وزارت دادگستری دستور داد استشهادنامه حکم بازرسی مارآ لاگو را منتشر کند

سوگندنامه بیان می کند که چرا بازرسان معتقدند علت محتملی برای ارتکاب جنایت وجود دارد. این حکم به اف بی آی اجازه داد تا خانه و باشگاه خصوصی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را در اوایل ماه جاری بازرسی کند.

اوایل پنجشنبه، وزارت دادگستری اصلاحات پیشنهادی خود را به قاضی دادگاه ایالات متحده بروس راینهارت، که دستور آزادی عمومی را صادر کرد، ارسال کرد.

آنتونی کولی، سخنگوی وزارت دادگستری گفت: “ایالات متحده بر اساس حکم دادگاه در 22 اوت، درخواستی را با مهر و موم ارائه کرده است. وزارت دادگستری با احترام از اظهار نظر بیشتر خودداری می کند زیرا دادگاه این موضوع را بررسی می کند.”

دادستان‌های وزارت دادگستری تأکید کرده‌اند که برای مختل نشدن تحقیقات جنایی در حال انجام، به حفظ محرمانه بودن نیاز دارند – به‌ویژه که فعالیت‌های هیئت منصفه بزرگ را محرمانه نگه می‌دارند و از شاهدانی که اطلاعاتی را در اختیار دارند یا می‌توانند به اشتراک بگذارند، محافظت می‌کنند.

راینهارت در دستور خود گفت که وزارت دادگستری او را متقاعد کرده است که بخش‌هایی از سوگندنامه باید مهر و موم باقی بماند، زیرا «افشا کردن (1) هویت شاهدان، مأموران اجرای قانون، و طرف‌های بدون اتهام، (2) استراتژی، جهت، دامنه تحقیقات را آشکار می‌کند. ، منابع و روش ها و (3) اطلاعات هیئت منصفه بزرگ.”

او نتیجه گرفت که وزارت دادگستری وظیفه خود را بر عهده گرفته است تا نشان دهد که اصلاحات پیشنهادی آن به طور محدود برای خدمت به منافع قانونی دولت در صداقت تحقیقات در حال انجام است و کم هزینه ترین جایگزین برای مهر و موم کردن کل سوگندنامه است.

رسانه‌های خبری از قاضی می‌خواهند تا مهر و موم مختصری از اصلاحات مربوط به DOJ را باز کند

اندکی پس از ارسال پرونده‌های مهر و موم شده وزارت دادگستری درباره این ویرایش‌ها، مجموعه‌ای از شرکت‌های رسانه‌ای، از جمله سی‌ان‌ان، درخواستی را به قاضی ارائه کردند و از قاضی خواستند که مهر و موم وزارت دادگستری را در مورد این ویرایش‌ها باز کند.
رسانه ها گفتند که این خلاصه باید با هر گونه اصلاحات لازم برای محافظت از تحقیقات در حال انجام، علنی شود. علاوه بر این، شرکت‌های رسانه‌ای از قاضی خواستند دستور دهد که در آینده، هرگونه اسنادی که وزارت دادگستری در دعوای شفاف‌سازی مهر و موم می‌کند نیز با اصلاحات مناسب به صورت عمومی بایگانی شود.

در درخواست خبرگزاری ها آمده است: «همانطور که این دادگاه نیز تشخیص داده است، علاقه چندانی به حفظ محرمانه بودن حقایق مربوط به تحقیقاتی که دولت قبلاً صحت آنها را علناً تأیید کرده است، وجود ندارد.

سازمان‌های رسانه‌ای استدلال می‌کنند که حداقل، «هر بخش از خلاصه‌ای که آن حقایق مربوط به تحقیقات را بازگو می‌کند، بدون افشای موارد اضافی که هنوز در دسترس عموم نیست – علاوه بر هر بخش دیگری که هیچ تهدیدی برای تحقیقات نیست، باید باشد. بدون مهر و موم.”

این خبرگزاری نوشت: «اگر و زمانی که حقایق اضافی آشکار شد و صحت آن تأیید شد، یا برخی از حقایق دیگر به هر دلیل دیگری تهدیدی برای تحقیقات به شمار نمی‌آید، هیچ توجیهی برای نگه‌داشتن آن‌ها نیز وجود ندارد». علاوه بر این، هرگونه استدلال قانونی در پرونده های دولت باید علنی شود، حتی اگر برخی از حقایقی که دولت بازگو می کند در مهر و موم باقی بماند.

این داستان با جزئیات بیشتر به روز شده است.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما