چگونه در تابستان امسال مطلقاً آفتاب نگیریم

تقریباً 4.6 میلیارد سال پیش، یک ابر گاز غول‌پیکر بر روی خود فرو ریخت و زیر وزن گرانش خود مچاله شد و به چیزی تبدیل شد که ما آن را «خورشید» می‌نامیم.

به محض اینکه اجداد ما از سوپ اولیه بیرون آمدند و انگشت شست و ابزار ساختند، نگاه خود را به سمت آسمان بردند و به گلوله تابشی پلاسمایی که در آنجا دیدند وسواس پیدا کردند. آنها خورشید را به عنوان خدا می پرستیدند و برای آن معابد می ساختند. برای آن می رقصیدند و در مورد آن شعر می سرودند. آنها زمان، پول و تلاش غیرقابل تصوری را صرف مطالعه آن کردند و حتی کاوشگرهایی ساختند که می توانست به فضا پرواز کند و نگاهی دقیق تر داشته باشد.

و با این حال، خورشید دشوار است. مؤسسه ملی سرطان در مؤسسه ملی بهداشت توصیه می کند: “افراد در هر سن و رنگ پوست باید مدت زمانی را که در معرض نور خورشید می گذرانند، به ویژه بین اواسط صبح تا اواخر بعد از ظهر محدود کنند.”

اگر به اندازه کافی نور خورشید دریافت نکنیم، در عمیق ترین اعماق ناامیدی فرو می رویم، اما اگر بیش از حد آن را دریافت کنیم، پوستمان خشک می شود و مانند کاغذ کرپ چروک می شود. ما به نور خورشید برای ویتامین D و برای کمک به تنظیم چرخه‌های خواب خود نیاز داریم، اما مردم را تشویق می‌کند که به پارو سواری ایستاده بروند و سپس بارها و بارها به شما بگویند که واقعاً چگونه باید پارویی را امتحان کنید.

آیا چیزی به نام برنزه شدن ایمن وجود دارد؟ دکتر Maressa C. Criscito، استادیار پوست در دانشگاه نیویورک Langone Health گفت: “نه.” دکتر کریسیتو گفت که اثرات طولانی مدت قرار گرفتن در معرض نور خورشید شامل لکه های خورشیدی، تغییر رنگ پوست، علائم اولیه پیری و سرطان پوست است.

آیا ایستادن پارو سواری ارزش این را دارد؟ گفتم: نه.

قبلاً در مورد استفاده از کرم ضد آفتاب خودم احساس برتری روحی و اخلاقی خوبی داشتم – هر روز صبح یک قسمت سالم از SPF 50 روی صورتم مالیده می شد. اما رضایت از خود من اشتباه بود.

دکتر شرین ادریس، متخصص پوست در شهر نیویورک گفت: “بزرگترین اشتباه مردم این احساس امنیت کاذب است که یک عدد SPF بالا کافی است.” او با تشریح تمرین دقیق من گفت: “آنها فقط ساعت 8 صبح قبل از خروج از خانه از آن استفاده می کنند.” اما واقعیت این است که تمام روز دوام نمی آورد.

برای اینکه واقعا موثر باشد، کرم ضد آفتاب باید به طور مکرر (توصیه کلی این است که هر دو ساعت یکبار) روی هر قسمت از پوست در معرض دید، از جمله دست‌ها و نوک گوش‌ها، دوباره استفاده شود.

(دکتر ادریس با اشاره به پست‌های ضد آفتاب که گهگاه در رسانه‌های اجتماعی ظاهر می‌شود و توسط کارشناسان بهداشتی خودخوانده به اشتراک گذاشته می‌شود و معتقدند روغن دانه ریشه همه بیماری‌های مدرن است، پرخاش کرد. «در دهه 1700، میانگین امید به زندگی 30 تا 40 سال بود. میانگین سنی که در آن ملانوما تشخیص داده می‌شود 65 سال است.» او استدلال می‌کند که اگر قبلاً به نظر می‌رسید که افراد کمتر به سرطان پوست مبتلا می‌شوند، به این دلیل است که به اندازه کافی عمر نکرده‌اند تا به آن مبتلا شوند.

به گفته دکتر کریسیتو، که توصیه می کند لباس هایی با فاکتور محافظتی در برابر اشعه ماوراء بنفش اضافه کنید، کرم ضد آفتاب تنها یک تکه از این پازل است. او گفت: «همراه کردن کرم ضد آفتاب خود با کلاه، یا لباس UPF، یا نشستن زیر چتر، یا رفتن به داخل خانه برای ناهار در طول شاخص UV بالا و اوج – اینها همه چیزهایی هستند که می توانید علاوه بر استفاده از ضد آفتاب خود انجام دهید.

دکتر ادریس گفت که او اقدامات محافظتی خود در برابر آفتاب را با محافظ های بثورات UPF و گیره های UV تکمیل می کند که کاملاً صورت و گردن او را سایه می اندازد. او گفت: “من آن را شیک می کنم.” “من با آن می روم.”

و فکر نکنید که تنها ماندن در داخل راه حل است. دکتر کریسیتو به عکس معروفی که در سال 2012 در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد اشاره کرد که نشان می‌داد یک راننده کامیون 69 ساله به دلیل اشعه‌های UVA آسیب پوستی بیشتری را در سمت چپ صورتش نسبت به سمت راست خود دیده است. در طول 28 سالی که در جاده بود از طریق شیشه سمت راننده در معرض دید قرار گرفته بود. او گفت: «حتی از طریق پنجره‌ها نیز می‌توانید در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار بگیرید.

به این فکر می کردم که آیا کارآمدترین راه برای محافظت از خود در برابر اثرات مضر اشعه خورشید این است که شغلم را ترک کنم و روابطم را رها کنم تا خودم را وقف استفاده تمام وقت از ضد آفتاب زیر سایه یک چتر در اعماق زیرزمینی کنم. پناهگاه تسلطم بر واقعیت را از دست می دادم، اما پوستم باورنکردنی به نظر می رسید.

شاید بهترین لذت بردن از خورشید از دور باشد. انجمن سرطان آمریکا تخمین می زند که سالانه بیش از پنج میلیون مورد جدید سرطان پوست تشخیص داده می شود.

با نزدیک شدن روزها و نزدیک شدن به تابستان، روشن و گرم و دوستان شروع به برنامه ریزی می کنند که شامل قرار دادن بدن های نرم و شکننده ما در معرض تشعشعات خورشیدی است در حالی که استخرهای عرق در شکاف های تاریک و مرطوب قرار دارند، در نظر بگیرید: چه می شود اگر به جای غرق شدن در خورشید ، ما آن را از طریق ترکیبی دقیق از لوسیون ها، مبلمان چمنزار و لباس های طراحی شده برای ماهیگیران اعماق دریا دفع کردیم؟


در زیر، فهرست کامل اما ناقصی از مواردی که در هر موقعیت اجتماعی و/یا احساسی ممکن است در این تابستان به وجود بیاید، به شما کمک می‌کند از خشم خورشید محافظت کنید. با این حال، باید پناهگاه زیرزمینی خود را پیدا کنید.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.