کشش کووید بر نیروی کار پایدار است. “این ما را به عقب برمی گرداند.”

دو سال و نیم پس از ظهور کووید-19، عفونت های گزارش شده به شدت کاهش یافته است، محدودیت های همه گیر عملا از بین رفته اند و زندگی از بسیاری جهات به حالت عادی نزدیک می شود. نیروی کار اما اینطور نیست.

محققان می گویند که این ویروس اثر دائمی دارد، میلیون ها نفر را بیکار نگه می دارد و بهره وری و ساعت میلیون ها نفر دیگر را کاهش می دهد، عملیات تجاری را مختل می کند و هزینه ها را افزایش می دهد.

طبق داده‌های وزارت کار، در میانگین ماه امسال، نزدیک به 630000 کارگر بیشتر از سال‌های قبل از همه‌گیری، حداقل یک هفته کار را به دلیل بیماری از دست دادند. این کاهش تعداد کارگران برابر با 0.4 درصد از نیروی کار است که در یک بازار کار فشرده مقدار قابل توجهی است. داده ها نشان می دهد که این سهم حدود 0.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

جیسون فابرمن، اقتصاددان ارشد در بانک فدرال رزرو شیکاگو می‌گوید: «این ممکن است کوچک به نظر برسد، اما وجود آن تفاوت مداوم در یک دوره دو سال و نیم بسیار بزرگ است.

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط اقتصاددانان گوپی شاه گودا از دانشگاه استنفورد و ایوان جی سولتاس در موسسه فناوری ماساچوست، نیم میلیون کارگر دیگر به دلیل اثرات ماندگار عفونت های قبلی کووید، نیروی کار را ترک کرده اند. در نظرسنجی اداره سرشماری در ماه اکتبر، 1.1 میلیون نفر گفتند که هفته قبل کار نکرده بودند زیرا نگران ابتلا یا انتشار ویروس بودند.

کمبود نیروی کار منجر به فشار افزایشی بر دستمزدها و تورم می شود، یکی از دلایلی که فدرال رزرو چهارمین افزایش متوالی 0.75 درصدی نرخ بهره خود را در چهارشنبه گذشته انجام داد. روز جمعه، وزارت کار از رشد سریع مشاغل در ماه اکتبر خبر داد، اما غیبت های مرتبط با سلامت همچنان بالا بود و نیروی کار اندکی کاهش یافت.

اثرات ماندگار ویروس بر کارکنان، کارفرمایان را مجبور کرده است که نحوه عملکرد خود را تغییر دهند، مانند نگه داشتن افراد بیشتر در لیست حقوق و دستمزد به طوری که کار بدون وقفه در طول موج‌های آلودگی ادامه یابد، و آموزش متقابل کارکنان و استاندارد کردن فرآیندها به طوری که غیبت یک نفر کند نشود. پایین یک پروژه این باعث شده است که بسیاری از شرکت ها کارایی کمتری داشته باشند.

ریچارد اونکن، صاحب یک شرکت معماری و طراحی، گفت که کووید با بهره وری کارکنان تداخل کرده است.


عکس:

دانیل پی مولر

«حتی اگر مردم مصونیت داشته باشند و نرخ مرگ و میر در حال حاضر بسیار پایین‌تر باشد، همچنان به کووید مبتلا می‌شوند. کلودیا سام، اقتصاددان سابق فدرال رزرو و موسس شرکت تحقیقات سیاست اقتصاد کلان Sahm Consulting، گفت: این فشار باورنکردنی بر کارگران است و بسیاری از مشاغل نمی توانند شیفت های کاری را پر کنند. هر بار که موجی داریم، ما را عقب می‌اندازد و روند بهبود را کند می‌کند.»

ریچارد اونکن، مالک یک شرکت معماری و طراحی در الکورن، نب، گفت که حدود 60 درصد از دوجین کارمند او که بسیاری از آنها در خانه کار می کنند، در اکتبر 2020 طی یک موج اولیه به کووید مبتلا شدند. هنگامی که Omicron در اوایل سال جاری افزایش یافت، حدود یک پنجم کارکنان او بیمار شدند و اکثر غیبت ها سه یا چهار روز به طول انجامید.

آقای اونکن گفت: “من فکر می کنم با کووید، ما به حالت عادی جدید رسیده ایم.” او گفت که غیبت ها، همراه با افرادی که ظاهر می شوند اما با کارایی کمتر یا با ظرفیت کمتر از حد معمول کار می کنند، باعث کاهش بهره وری شده است که برآوردن انتظارات مشتریان را دشوارتر می کند. او گفت که غیبت در حال کاهش بوده است، اما همچنان یک مشکل است.

او گفت: «مشتریان با بهانه کووید تمام شده اند. آنها دیگر به آن گوش نمی دهند. “اوه، شما یک نفر مبتلا به کووید دارید، خوب، چه کسی می‌خواهد شلوار را بردارد و برای یک یا دو هفته در حالی که بیرون هستند، جای او را بگیرد؟” ”

Aaron Sojourner، اقتصاددان کار در موسسه تحقیقات اشتغال WE Upjohn، تخمین می‌زند که حداقل یک میلیون نفر در ماه اکتبر به دلیل عفونت‌های فعلی یا گذشته کووید کار نمی‌کردند. جدای از چند جهش بزرگ، تعداد غیبت های کوتاه مدت کووید به طور متوسط ​​در طول همه گیری نسبتا ثابت بوده است، اما تعداد غیبت های طولانی مدت به دلیل غیبت های طولانی مدت کووید در حال افزایش است.

او گفت: «این کار بر ظرفیت تولید و بازده اقتصاد فشار وارد می‌کند و فشار تورمی و اختلال ایجاد می‌کند». او گفت که اگر الگوهای گذشته افزایش عفونت در زمستان ادامه داشته باشد، احتمالاً بدتر می شود.

کووید در محل کار متفاوت از سایر همه گیرهای بدنام عمل کرده است. طاعون بوبونیک در قرون وسطی و آنفولانزای 1918 درصد قابل توجهی از افراد در سن کار را کشت. سارا هاوس، اقتصاددان ارشد ولز فارگو و شرکت تخمین می زند که از بیش از یک میلیون آمریکایی که کووید کشته است، حدود 300000 نفر از آنها کارگر بوده اند که معادل 0.2 درصد کاهش در نیروی کار است.

خانم میلتون پس از اینکه مشکلات سلامتی مدت ها پس از ابتلا به کووید ادامه داشت، کار را متوقف کرد. او اکنون با ویلچر می چرخد.


عکس:

ایلانا پانیچ-لینزمن برای وال استریت ژورنال

مرگ و میر به دلیل واکسن ها و انواع کمتر کشنده به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و مرگ و میر ناشی از کووید اکنون به شدت در میان افراد مسن متمرکز شده است. با این حال، بر اساس داده های گواهی مرگ مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، کووید در ماه اوت و سپتامبر بیش از 3200 نفر را در رده سنی 18 تا 64 سال کشته است.

کووید میلیون‌ها نفر را وقتی بیمار می‌شوند از نیروی کار دور نگه می‌دارد، بسیاری از آنها تا زمانی که نتیجه آزمایششان منفی باشد در خانه می‌مانند یا به‌طور دیگری از آنها خارج می‌شوند تا به محل کار بازگردند. طبق داده‌های Sedgwick، مدیر بزرگ ادعاهای مرخصی، افرادی که هفت روز کاری یا بیشتر را به دلیل کووید از دست می‌دهند و برای از کارافتادگی کوتاه‌مدت درخواست می‌کنند یا طبق قوانین فدرال یا ایالتی درخواست مرخصی می‌دهند، به طور متوسط ​​13 روز کاری کمتر می‌شوند. کارفرمایان بیمه شده

در میانگین ماه امسال، 890000 کارگر بیشتر از ماه‌های مربوطه بین سال‌های 2017 و 2019 به دلیل بیماری خود – کووید یا موارد دیگر – مشکلات مراقبت از کودک یا دلایل نامشخصی حداقل برای یک هفته بیرون بودند. علاوه بر این، در به طور متوسط ​​در ماه، حدود 2.3 میلیون کارمند که معمولاً تمام وقت بودند، به دلیل بیماری خود یا مشکلات مراقبت از کودک، کمتر از 35 ساعت در هفته کار می کردند. این به طور میانگین هر ماه حدود 490000 کارگر بیشتر از ماه مشابه در سه سال قبل از همه گیری است.

رابرت جی. گوردون، اقتصاددان در دانشگاه نورث وسترن، گفت: «مسلماً تأثیر نامطلوبی بر بهره‌وری داشته است، زیرا اگر کارگران به دلیل ابتلا به کووید، غیبت کنند، کل جریان کار قطع می‌شود». تحقیقات او نشان می‌دهد که در خدماتی که شامل تماس نزدیک میان کارمندان می‌شود، بهره‌وری با سرعت 0.7 درصدی سالانه در طول همه‌گیری کاهش یافت، در حالی که به طور متوسط ​​برای تولید ثابت باقی ماند و به طور پیوسته در میان صنایع با نرخ بالای دورکاری افزایش یافت.

چنین غیبت هایی ضرر اقتصادی بر خانوارها وارد می کند. طبق مطالعه موسسه Urban، کمتر از نیمی از غیبت های کاری گزارش شده به دلیل بیماری، مراقبت از کودک یا تعهدات خانوادگی یا شخصی بین مارس 2020 تا فوریه 2022 پرداخت شده است و بار مرخصی بدون حقوق بیشتر بر دوش خانواده های کم درآمد بوده است. یک گروه تحقیقاتی سیاست اقتصادی و اجتماعی این مطالعه نشان داد که در مقایسه با دو سال قبل از همه‌گیری، 28 میلیارد دلار بیشتر از غیبت‌های بدون حقوق از دست رفته است.

تحقیقات خانم گودا و آقای سولتاس، اقتصاددانان، نشان داد که بعد از اینکه کارگران یک هفته غیبت مرتبط با سلامتی را تحمل کردند، احتمال خروج آنها از نیروی کار در 14 ماه آینده بیشتر بود. آنها محاسبه کردند که این به معنای کاهش مداوم نیروی کار 500000 کارگر است. آنها گفتند که میانگین درآمد کارگران در طی 14 ماه پس از غیبت یک هفته ای به دلایل مربوط به سلامت در طول همه گیری، حدود 9000 دلار کاهش یافت.

خانم گودا گفت این تحلیل منعکس کننده پیامدهای سلامتی گسترده کووید-19 است، از جمله، در میان کارگران مسن، بازنشستگی پیش از موعد.

این تأثیر تأثیر کووید طولانی مدت را نشان می دهد – ظهور، تداوم یا عود علائم یک ماه یا بیشتر پس از گذشت یک عفونت اولیه. یک مطالعه اخیر CDC نشان داد که 19٪ از بزرگسالان ایالات متحده که به کووید مبتلا شده بودند، حدود 7.5٪ از جمعیت بزرگسال، هنوز در ژوئن 2022، حداقل سه ماه پس از عفونت، علائم را تجربه می کردند. یک مطالعه قبلی توسط محققان اروپایی و آمریکایی، بر اساس داده‌های سال 2020، نشان داد که 2.3 درصد از افرادی که قبلاً آزمایش کووید مثبت داشتند، سه ماه بعد علائم را تجربه کردند.

هیچ تعریف واحدی از کووید طولانی و هیچ آزمایش تشخیصی برای تأیید آن وجود ندارد. از جمله شایع ترین علائمی که بیماران گزارش می کنند، خستگی، مه مغزی، تنگی نفس، تپش قلب و سردرد است. بر اساس تجزیه و تحلیل جدید لوئیز شینر و ناسیها سالواتی از موسسه بروکینگز، حدود 420000 کارگر 16 تا 64 ساله به دلیل کووید طولانی مدت نیروی کار را ترک کردند.

دیوید کاتلر، اقتصاددان سلامت و استاد اقتصاد در دانشگاه هاروارد، می‌گوید: «هرگز چنین چیزی وجود نداشته است. “اگر بخواهید، این یک رویداد ناتوان کننده جمعی است.”

استفانی میلتون، 32 ساله، صورتحساب پزشکی در مرکز تگزاس، در ژانویه 2021 به کووید مبتلا شد. احساس آنفولانزای بدی بود که دو هفته طول کشید. سپس او شروع به تجربه میگرن کرد و تا فوریه تقریباً هر روز به آن مبتلا می شد. کارفرما به او گفت که وقتی میگرن شروع شد استراحت کند. سپس خانم میلتون شروع به درد شدید در پشت، پاها و دستان خود کرد و در تمرکز کافی برای انجام وظایف در محل کار مشکل داشت.

او گفت: “مه مغزی به خصوص موذیانه است زیرا شما متوجه نمی شوید که در حال وقوع است.” من پشت میز کارم بودم و سعی می کردم مشکلی را حل کنم که باید 30 ثانیه طول بکشد و متوجه می شدم که پنج دقیقه طول می کشد.

کارفرمای او از او خواست تا در ژوئن 2021 به دفتر بازگردد. او که نگران بود در هنگام بروز میگرن نتواند به خانه برود یا در طول دوره‌های درد به راحتی استراحت کند، کار خود را ترک کرد. او و شریک زندگی اش برای حمایت از سه فرزند خردسال خود، کوپن های غذایی دریافت کردند. او اکنون به ویلچر نیاز دارد تا بیرون از خانه خود بچرخد.

پس از گذشت تقریباً یک سال از تشریفات اداری، او در ماه مارس از طریق کارفرمای قبلی خود، معادل 60 درصد درآمد قبلی خود، دریافت بیمه از کارافتادگی طولانی مدت را آغاز کرد. او گفت: «من در اوایل کارم بودم و کاملاً جا برای رشد داشتم. اما تا زمانی که این وضعیت ادامه داشته باشد و من هیچ پایانی در پیش نداشته باشم، 60 درصد از درآمدی را که در ابتدای کارم به دست آورده بودم، به دست خواهم آورد.

لیزا کرک، که صاحب یک تجارت در بوزمن، مونت است، گفت که کارمندان با مراقبت از کودکان غیرقابل پیش بینی، قرنطینه و سایر اختلالات دست و پنجه نرم کرده اند.


عکس:

استودیو وینسلو

خانم گودا و آقای سولتاس، اقتصاددانان، نزدیک به 60 درصد از از دست دادن کل درآمد ناشی از بیماری مرتبط با کووید را به افرادی نسبت می‌دهند که شغل خود را ترک می‌کنند، و بقیه را به افرادی که ساعات کاری خود را کاهش داده‌اند یا به مشاغل کم‌درآمد تغییر می‌دهند، نسبت می‌دهند.

بخشی از بهره وری ضعیف ممکن است مربوط به فرسودگی شغلی باشد و کارگران استرس پس از بیش از دو سال زندگی همه گیر احساس می کنند. لیزا کرک، مالک یک شرکت کوچک مشاوره محیطی و منابع معدنی در بوزمن، مونت، شاهد مبارزه کارمندان با مراقبت غیرقابل پیش‌بینی از کودکان، قرنطینه و سایر اختلالات است. او گفت که بهره وری آسیب دیده است.

او گفت: “حتی والدینی که واقعاً توپ را در بدترین شرایط نگه داشتند … آنها خسته شده اند.” یکی از کارمندان مرخصی جزئی گرفت. او گفت که دیگری شروع به تلاش کمتری کرد و دیگر در شرکت کار نمی کند. او گفت: «اگر مردم تصمیم بگیرند به هر دلیل احساسی که باشد، این شرکت را به طور مؤثر اداره نمی‌کنم. و آنها نمی گویند، “من نمی توانم کارم را انجام دهم، به کمک نیاز دارم.” آنها فقط این کار را نمی کنند.»

جیم کانوی گفت که به دلیل نگرانی در مورد ابتلا به کووید، کار خود را به عنوان یک سرور رستوران متوقف کرد.


عکس:

جیم کانوی

حتی برای برخی که کووید یا کووید طولانی مدت ندارند، این ویروس یک عامل بازدارنده برای کار است. به مدت 16 سال، جیم کانوی در یک رستوران باغ زیتون در نزدیکی پیتسبورگ سرور بود. همه‌گیری آن رستوران را در مارس 2020 تعطیل کرد، و وقتی فقط برای غذای بیرون باز شد، آقای کانوی، 62 ساله در آن زمان، تصمیم گرفت دیگر برنگردد.

او گفت که از ترس ابتلا به این ویروس، دو سال زودتر از موعد مقرر بازنشسته شد. او گفت: «اگر جوانتر بودم، نگران این موضوع نبودم. اما آنها عکس‌هایی از افرادی که به بیمارستان می‌رفتند را نشان می‌دادند، و من نمی‌خواستم این من باشم.»

بنویسید گوین گیلفورد در [email protected] و لورن وبر در [email protected]

حق نشر © 2022 Dow Jones & Company, Inc. کلیه حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما