وزارت دادگستری 5 شهروند روسیه و 2 شهروند آمریکایی را به توطئه برای نقض تحریم ها با قاچاق تجهیزات به ارتش روسیه متهم کرد.


واشنگتن
CNN

بر اساس کیفرخواستی که اخیراً منتشر نشده است، وزارت دادگستری ایالات متحده پنج شهروند روسیه و دو شهروند آمریکایی را به اتهام توطئه برای نقض تحریم های ایالات متحده از طریق قاچاق تجهیزات ساخت آمریکا به ارتش روسیه متهم کرده است.

طبق کیفرخواست 16 فقره، متهمان با دو شرکت مسکو که با سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) برای خرید و قاچاق اقلام تحریمی – از جمله نیمه هادی ها و سایر تجهیزات الکترونیکی – از ایالات متحده به ارتش روسیه همکاری می کردند، ارتباط داشتند.

این هفت نفر، یوگنی گرینین، آلکسی ایپولیتوف، بوریس لیوشیتس، سوتلانا اسکورتسوا، وادیم کونوشچنوک، الکسی بریمن و وادیم یرمولنکو، میلیون‌ها دلار را به‌طور غیرقانونی از فناوری‌های نظامی و حساس دوگانه از تولیدکنندگان و فروشندگان آمریکایی تهیه، خریداری و ارسال کردند. در کیفرخواست آمده است که منطقه شرقی نیویورک و جاهای دیگر برای کاربران نهایی روسی.

بریون پیس، وکیل ایالات متحده در ناحیه شرقی نیویورک، روز سه شنبه در بیانیه ای گفت: «همانطور که ادعا می شود، متهمان یک شبکه تدارکاتی پیچیده را مرتکب شدند که به طور غیرقانونی فناوری حساس ایالات متحده را برای تسهیل ماشین جنگی روسیه به دست آوردند. “دفتر ما در تعقیب شدید افرادی که به طور غیرقانونی فناوری ایالات متحده را برای استفاده در پیشبرد جنگ وحشیانه روسیه علیه دموکراسی تهیه می کنند، آرام نمی گیرد.”

بر اساس این کیفرخواست، گرینین و اسکورتسوا، اتباع روسیه، از ایپولیتوف، که یک تبعه روسیه نیز هست، درخواست هایی برای اقلام تحریم شده از سوی ایالات متحده دریافت خواهند کرد.

بر اساس کیفرخواست، گرینین و اسکورتسوا ظاهراً مسیرهای حمل و نقل را ترسیم می کنند در حالی که لیوشیتز – از طریق شرکت های پوسته و حساب های بانکی ایالات متحده – ظاهراً اقلام را از شرکت های آمریکایی خریداری می کند.

به گفته وزارت دادگستری، گرینین، اسکورتسوا، ایپولیتوف و لیوشیتس همچنان آزاد هستند، در حالی که برایمن، مقیم دائم ایالات متحده، یرمولنکو، شهروند ایالات متحده، و کونوشچنوک، یک تبعه روسیه، در بازداشت هستند.

بنا به گفته وزارت دادگستری، بریمن و یرمولنکو که در ایالات متحده مستقر هستند، ظاهراً «اسناد و فاکتورهای حمل و نقل» را برای ارسال اقلام به سراسر جهان پیش از ارسال آنها به روسیه می‌سازند.

کونوشچنوک، که وزارت دادگستری معتقد است افسر FSB است، ظاهراً یکی از قاچاقچیان آنها بوده است.

این افسر ادعایی FSB هفته گذشته پس از تلاش برای قاچاق بیست مورد مهمات تفنگ تک تیرانداز ساخت ایالات متحده به روسیه در اواخر نوامبر، در استونی دستگیر شد.

بر اساس کیفرخواست، کونوشچنوک همچنین توسط پلیس در مرز استونی با هزاران گلوله اضافی ساخت ایالات متحده و همچنین “نیمه هادی ها و سایر قطعات الکترونیکی” متوقف شد که برخی از آنها “به دلایل ضد تروریسم” توسط دولت ایالات متحده کنترل می شد. ”

به گفته وزارت دادگستری، هنگامی که مجری قانون استونی انباری را که گفته می‌شود توسط کونوشچنوک استفاده می‌شد، بازرسی کردند، 375 پوند مهمات ساخت ایالات متحده را کشف کردند. مقامات آمریکایی گفتند که روند استرداد کونوشچنوک به ایالات متحده به زودی آغاز خواهد شد.

این دو شهروند آمریکایی، برایمن و یرمولنکو، قرار است روز سه شنبه در دادگاه فدرال محاکمه شوند.

دیوید لازاروس، وکیل بریمن، به سی ان ان گفت: «در این مرحله آقای برایمن فقط متهم شده است، او به هیچ چیز محکوم نشده است. مانند همه متهمان، آقای بریمن نیز مستحق بی گناهی است.

هیچ وکیلی برای یرمولنکو در فهرست اسناد عمومی ثبت نشده است.

به گفته وزارت دادگستری، متهمان در صورت اثبات مجرمیت با حداکثر 30 سال زندان مواجه خواهند شد.

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

تماس با ما