پرزیدنت بایدن از دستور کار دولت بزرگ خود عقب نشینی نمی کند

واشنگتن – در اولین سخنرانی رئیس جمهور بایدن در مورد وضعیت اتحادیه در مجلس جمهوری خواهان هیچ محور اقتصادی وجود نداشت. او تلاش خود را برای افزایش مالیات بر افراد پردرآمد یا صرف هزینه های کلان برای برنامه های جدید دولت متوقف نکرد. او به محافظه‌کارانی که او را متهم کرده‌اند که با استقراض دولت کشور را به بحران می‌اندازد، شاخه‌های زیتون پیشنهاد نکرد.

این تغییری بود از دو سلف اخیر دموکرات آقای بایدن در کاخ سفید، که پس از از دست دادن حداقل یک مجلس کنگره، به سمت رویکردی آشتی‌جویانه‌تر و محدودتر از دولت در سیاست اقتصادی روی آوردند. اما سه شنبه شب، آقای بایدن جلوتر رفت.

رئیس جمهور درخواست خود را برای تریلیون ها دلار از برنامه های فدرال جدید، از جمله برای مراقبت از کودکان و کالج اجتماعی، به دلیل مخالفت های گاه شدید جمهوری خواهانی که مبارزه خود با آقای بایدن را بر روی مسئله هزینه ها و بدهی ها متمرکز کرده اند، تجدید کرد. او از یک برنامه مخارج فدرال که مایل به کاهش آن بود نامی نبرد. او گفت که برای کاهش کسری بودجه تلاش خواهد کرد، اما با افزایش مالیات بر افراد پردرآمد و شرکت‌ها، موضعی برای جمهوری‌خواهان تنفر است.

این سخنرانی طرحی برای تصویب هیچ یک از آن پیشنهادها نبود، که شانس کمی برای تبدیل شدن به قانون در دوره اول ریاست جمهوری او دارند.

در عوض، این یک پیشنهاد افتتاحیه سرپیچی برای یک درگیری پرمخاطره بر سر افزایش سقف استقراض کشور بود. این یک تعهد مجدد بدون ربع به موضوع مبارزاتی بود که دقیقاً رای دهندگان یقه آبی در ایالت های نوسان 2024 را هدف قرار داده بود، با تمرکز بر توسعه دولت در تعقیب آنچه که آقای بایدن آن را سیاست اقتصادی «میانگین» می نامد.

دستیاران می گویند که انتخاب مخالفت با درخواست های جمهوری خواهان مبنی بر تغییر مسیر آقای بایدن در سیاست اقتصادی، عمدی بوده است که منعکس کننده اعتقادات عمیق رئیس جمهور در مورد سیاست و اعتقاد او به این است که او پیام سیاسی برنده ای یافته است.

همچنین شرطی بود که اقتصاد، که تا کنون باعث کاهش محبوبیت آقای بایدن شده است، در نهایت ثابت شود که در کمپین انتخاباتی که به طور گسترده مورد انتظار او بود، به عنوان یک باد دم در خواهد آمد. افزایش سریع قیمت ها در حال کاهش است و مشاغل فراوان هستند و نرخ بیکاری به پایین ترین حد خود از سال 1969 رسیده است.

برای این منظور، آقای بایدن بیشتر سخنرانی خود را صرف این ادعا کرد که اقتصاد آمریکا بهتر از آن چیزی است که منتقدان او – یا حتی بسیاری از رای دهندگانش – اذعان می کنند. او به جزئیات قوانینی که برای سرمایه گذاری در لوله های آب، کارخانه های نیمه هادی، خودروهای برقی و غیره امضا کرده است، پرداخت، در حالی که قول داد که این طرح ها مشاغل پردرآمد را برای کارگران بدون مدرک دانشگاهی به ارمغان می آورد. او قول داد که هزینه‌های کارت‌های اعتباری، شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی و غیره را برای مصرف‌کننده پسند کند. روز چهارشنبه، آقای بایدن برای ترویج قوانین اقتصادی خود به ویسکانسین رفت، در حالی که وزرای کابینه وی در سراسر کشور برای انجام همین کار به هوا رفتند.

آقای بایدن در سخنرانی خود گفت: «ما در حال ساختن اقتصادی هستیم که هیچ کس در آن جا نمانده باشد». «شغل‌ها برمی‌گردند، غرور در حال بازگشت است، زیرا انتخاب‌هایی که در چند سال گذشته انجام دادیم. می دانید، به نظر من، این طرحی است برای بازسازی آمریکا و ایجاد تغییر واقعی در زندگی شما در خانه.”

او بعداً افزود: “این پیام من برای همه شماست.” “من پشت تو را دارم.”

رویکرد آقای بایدن نشان داد که چگونه او تسلط جمهوری خواهان مجلس نمایندگان را به عنوان سرزنش سیاست های خود تلقی نکرده است.


چگونه خبرنگاران تایمز سیاست را پوشش می دهند ما به خبرنگاران خود متکی هستیم تا ناظران مستقل باشند. بنابراین، در حالی که کارکنان تایمز ممکن است رأی دهند، آنها مجاز به حمایت یا تبلیغات برای نامزدها یا اهداف سیاسی نیستند. این شامل شرکت در راهپیمایی ها یا راهپیمایی ها در حمایت از یک جنبش یا دادن پول یا جمع آوری پول برای هر نامزد سیاسی یا هدف انتخاباتی است.

این امر نمونه ای را که اسلاف دموکرات آقای بایدن پس از از دست دادن کنترل مجلس نمایندگان در اولین دوره میان دوره ای خود ارائه کردند، به چالش کشید. پرزیدنت بیل کلینتون در سال 1995 دوره جدیدی از دولت کوچکتر را وعده داد. پرزیدنت باراک اوباما در سال 2011 متعهد شد که “مسئولیت کسری بودجه خود را بپذیرد” و آنچه را “کاهش دردناک” در هزینه های داخلی خواند، پیشنهاد کرد.

آقای بایدن به خاطر سیاست های خود عذرخواهی نکرد. او با ادعای اعتباری برای کاهش 1.7 تریلیون دلاری کسری بودجه فدرال در سال گذشته، خود را نسبت به سلف بلافصل خود، رئیس جمهور سابق، دونالد جی. ترامپ، مسئول تر از نظر مالی دانست. این بهبود عمدتاً محصول برنامه‌های کمک‌های همه‌گیر در حال انقضا بود، اما آقای بایدن پیشنهاد کرد که اقداماتی را برای جبران کمبود بین هزینه‌های دولت و آنچه از طریق مالیات و سایر درآمدها به دست می‌آورد، انجام دهد. او گفت که بودجه بعدی او که در 9 مارس منتشر خواهد شد، کسری بودجه را تا 2 تریلیون دلار در یک دهه کاهش می دهد.

او در تضاد شدید با جمهوری‌خواهان، خواستار افزایش مالیات بر شرکت‌ها و ثروتمندان شد تا نشان دهد که علیرغم برنامه‌های مخارج خود، تعهد به کاهش کسری بودجه دارد. پیشنهادات او شامل افزایش مالیات بر بازپرداخت سهام و مالیات بر ثروت میلیاردرها بود.

او جمهوری خواهان را در یک جفت برنامه مهم سیاسی، تامین اجتماعی و مدیکر طعمه گرفت و وقتی گفت که برخی از مخالفانش می‌خواهند برنامه‌ها را غروب کنند، تمسخرهای مداوم را برانگیخت. در حالی که صدها قانونگذار جمهوری‌خواه طرح‌هایی را برای کاهش هزینه‌ها در شبکه ایمنی با افزایش سن بازنشستگی و سایر کاهش‌های مزایای آینده امضا کرده‌اند، اتهام «غروب آفتاب» آقای بایدن به تأثیرات احتمالی طرحی برای مجوز مجدد برنامه‌های هزینه‌ای هر پنج سال یکبار استوار است. ، توسط سناتور ریک اسکات از فلوریدا که در میان رهبران حزب مورد توجه کمی قرار گرفته است.

جمهوری خواهان این سخنرانی را انحراف از درخواست های قبلی آقای بایدن برای اتحاد و قطع ارتباط در مورد مسائل عمده اقتصادی خواندند.

«در حالی که رئیس جمهور مشغول گرفتن یک دور پیروزی زودهنگام و ناشایست، با تمجید از قوانینی است که دموکرات ها بر اساس خط حزبی تصویب کردند، خانواده ها در ویرجینیای غربی و آمریکا در هر مرحله با مشکل مواجه هستند زیرا بسیاری از سیاست ها و اولویت های این دولت باعث شده است رسیدن به رویای آمریکایی دشوارتر است.

متحدان آقای بایدن تشویق کردند. لیز شولر، رئیس سازمان قدرتمند کارگری AFL-CIO، شامگاه سه‌شنبه در بیانیه‌ای خبری گفت: رئیس‌جمهور طرحی جسورانه برای اقتصادی ارائه کرد که در نهایت، کارگران شاغل را در اولویت قرار می‌دهد.

آقای بایدن خود را یک توافق‌کننده کنگره می‌داند و روز سه‌شنبه، تعداد انگشت شماری از ابتکارات در مقیاس کوچک‌تر را در مورد مسائل دیگر، مانند مهار جریان فنتانیل و تنظیم فناوری‌های بزرگ که ممکن است به طور قابل قبولی از حمایت دو حزب در کنگره جدید برخوردار شود، بیان کرد. اما این سخنرانی دستور سازش اقتصادی نبود.

رئیس جمهور مجدداً خواستار سرمایه گذاری های جدید فدرال در مراقبت از کودکان و کمک به سالمندان، کالج محلی، مهدکودک و بیمه سلامت شد. اما او هیچ راه قابل قبولی برای تکمیل کار، به قول خودش، در لیست طولانی پیشنهادها ارائه نکرد، که به دلیل مخالفت دموکرات های میانه رو در دو سال اول، نتوانست آن را در مجموعه وسیعی از قوانین اقتصادی که در دو سال اول خود امضا کرد، بگنجاند. مجلس سنا.

چیزی که او بیان کرد، موضع مذاکره سرکشی بود، زیرا او و قانونگذاران جمهوری خواه بر سر افزایش سقف استقراض 31.4 تریلیون دلاری فدرال که ماه گذشته ایالات متحده به آن رسید، مبارزه می کنند. این سقف، که توانایی دولت را برای استقراض وجوه برای پرداخت هزینه هایی که کنگره قبلاً مجاز کرده است، محدود می کند، باید در اواخر سال جاری تعلیق یا برداشته شود تا ایالات متحده به پرداخت صورتحساب خود ادامه دهد و از بحران مالی جلوگیری کند.

جمهوری خواهان از افزایش این محدودیت امتناع می کنند مگر اینکه آقای بایدن با کاهش شدید هزینه ها موافقت کند. آقای بایدن گفته است که از چانه زنی بر سر سقف وام خودداری خواهد کرد و سه شنبه شب به جمهوری خواهان یادآوری کرد که در زمانی که آقای ترامپ رئیس جمهور بود، توافق کرده بودند که به طور موثر سقف بدهی را سه بار افزایش دهند. علیرغم آنچه که هر دو طرف آن را دیداری سازنده در هفته گذشته در کاخ سفید بین رئیس جمهور و کوین مک کارتی، رئیس جمهور، جمهوریخواه کالیفرنیا خواندند، آقای بایدن در این موضع در روز سه شنبه تزلزل نکرد.

آقای بایدن گفت: “ما به سمت تهدید به عدم پرداخت بدهی سوق داده نمی شویم.”

آقای مک کارتی که پشت سر او نشسته بود، خشنود به نظر نمی رسید.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما