یک کارشناس ارشد بشردوستانه شورای امنیت هشدار داد که کل نسل کودکان سوری “ممکن است گم شوند” |

کمبود بودجه عواقب شدیدی داردجویس مسویا به سفیران گفت: «از جمله ترک تحصیل بیشتر، نرخ بالاتر سوءتغذیه، و مداخلات حفاظتی کمتر. اگر اکنون اقدام نکنیم، ممکن است نسلی از کودکان سوری از بین بروند.

“این است بسیار مهم است که این شورا مسئولیت کار نجات بشردوستانه را بر عهده بگیرد در سوریه» او گفت.

مقام ارشد OCHA و معاون هماهنگ کننده امداد اضطراری به همراه گیر پدرسن فرستاده ویژه برای سوریه در حال ارائه توضیحاتی در مورد آخرین وضعیت در سراسر سوریه بودند که به شورا گفت که نشانه های نگران کننده ای از تشدید نظامی در ماه های اخیر وجود دارد و هیچ نشانه ای از احیای مجدد وجود ندارد. روند صلح برای پایان دادن به جنگ.

دسترسی به نیازمندان

خانم مسویا افزود که همه طرف‌های جنگ داخلی بیش از 11 سال سوریه “متعهد به تسهیل دسترسی سریع و بدون مانع بشردوستانه به همه غیرنظامیان نیازمند هستند” و از دولت سوریه و حامیان بین‌المللی آن مانند روسیه و گروه‌های شورشی می‌خواهند. ، مبارزان کرد و دیگران، برای تسهیل دسترسی.

او گفت که در حالی که در حال حاضر به پشتیبانی نیاز است، اما با کاهش شدید دما، این امر حتی بیشتر ضروری خواهد بود، «و پاسخ ما دنده‌ها را تغییر می‌دهد. می دانیم که زمستان سوریه سختی های بیشتری را به همراه خواهد داشت ما مصمم هستیم تا در هر کجا که بتوانیم به مردم کمک کنیم. برای ادامه مسیر روی حمایت شما حساب می کنیم

او به افزایش خشونت ها در بخش های باقیمانده شمال غرب تحت کنترل شورشیان و همچنین در داخل اردوگاه هایی که هزاران نفر از اعضای خانواده جنگجویان تروریست داعش و دیگر آواره شده اند، اشاره کرد.

این ماه، حمله ای در الحسکه در 18 اوت جان چهار زن و دختر غیرنظامی را گرفت، در حالی که حمله به بازاری در شهر الباب در 19 اوت گزارش شده است که 13 غیرنظامی از جمله چهار پسر و یک دختر را کشته است.

زندگی این کودکان سوری از بین رفت یا برای همیشه تغییر کرد“، او گفت. «خشونت باعث ترس از خشونت بیشتر می شود و هر دو باعث فرار مردم می شوند. با شنیدن بیانیه‌های جدید و خواندن گزارش‌هایی درباره آمادگی برای عملیات نظامی احتمالی در شمال سوریه، آوارگی هم‌اکنون در حال وقوع است.»

او به شدت از اعضای شورا درخواست کرد که «اطمینان از احترام به قوانین جنگ و پاسخگویی در قبال تخلفات جدی باشند».

خشونت در ال هول افزایش یافته است

او گفت که حداقل 26 قتل در اردوگاه الهول گزارش شده است، از جمله قتل 20 زن، و سازمان ملل همچنان گزارش هایی از خشونت جنسی دریافت می کند.برخی از آنها توسط نگهبانان اردوگاه انجام شده است. علاوه بر این، شرکای بشردوستانه افزایش موارد استثمار جنسی را گزارش کرده اند

اگر خشونت در شمال آغاز شود، او گفت که وضعیت امنیتی “از قبل بسیار بد” در کمپ احتمالا بدتر خواهد شد و “به ویژه زنان و دختران در معرض خطر بیشتری قرار خواهند گرفت. حرکت سازمان‌های بشردوستانه به کمپ و مناطق همجوار ممکن است محدودتر شود و خدمات اضطراری و ضروری را مختل کند.»

درخواست دیگری در مورد بازگشت به کشور

او مجدداً از کشورهای عضو خواست تا اقدامات فوری انجام دهند و مسئولیت خود را برای بازگرداندن شهروندان خود انجام دهند. او به عراق اشاره کرد که در اوایل این ماه 151 خانواده را به کشورشان بازگرداند، در حالی که 70 خانواده آواره داخلی نیز با موفقیت به مناطق دیرالزور رفتند.

او گفت که مثل همیشه، بحران اقتصادی مداوم سوریه به طور نامتناسبی بر زنان، دختران، پسران و افراد دارای معلولیت، به ویژه تحرک و دسترسی آنها به خدمات اولیه تأثیر می گذارد.

در مورد مسائل دسترسی، او گفت که سازمان ملل در حال انجام استهر آنچه در توان دارد برای پیشرفت در کمک های خطی به تمام نقاط سوریه

ششمین ماموریت متقابل به سرمدا، در استان ادلب، در 4 و 5 اوت تکمیل شد و او از همه طرف‌ها خواست تا با اجازه دادن به کاروان‌های متقابل متعدد در هر ماه و افزایش تعداد کامیون‌ها، این عملیات را گسترش دهند.

پدرسن: هیچ حرکتی برای صلح وجود ندارد

پدرسن، فرستاده ویژه سوریه گفت که او نگران است که “نشانه های نگران کننده” تشدید نظامی و افزایش حملات توسط چندین جنگجو، “می تواند مشاهده شود. حوادث بیشتر آشکار می شودو غیرنظامیان همچنان به پرداخت هزینه های هنگفتی ادامه می دهند.»

او که از ژنو صحبت می کرد، هشدار داد که صلح و امنیت بین المللی «با توجه به این موضوع در خطر خواهد بود ماهیت بین المللی بسیاری از این درگیری های اخیر“.

وی تلاش‌های دیپلماتیک مختلف برای کاهش تنش را مورد توجه قرار داد و امیدوار بود که این تلاش‌های مختلف بتواند برای بازگرداندن آرامش در سراسر سوریه به سوی آتش‌بس سراسری متحد شود، چیزی که ما برای شرکت‌کنندگان در گروه ضربت آتش‌بس در ژنو بر آن تاکید خواهیم کرد.


گیر پدرسن (روی پرده)، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد برای سوریه، اعضای شورای امنیت سازمان ملل را در مورد وضعیت این کشور توضیح می دهد.

عکس سازمان ملل/ لوی فیلیپه

گیر پدرسن (روی پرده)، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد برای سوریه، اعضای شورای امنیت سازمان ملل را در مورد وضعیت این کشور توضیح می دهد.

جایی برای تروریست ها نیست

او گفت که آتش‌بس همچنین مستلزم تلاش‌های موازی برای رسیدگی به حضور گروه‌های تروریستی فهرست شده است، «به شیوه‌ای که مطابق با قوانین بین‌المللی است و از غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی محافظت می‌کند».

“ما به الف نیاز داریم روند سیاسی که به طور پیوسته رو به جلو حرکت می کند – و ما آن را نداریم در حال حاضر.”

آقای پدرسن با ابراز تأسف از اینکه طی دو سال آرامش نسبی، پیشرفتی حاصل نشده است، به سفرا گفت: «چالش‌های فزاینده‌ای» برای اجرای قطعنامه 2254 طولانی‌مدت شورا برای فرآیند صلح به رهبری سوریه وجود دارد.

ما به یک روند سیاسی نیاز داریم که به طور پیوسته رو به جلو حرکت کند – و در حال حاضر آن را نداریم.
گیر پدرسن فرستاده ویژه سازمان ملل

ما به شدت برای حل مسائل و از سرگیری کمیته قانون اساسی در ژنو به کار خود ادامه خواهیم داد. و ما همچنان به دنبال فرصت هایی برای اقدامات اعتمادسازی قدم به قدم خواهیم بود و در عین حال توجه ویژه ای به پرونده بازداشت شدگان، ربوده شدگان و مفقودین خواهیم داشت.

“عدم تطابق”

او گفت که شورا باید «در مورد این موضوع واقع بین باشد عدم تطابق بین مقیاس تلاش های سیاسی جمعی ما و مقیاس چالش موجود. میزان پراکندگی در سوریه، منطقه و در سطح بین‌المللی – و کمبود اعتماد و اراده – ما را از انجام کاری که باید انجام شود باز می‌دارد – رسیدگی به این مناقشه به شیوه‌ای جامع، با مصالحه و سرمایه‌گذاری جدی، با مشارکت همه بازیگران.

او به سفرا یادآوری کرد که این تنها راه برای جلوگیری از سقوط خطرناک دیگری است. این هست تنها راه اتحاد مجدد و ترمیم یک کشور و مردم از هم پاشیده، احیای واقعی حاکمیت، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی سوریهبرای پایان دادن به بحران آوارگی و اجازه دادن به مردم سوریه برای ترسیم آینده خود.»

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما