چین در سال نو قمری با گردهمایی های خانوادگی پس از قرنطینه برگزار می شود

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور: اصلاح شده:

مردم سراسر چین در سال نو قمری روز یکشنبه با تجمع‌های خانوادگی بزرگ و جمعیتی که از معابد بازدید می‌کردند، پس از لغو سیاست سخت‌گیرانه «صفر کووید» توسط دولت، که بزرگترین جشن جشن از زمان شروع همه‌گیری سه سال پیش بود، به صدا درآمدند.

سال نو قمری مهمترین تعطیلات سالانه در چین است. هر سال به نام یکی از 12 علامت زودیاک چینی در یک چرخه تکراری نامگذاری شده است که امسال سال خرگوش است. در سه سال گذشته، جشن‌ها در سایه همه‌گیری خاموش بود.

با کاهش بیشتر محدودیت‌های COVID-19، بسیاری از مردم می‌توانند در نهایت بدون نگرانی از مشکلات قرنطینه، قرنطینه‌های احتمالی و تعلیق سفر، اولین سفر خود را به شهر خود انجام دهند تا دوباره به خانواده‌های خود بپیوندند.

جشن‌های عمومی بزرگ‌تر نیز برای آنچه به عنوان جشنواره بهار در چین شناخته می‌شود، با پایتخت میزبان هزاران رویداد فرهنگی – در مقیاس بزرگ‌تر از یک سال پیش، بازگشت.

وو زونیو، اپیدمیولوژیست ارشد مرکز کنترل بیماری های چین گفت: جابجایی گسترده مردم ممکن است باعث گسترش ویروس در مناطق خاصی شود.

او روز شنبه در پلتفرم رسانه اجتماعی Weibo نوشت، اما افزایش گسترده COVID-19 در دو یا سه ماه آینده بعید خواهد بود زیرا حدود 80 درصد از جمعیت 1.4 میلیارد نفری این کشور طی موج اخیر مبتلا شده اند.

در پکن، بسیاری از عبادت کنندگان نماز صبح را در معبد لاما اقامه کردند، اما به نظر می رسید جمعیت در مقایسه با روزهای قبل از همه گیری کمتر باشد. سایت بودایی تبتی به دلایل ایمنی به 60000 بازدیدکننده در روز اجازه می دهد و نیاز به رزرو قبلی دارد.

در پارک تائورانتینگ، علیرغم تزیین مسیرهای پیاده‌روی آن با فانوس‌های سنتی چینی، هیچ نشانه‌ای از غرفه‌های غذایی شلوغ معمول سال نو وجود نداشت. نمایشگاه معبد پرطرفدار در پارک باداچو این هفته بازخواهد گشت، اما رویدادهای مشابه در پارک دیتان و پارک دریاچه لانگتان هنوز برنگشته است.

در هنگ کنگ، افراد خوشگذرانی به بزرگترین معبد تائوئیستی شهر، معبد ونگ تای سین، هجوم آوردند تا اولین عودهای سال را بسوزانند. مراسم پرطرفدار این سایت در دو سال گذشته به دلیل بیماری همه گیر به حالت تعلیق درآمد.

به طور سنتی، جمعیت زیادی قبل از ساعت 11 شب در شب سال نو قمری جمع می‌شوند و همه سعی می‌کنند اولین نفر یا جزو اولین‌ها باشند تا عودهای خود را در غرفه‌های جلوی سالن اصلی معبد بگذارند. نمازگزاران معتقدند کسانی که اولین کسانی هستند که عودهای خود را قرار می دهند، بیشترین شانس را برای اجابت دعای خود خواهند داشت.

فردی هو، ساکن محلی، که شنبه شب از معبد دیدن کرد، خوشحال بود که می تواند شخصاً به این مراسم بپیوندد.

هو گفت: “امیدوارم اولین چوب بخور را بگذارم و دعا کنم که سال نو صلح جهانی را به ارمغان بیاورد، اقتصاد هنگ کنگ شکوفا شود، و همه گیری همه گیر از ما دور شود و همه ما بتوانیم یک زندگی عادی داشته باشیم.” باور کن این چیزی است که همه آرزو دارند.”

(AP)

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما