نقد “بهترین جهان”: Straight Outta Calculus

“بهترین های جهان” از کارگردان روشن ستی، یک موزیکال کودکانه پر جنب و جوش با ضرب آهنگ ساده است. پرم پاتل (مانی مگنوس) اعجوبه حساب دیفرانسیل و انتگرال کلاس هفتم، مشتاق است مانند پدرش، سورش (اوتکارش آمبودکار)، خواننده رپ که زمانی که پسر پنج ساله بود بر اثر سرطان درگذشت، خونسرد و با اعتماد به نفس باشد. مادر پریم، پریا (پونام پاتل)، به بزرگ‌کردن یک مرد ریاضی افتخار می‌کند – تا زمانی که پرم گردن‌بند زنجیر طلای پدرش را می‌لغزد و به نظر می‌رسد که پدر به طرزی جادویی به او الهام می‌دهد تا یک قافیه را در نمایش استعدادیابی مدرسه بیاورد. سورش با پوزخند می گوید: «من مثل خاطره ای هستم که با یک فانتزی ترکیب شده است. من با هیپ مرد یا روح هیپ می روم.

سورش در هنرپیشه ها اجرا کرد، اما تیمبرلند دهه 90 را می پوشد و داگ ای. فرش، سازنده محبوب دهه 80 را می پرستد. شاید بچه ویزگر بتواند سرعتی را محاسبه کند که نوستالژی زمان را صاف می کند؟ با این حال، فیلمنامه، توسط آمبودکار و جیمی کینگ، در غیر این صورت با جزئیات احساسی و کمدی هماهنگ است، مانند زمانی که پریا در پادکستی در مورد غم و اندوه به دنبال آرامش است تا با تبلیغی برای شیر جو دوسر قطع شود.

با این حال، ما اینجا هستیم برای موسیقی که از سازهای کوبه‌ای ظریف و کلاس درس ساخته می‌شود – تصور کنید صدای قلقلک مدادها روی نگهدارنده‌ها – تا ادای احترام هایپ ویلیامز که در یک مکعب پنج وجهی با عدسی چشم ماهی فیلم‌برداری شده است. رپ عالی است، اما متن آن بسیار فشرده است («فکر کنید فیثاغورث با دکتر سوس ملاقات می کند/ پهلوهایم را مربع بکش تا هیپوتنوز من را پیدا کنم») و موسیقی ریز و درشت است. فکر می‌کنم ستی می‌خواهد تأکید کند که این دیت‌ها فانتزی هستند، اما اثر کلی آن بیش از حد ساختگی است. چیزی که کارساز است، بازیگران پرانرژی و کوکی است که خود را به سمت رقص بی خیال پرت می کنند – به خصوص مگنوس، یک لذت مهیب و مسری.

بهترین های جهان
دارای رتبه PG مدت زمان: 1 ساعت و 41 دقیقه. در دیزنی + تماشا کنید.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق