کارلوس رودون و یانکیز بر سر قرارداد 6 ساله 162 میلیون دلاری توافق کردند

با حل شدن وضعیت قرارداد آرون قاضی در هفته گذشته، یانکی ها بالاخره توانستند به تجارت دیگری بروند. آنها دقیقاً این کار را روز پنجشنبه انجام دادند و با قراردادی 6 ساله به ارزش 162 میلیون دلار با کارلوس رودون چپ دست، که مسلماً بهترین بازیکن شروع باقی مانده در بازار بازیکن آزاد بود، به توافق رسیدند.

این معامله که برای اولین بار توسط جان هیمن از نیویورک پست گزارش شد، توسط یک فرد آشنا با مذاکرات تایید شد که نخواست نامش فاش شود زیرا معامله هنوز نهایی نشده است. طبق گفته Spotrac، این یازدهمین قرارداد بالاترین کل قرارداد با یک بازیکن در تاریخ لیگ اصلی است، با میانگین ارزش سالانه 27 میلیون دلار. این قرارداد دارای بند کامل عدم تجارت است.

رودون که روز شنبه 30 ساله شد، فصل‌های پشت سر هم را پشت سر می‌گذارد که در آن‌ها یک ERA زیر 3.00 داشت. او پس از یک حرفه برجسته در ایالت کارولینای شمالی توسط شیکاگو وایت ساکس طراحی و توسعه یافت، او در سال 2021 با شیکاگو به یک ستاره تبدیل شد. سپس درست قبل از شروع فصل 2022 قراردادی دو ساله به ارزش 44 میلیون دلار با سانفرانسیسکو جاینتز امضا کرد. معامله ای که پس از پایان قفل به سرعت انجام شد. او به راحتی به لیگ ملی عادت کرد و در 31 شروع با امتیاز 2.88 با امتیاز 14-8 پیش رفت. او با میانگین 12 ضربه در هر 9 اینینگ هدایت بازیکنان اصلی لیگ برتر را برعهده داشت و برای دومین سال متوالی بازیکن آل استار بود.

این قرارداد شامل یک بند انصراف پس از یک فصلی بود که رودون از آن استفاده کرد.

در نیویورک، رودون باید در صدر چرخش یانکی ها قرار گیرد و به عنوان یک ارتقاء قابل توجه نسبت به جیمسون تایلون راست دستی عمل کند که یانکی ها را ترک کرد و هفته گذشته قراردادی 68 میلیون دلاری با شیکاگو کابز امضا کرد. .

در حال حاضر، پروژه‌های چرخشی اولیه یانکی‌ها یک نقطه قوت برای تیم است، زیرا گریت کول، نستور کورتس، لوئیس سورینو و رودون همگی دارای پتانسیل ستاره‌ها هستند. فرانکی مونتاس راست دست، که در یک معامله مهلت با اوکلند اتلتیک به دست آمد، می تواند گزینه فوق العاده ای به عنوان شروع کننده پنجم باشد اگر بتواند از مصدومیت ها و ناهماهنگی هایی که سال گذشته او را رنج می داد بهبود یابد.

در حالی که رودون سابقه کلی کول را ندارد، او تقریباً به اندازه آس یانکیز مسلط است. او در دو فصل گذشته 422 ضربه زدن و تنها 88 راه رفتن داشته است و در سال 2021 در یک بازی بی‌نقص با یک ضربه‌زن به میدان رفت و به جای آن در مقابل کلیولند راضی شد.

رودون با توجه به اولین شلیک خود در آژانس آزاد واقعی پس از روند کوتاه فصل گذشته، علاقه زیادی به تیم‌های متعددی داشت و از نظر بسیاری به عنوان سومین پرتاب کننده برتر در بازار شناخته می‌شد. زمانی که جیکوب دگروم قراردادی پنج ساله به ارزش 185 میلیون دلار با تگزاس رنجرز و جاستین ورلاندر قراردادی دو ساله به ارزش 86.66 میلیون دلار با متس امضا کردند، جایگاه او به بالاترین جایگاه رسید.

در حالی که هر سه پرتاب کننده در چند فصل گذشته با آسیب دیدگی شدید بازو مواجه شده اند، رودون تقریباً 10 سال از ورلاندر که در فوریه 40 ساله می شود، جوان تر است و چهار سال از دگروم جوان تر است.

یانکی‌ها هنوز حفره‌های دیگری برای پر کردن دارند، اما با امضای مجدد قاضی و به دست آوردن یک بازیکن اصلی، این تیم به دو مورد از بزرگترین اهداف خود در فصل خارج از فصل دست یافته است. هزینه کل: 522 میلیون دلار

اسکات میلر گزارش کمک کرد

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما