یک قاضی کبکی می گوید: دادن انگشت وسط یک حق “خدا داده” است

یک قاضی کبک ماه گذشته در حالی که مردی را که به تهدید و آزار همسایه‌اش متهم شده بود تبرئه می‌کرد، اعلام کرد که کانادایی‌ها این حق را دارند که “خداوندا” به کسی انگشت وسط بدهند.

مردی که تبرئه شد، نیل اپستین، در خارج از خانه خود در بیکنسفیلد، حومه جنوب غربی مونترال، در ماه مه 2021 دستگیر شده بود و به آزار و اذیت جنایی و تهدید به مرگ متهم شده بود. به گفته مقامات، هدف مایکل نکاچ، همسایه او در جاده ای کوچک و باریک بدون پیاده رو بود.

دستگیری آخرین مرحله از یک سری درگیری بین این دو مرد بود که در طول چندین ماه انجام شده بود.

قاضی دنیس گالیاتساتوس در حکم 24 فوریه خود نوشت که آقای اپستین بی گناه است و “مایه تاسف است که شاکیان از سیستم عدالت کیفری در تلاش برای انتقام گرفتن از یک مرد بی گناه به دلیل برخی موارد نادرست استفاده کرده اند. بهترین و پیش پاافتاده ها.»

او نوشت: «برای اینکه کاملاً واضح باشد، این جرم نیست که به کسی انگشت بگذاریم.»

قاضی گالیاتساتوس در اشاره ای آشکار به منشور حقوق و آزادی های کانادا اضافه کرد: «لنگ زدن پرنده ضرب المثل یک حق خدادادی و منشور است که به هر کانادایی خون سرخ تعلق دارد. ممکن است مدنی نباشد، ادب نباشد، جنتلمن نباشد. با این وجود، مسئولیت کیفری ایجاد نمی کند.»

جزئیات این پرونده و نتیجه آن، این هفته توسط روزنامه کانادایی گزارش شد.

آقای اپستین، یک معلم مدرسه با دو دختر خردسال، در 18 مه 2021 پس از بازگشت به خانه از یک پیاده روی طولانی دستگیر شد. اوایل آن روز، او و آقای نکاش بیرون از خانه آقای نکاش با هم درگیر شدند.

آقای Naccache شهادت داد که در راه پله‌های جلویی‌اش مشغول بازسازی بود که آقای اپستین از کنار خانه‌اش گذشت، چیزی گفت و انگشت را با دو دست به او داد. آقای Naccache که می‌گفت در آن زمان گوش‌گیر بسته بود، ادعا کرد که آقای اپستین پس از آن یک «ژست بریدن گلو» و «حرکت مشت زدن با دست» انجام داده است، گویی که او را به مبارزه دعوت می‌کند.

آقای Naccache با پلیس تماس گرفت و گفت که می ترسد آقای اپستین قصد کشتن او را داشته باشد.

آقای اپستین این تعامل را به گونه ای متفاوت به یاد می آورد. او شهادت داد که آقای Naccache تمرین برق را به شکلی تهدیدآمیز برگزار کرده و او را تهدید کرده است. آقای اپستین انجام یک حرکت گلو بریدن را انکار کرد اما گفت که او فریاد زننده ای زد و اذعان کرد که هنگام دور شدن همسایه خود انگشتش را داده است.

قاضی اتهامات آقای Naccache را رد کرد.

او بر چه اساسی می ترسید که آقای اپستین یک قاتل بالقوه باشد؟ او نوشت. «این واقعیت که او با بچه هایش به پیاده روی آرام می رفت؟ این واقعیت که او با والدین جوان دیگر در خیابان معاشرت می کرد؟ اگر این معیار است، همه ما باید از این که همسایگانمان در انتظار قاتل هستند، بترسیم.»

آقای Naccache همچنین بارها آقای اپستین را به ضبط او متهم کرد، اما قاضی گفت که برعکس است. قاضی گالیاتساتوس در حکم خود گفت که آقای اپستین با تلفن در دست در اطراف محله قدم می زد، در حالی که آقای ناکاچ چهار دوربین در جلوی خانه اش، دوربین داشبورد در اتومبیل والدینش و یک دوربین روی کلاه ایمنی موتورسیکلت خود داشت.

جوالی جنکینز، وکیل آقای اپستین، گفت که موکلش از نتیجه کار راضی است اما از اظهار نظر بیشتر خودداری کرد. یک دادستان از بازجویی متقابل آقای اپستین خودداری کرد و گفت که طبق این حکم “این کار به نفع عمومی نیست” و از دادگاه خواست تا حکم تبرئه را صادر کند.

آدری روی کلوتیر، سخنگوی دفتر دادستانی کبک، گفت که با وجود مخالفت دادستان ها با برخی از یافته های قاضی، این پرونده قابل تجدیدنظرخواهی نخواهد بود.

آقای اپستین همچنین والدین آقای Naccache را به رانندگی خطرناک در نزدیکی کودکان در محله، از جمله فرزندان آقای Epstein متهم کرده بود. قاضی گالیاتساتوس در حکم خود گفت که شواهد ویدیویی این اتهام را تایید می کند و اعضای خانواده خوش شانس بودند که به آنها اتهام ضرب و شتم یا صدور بلیط برای رانندگی بی احتیاطی صادر نشده بود.

قاضی گالیاتساتوس در رد این پرونده گفت که آرزو می‌کرد «در واقع می‌توانست پرونده را بگیرد و آن را از پنجره بیرون بیاندازد»، که او افزود که این تنها راه برای «بیان کافی» حیرت او از متهم شدن آقای اپستین در اولین مورد است. محل.

او نوشت: «افسوس، دادگاه‌های دادگاه مونترال پنجره ندارند. فقط یک حکم برائت کافی است.»

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما