نیکاراگوئه سیگنال CNN en Español را از روی آنتن می گیردCNN

دولت نیکاراگوئه این هفته، اندکی بعد از ساعت 10 شب به وقت محلی، به طور ناگهانی CNN en Español را از روی آنتن برد.

توضیحی نداده است که چرا سرویس اسپانیایی زبان CNN را حذف کرده است و به درخواست CNN برای اظهار نظر پاسخ نداده است. اپراتورهای کابلی که CNN en Español را در این کشور حمل می کنند نیز اظهار نظری نکردند.

این سرویس مستقر در ایالات متحده در بیانیه ای اعلام کرد: «امروز دولت نیکاراگوئه سیگنال تلویزیونی ما را گرفت و اخبار و اطلاعات نیکاراگوئه را از شبکه تلویزیونی ما که 25 سال است به آن تکیه کرده اند را تکذیب کرد».

دولت نیکاراگوئه تحت ریاست جمهوری پنجمین دوره ریاست جمهوری دانیل اورتگا طی دو سال گذشته به شدت هم مطبوعات و هم منتقدان را سرکوب کرده است. به گفته گروه آزادی مطبوعات گزارشگران بدون مرز، بسیاری از روزنامه نگاران نیکاراگوئه مجبور به تبعید شده اند و «عملاً هیچ رسانه مستقلی در داخل کشور وجود ندارد».

رویترز روز پنجشنبه گزارش داد: «سی‌ان‌ان en Español تنها رسانه‌ای بود که از رئیس‌جمهور دانیل اورتگا در دسترس نیکاراگوئه‌ها بود.»

حذف سیگنال CNNE نشانه ترس، دست و پا چلفتی و تکبر است. آرتورو مک فیلدز، سفیر سابق نیکاراگوئه در سازمان کشورهای آمریکایی در توییتی نوشت: آنها می‌خواهند جامعه‌ای از گوسفندان داشته باشند که فقط به روایت رسمی گوش دهد و از آن پیروی کند.

در ماه‌های اخیر، CNN en Español در مورد نمونه‌های دیگری از سرکوب توسط دولت اورتگا گزارش داده است، از جمله بازداشت اسقف کاتولیک که به دلیل فعالیت‌های «بی‌ثبات‌کننده و تحریک‌آمیز» مورد بازجویی قرار گرفته است، پس از اعتراض وی به بسته شدن هفت ایستگاه رادیویی کاتولیک مرتبط با اسقف. در کشور.

این سرویس گفت که نیکاراگوئه ها می توانند همچنان اخبار اسپانیایی زبان را در وب سایت خود بیابند.

در این بیانیه آمده است: «سی‌ان‌ان از گزارش‌های شبکه ما و تعهد ما به حقیقت و شفافیت حمایت می‌کند». ما در CNN en Español به نقش حیاتی آزادی مطبوعات در یک دموکراسی سالم اعتقاد داریم.

در ماه مارس، مک فیلدز انتقادات عمومی نادری از دولت خود صادر کرد و رژیم اورتگا را “دیکتاتوری” خواند و از جمله موارد دیگر، سرکوب رسانه ها را از سوی این رژیم نام برد.

از سال 2018، نیکاراگوئه تنها کشور در آمریکای مرکزی است که روزنامه چاپی ندارد. هیچ آزادی برای انتشار یک توییت ساده وجود ندارد، [or posting] یک نظر ساده در رسانه های اجتماعی،” او در آن زمان گفت.

هیچ سازمان حقوق بشری وجود ندارد… همه آنها بسته، اخراج یا تعطیل شده اند. نه احزاب سیاسی مستقل وجود دارد، نه انتخابات معتبر، نه تفکیک قوا وجود دارد.»

رسانه دولتی نیکاراگوئه بعداً نامه ای به توییتر ارسال کرد که در آن مک فیلدز نماینده دولت اورتگا نیست.

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما