پایان پشتیبانی واتساپ از آیفون‌های قدیمی

فرارو- پیام رسان محبوب واتساپ از ماه اکتبر به پشتیبانی از برخی دستگاه‌های قدیمی iOS پایان می‌دهد. این پیام پیش از این نیز به پشتیبانی از برخی دستگاه‌های قدیمی KaiOS، اندروید و iOS پایان داده شد.

به گزارش فرارو به نقل از rahnamato، اکنون، در حالی که به راه‌اندازی آیفون ۱۴ نزدیک می‌شویم، واتساپ قصد دارد فقط از دستگاه‌هایی با سیستم عامل iOS ۱۲ و نسخه‌های جدیدتر پشتیبانی کند. ردیاب واتساپ WABetaInfo این گونه می‌نویسد: «متاسفانه واتساپ به دسترسی در حال حاضر برنامه‌ریزی برای حذف برخی از نسخه‌های iOS در چند ماه آینده می‌شود. برای ادامه استفاده از واتساپ، لازم است کاربران دستگاه خود را به آخرین نسخه iOS بروزرسانی کنند. از ۲۴ اکتبر ۲۰۲۲ واتساپ با پشتیبانی از دستگاه‌های iOS قدیمی پایان می‌دهد.»

بنابراین در صورتی که از دستگاهی با سیستم عامل iOS 10 یا iOS 11 استفاده کنید، برای ادامه استفاده از واتساپ لازم آن را به iOS 12 افزایش دهید. با بروزرسانی آیفون ۶، آیفون ۵S و آیفون ۶S به iOS ۱۲ بار دیگر می‌توانید از این اپلیکیشن استفاده کنید.

با این حال، از آنجایی که آیفون ۵ و آیفون ۵C از iOS ۱۲ پشتیبانی نمی‌کنند، بنابراین، تا پایان ماه اکتبر این دو دستگاه دیگر نمی‌توانند از این اپلیکیشن پیام رسان استفاده کنند و کاربرانی که از این دو استفاده می‌کنند، ناچار به کنار گذاشتن واتساپ نمی‌شوند. خواهند بود.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما