کاهش ۹۰ درصدی سفر با تورهای داخلی

هیئت مدیره انجمن سفر هوایی، گردشگری و زیارتی استان تهران از ریزش جمعیت 90 درصد تورهای داخلی، به ویژه طبیعتگردی در ماه مهر 149 خبر داد و نسبت به گردشگران بیکاری و تعطیلی دوباره آژانسهای گردشگری هشدار داد و از وزیر گردشگری درخواست چاره‌اندیشی کرد. فوری کرد.

به گزارش ایسنا، امیر پویان رفیعی‌شاد در پی انتشار نامه‌های سرگشاده خطاب به عزت‌الله ضرغامی ـ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ به دنبال شرایطی که در کشور حادث شده است، اظهار کرد: تعداد قابل توجهی از تورهای گردشگران خارجی به ایران لغو می‌شود. است. از طرفی، سفرهای خارجی ایرانی‌ها با توجه به عملکرد چندین سفارتخانه‌ها در صدور ویزا و همچنین قیمت‌هایی که با کاهش ارزش پول و افزایش نرخ انجام می‌شود، افزایش یافته است. تورهای زمینی داخلی به ویژه طبیعتگردی‌ها نیز تا حدود ۹۰ درصد ریزش داشته است.

او درباره تصمیمات بعدی انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران مبنی بر اینکه پروازها نشان می‌دهد سفرهای داخلی با ناپدید شدن و در برخی از مسیرهای هوایی، بلیت پرواز کمیاب شده است، گفت: صندلی پرواز با توجه به محدودیت ناوگان هوایی و قیمت بلیت هواپیما. در کشور ما، کیفیت دقیقی برای ارزیابی وضعیت سفرهای داخلی نیست. در حالی که جنس سفر به مشهد و کیش متفاوت است و مدل اجرای آن شبیه تور نیست. از طرفی ما در مورد وضعیت تورهای زمینی در داخل کشور به ویژه طبیعتگردی‌ها صحبت می‌کنیم که بر شرایط فعلی کشور در مهرماه، تا ۹۰ درصد ریزش داشته است.

رفیعی‌شاد با اشاره به صنایع بعدیش خطاب به وزیر فرهنگی، گردشگری و دستی درباره بحران بحران که گریبان خدمات مسافرتی را گرفته است، اظهار کرد: صنعت و خدمات مسافرتی از سال ۹۸ تا امروز تا پی‌گیر بحران بوده و متضرر شده‌اند. ، که تحت حمایت خاص و اضطراری قرار نگرفته اند.

او اضافه کرد: با توجه به شرایطی که در کشور پیش آمده است، بار دیگر موضوع تعدیل نیرو‌های انسانی و بیکاری در صنعت گردشگری و همچنین تعطیلی خدمات مسافرتی ارائه شده است. درخواست ما از وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این است که تا وضعیت گردشگری حادتر، در هیأت دولت در اولویت قرار داشته باشد.

رفیعی‌شاد درباره توافق گردشگری با صندوق ضمانت که فعالیت‌هایی در زمینه ورودی‌های پوشش بیمه‌ای و تامین مالی می‌کند، گفت: تجربه دوران تجربه گویای این است که این حرف‌ها تا به سرانجام برسد، زمان و فرصتی از دست می‌رود. در زمان وقوع هیچ یک از وعده‌ها درست اجرا نشد، همین حالا خدمات مسافرتی با سازمان امور مالیاتی بابت مالیت‌هایی که قرار بود در دوران معوق و یا تعدیل شود، درگیرند.

هیئت مدیره انجمن سفر هوایی، گردشگری و زیارتی و گردشگری الکترونیکی استان تهران در نامه‌های خطاب به عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، صنعت و صنایع دستی که نسخه‌ای از آن را در اختیار قرار داده است، چنین نوشته شده است: «همانگونه که استحضار دارد. از نیمه دوم سال 1398 به دلیل حوادث گوناگون، صنعت گردشگری در کشور با مشکلات و معضلات عدیده‌ای مواجه می‌شوید و همکاران ما در حوزه‌های مختلف و شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری متحمل ضرر و زیان‌های هنگفتی شده و جمع کثیری از همکاران به‌ناچار مجبور به تعطیلی هستند. واحدهای صنفی خود شدند.

پس از برون رفت از بحران‌های روزنه‌های امید شروع دوباره فعالیت‌ها و پس از ۱۴۰۱ همکاران ما با تکمیل نیرو‌های انسانی و محیا کردن زیرساخت‌های لازم فعالیت‌های خود را آغاز کردند، لازم است که همکاران پرتلاش ما اکثراً به شناسایی کمک کنند. ایران عزیز و جذب گردشگر داشته اند و در رسالت های خود به بهترین شکل ممکن با سرمایه گذاری های مادی و معنوی عمل کرده اند، با عنایت به شرایط به وجود آمدن و ادامه روند بحران برای همکارانی که چهار سال پیاپی هزینه های جاری خود را به زحمت مهیا کرده است. و در این بین هزینه های تحمیل شده بلیط کنسلی، هتل و … را باید پرداخت کنید، مستدعی است که حضرتعالی با طرح این مهم در هیأت محترم دولت و تشریح بحران به وجود آمده در سیاست های دولت در خصوص کاهش نرخ رشد بیکاری و… حفظ و احیای بنگاه‌های اقتصادی نسب به اختصاص تسهیلات ویژه اعم از معافیت‌های مالیاتی، بیمه، عوارض، وام‌های کم‌بهره و … اقدام می‌کنند.

در این شرایط که همکاران توان پرداخت حقوق پرسنل و پرداخت های مالی خود را ندارند با ارگان های دولتی مانند سازمان امور مالیاتی و بیمه و سایر نهادها از این دست عرصه را تنگ تر می کنند و نهایتاً با موجی از تعطیلی ها مواجه می شوند. این انجمن به‌عنوان به‌عنوان عضوترین انجمن این حوزه استدعا دارد به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما