نقد و بررسی “قطار گلوله”: برد پیت در یک سواری هیجان انگیز بازی می کند که می توانید از دست بدهید

این تأثیر اخیر نباید تعجب آور باشد، زیرا کارگردان، دیوید لیچ، علاوه بر تلاش در فرنچایزهای «جان ویک» و «سریع و خشمگین»، بر دنباله «ددپول» نظارت داشت. پژواک تارانتینو نیز با حضور پیت تشدید می‌شود، او در فیلم‌های این کارگردان وجهه بازیگوشانه‌اش را به نمایش گذاشته است و اخیراً برای «روزی روزگاری در هالیوود» برنده اسکار شده است.

با این حال، داستان – که زاک اولکویچ، فیلمنامه نویس از رمان ژاپنی اقتباس کرده است – سوخت کافی برای حفظ آن لحن را ندارد. حتی فلاش بک های گسترده برای خارج کردن روایت از فضای محدودش نمی تواند به دسیسه های این غریبه ها در قطار به اندازه کافی فتنه اضافه کند.

با پیوستن به داستان در حال پیشرفت، قاتل بدشانسی پیت (با اسم رمز لیدی باگ) سوار قطار گلوله ای در ژاپن می شود و دستور به دست آوردن یک کیف پول نقد را می دهد. افسوس، او تنها قاتل ماهری نیست که هر کدام دستورات راهپیمایی متفاوتی را دنبال می‌کنند، سردرگمی در مورد اینکه چه کسی طناب‌ها را می‌کشد و بسیاری از اشتباهات ارتباطی در طول مسیر.

اگر شخصیت خسته از جهان پیت فقط بخواهد وظیفه را تکمیل کند و از کشتی پیاده شود، دیگران انگیزه های شخصی بیشتری دارند. جناح‌های مختلف از یک زن جوان مرموز (جوی کینگ) تا یک جفت عامل دعوا به نام «دوقلوها» (آرون تیلور جانسون و برایان تایری هنری) تا یک قاتل انتقام‌جو با بازی بنیتو آ. مارتینز اوکاسیو، با نام مستعار. خرگوش بد.

که به سختی سطح بازیگران را خراش می دهد، از جمله فیلم های کمدی که به وضوح قصد دارند پاداش کمی برای تماشاگر فراهم کنند. با این حال، موازنه این است که برخی از چهره های قابل تشخیص تر به قدری کوتاه ظاهر می شوند که به سختی ثبت می شوند.

محیط کلاستروفوبیک در واقع به نفع صحنه سازی سکانس های مبارزه است که بی رحمانه، خونین و اغلب برای خنده پخش می شود. در واقع، بیش از یک نفر تقلید از رویارویی قطع شده در “بیل را بکش”، از جمله این معضل سرگرم کننده در مورد چگونگی تلاش برای کشتن یک نفر بدون نقض قوانین “ماشین آرام” قطار است.

با این حال، در بیشتر موارد، «قطار گلوله» بر چالش‌های موجود در تلاش برای القای این نوع فیلم با ویژگی‌های یک کارتون لایو اکشن تأکید می‌کند، حتی اگر هدف دو ساعت فرار بی‌ادعا باشد.

این دنباله دیگری نیست که در این ژانر تقریباً به خودی خود دلیلی برای جشن گرفتن است. هنوز، و فیلم از راه دور اصالت ندارد. شاید به همین دلیل است که اگرچه سواری حاصل از آن بدون هیجان نیست، اما از نظر گرفتن بلیط تئاتر، توصیه به گرفتن این «قطار» سخت است.

“قطار گلوله” در 5 اوت در سینماهای ایالات متحده اکران می شود. دارای رتبه R است.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما