‌کنیم

فرارو- در سال 2017، باستان شناسان در غار آرما ويرانا ايتاليا به تدفين نوزاد دختري مربوط به دوران ماقبل تاريخي كه قدمت آن به حدود 1000 سال پيش مي‌رسيد. این نوزاد دختر Neve نام گرفت و قدیمی‌ترین تدفین یک نوزاد دختر در اروپا می‌شود.

به گزارش فرارو به نقل از rahnamato، اما نو اندک خود را برای معرفی می‌کرد. برای مثال جامعه نو او را با تعداد زیادی مهره به خاک سپرده بود، که نشان می‌داد بسیار محبوب و مورد توجه بوده است. ولی این تمام آن چیزی نبود که نیو برای گفتن به ما داشت. یک تحلیل تازه از محتویات قبر و موقعیت کودک نشان می‌دهد که والدین نیوه او را در طول عمر کوتاهش، در یک نگهدارنده تزئین شده با صدف حمل کرده‌اند.

امروز چیزی از این پوشش باقی نمانده است، اما پوسته‌های اطراف به گونه‌ای سوراخ می‌شوند که صدف‌ها را به هم چسبیده و آن‌ها را روی پارچه، خز یا پوست دوخته است.

آیا این احتمال وجود دارد که این آثار بر روی چیز دیگری مانند پتو کار شده باشد، اما تحلیل گران این مطالعه جدید که به رهبری کلودین گراول-میگل، انسان شناس دانشگاه ایالتی آریزونا صورت گرفت، معتقدند که این آثار، طراحی شده اند که بر روی یک. حمل کننده کودک کار شده بود.

این دانشمندان می‌گویند برخی از مهره‌های پوسته حتی در اطراف استخوان بالای بازوی کودک خمیده شده‌اند، که احتمالاً طرح کلی پوشش از دست رفته را نشان می‌دهد. اسکن دقیق پوسته‌ها، فرسودگی زیاد آن‌ها را نشان می‌دهد که این امر نشان می‌دهد برای مدت طولانی‌تری از عمر کوتاه ۴۰ تا ۵۰ روزه این مورد برای کودک استفاده می‌شود.

تحقیقات بر این اساس نتیجه گرفته شده اند که این زیورآلات قبل از دوخته شدن بر روی نگهدارنده Neve قبل برای نوزادان دیگری هم مورد استفاده قرار گرفته بود. این موضوع خود را تأیید می‌کند که از این نگهدارنده‌ها در 1000 سال پیش امری شایع، در میان جامعه‌ی جدید استفاده می‌کند.

این بسیار جالب توجه است که جوامع پیش از تاریخی در ۱۰۰۰۰ سال پیش با چنین تکنیکی که متشکل از تسمه‌های تزئین شده بود، نوزادان خود را حمل می‌کردند. تا پیش از این به دلیل ماهیت بیشتر از پوشش ها، تصور می شود که در دوران بارداری از تاریخ نوزادان در نهایت با قرار گرفتن در پوست حیوانات حمل می شود، اما این نشان می دهد که انسان های ماقبل تاریخ را از این به فکر می کنند. حمل نوزادان خود و راحتی و امنیت آن‌ها بوده و برای این کار نگهدارنده‌های مخصوصی نیز طراحی کرده است.

دانشمندان می‌گویند برای تولید هر یک از این نگهدارنده‌ها با توجه به امکانات آن زمان، باید ساعت‌ها و روزها صرفاً نشان دهند که این موضوع در بالای این موضوع در میان جوامع مقبل از تاریخ قرار دارد.

نتایج این مطالعه در نشریه Journal of Archaeological Method and Theory به چاپ رسیده است.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما