نظر: چگونه یک ویروس به ظاهر از مرده بازگشت

این به دنبال یافتن ویروس در فاضلاب در دو شهرستان مجاور شهر نیویورک – Rockland و Orange County از نمونه‌های جمع‌آوری‌شده در ماه می، ژوئن و جولای است. در حالی که تاکنون هیچ مورد دیگری از فلج اطفال در ایالات متحده گزارش نشده است، یک مقام ارشد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده روز چهارشنبه گفت که این “فقط بسیار بسیار نوک کوه یخ است” و پیشنهاد می کند که “باید وجود داشته باشد. چند صد مورد در جامعه در گردش باشد.”
این یک وضعیت جدی است. ویروس فلج اطفال – بیماری که در سال 1979 در ایالات متحده حذف شد، اکنون در سه مکان در ایالات متحده شناسایی شده است. دکتر اشوین واسان، کمیسر بهداشت شهر نیویورک، گفت: فلج اطفال کاملا قابل پیشگیری است و ظهور مجدد آن باید برای همه ما فراخوانی برای اقدام باشد.
فلج اطفال یک بیماری قابل پیشگیری با واکسن است و این آخرین تحولات باید هشداری برای همه ما باشد. متأسفانه، مکان‌هایی مانند شهرستان راکلند نرخ واکسیناسیون فلج اطفال فوق‌العاده پایینی دارند. 60.5 درصد از کودکان دو ساله در مقایسه با میانگین کل ایالت 79.1 درصد واکسینه شده اند.
واکسن مبارزه با این بیماری در واقع یکی از مشهورترین واکسن ها در تاریخ بوده است. هنگامی که نتایج آزمایش میدانی واکسن در سال 1955 اعلام شد، ناقوس کلیساها در سراسر آمریکا به صدا درآمد و مردم برای جشن گرفتن با والدینی که فرزندانشان را در آغوش گرفته بودند جشن گرفتند (این شبیه به شرکت‌های داروسازی امروزی است که اخباری را در مورد داده‌های اثربخشی واکسن خود منتشر می‌کنند). .
الویس پریسلی چگونه می‌تواند با واکسن کووید به ما کمک کند

جشن تضمین شده بود. از طریق واکسیناسیون، ایالات متحده بیش از 40 سال پیش ویروس فلج اطفال وحشی یا طبیعی را از بین برد.

به‌عنوان والدین سه فرزند، نمی‌توانم زندگی در خطر وحشتناک فلج اطفال را که به طور بالقوه فرزندانم را آلوده می‌کند، تصور کنم. قبل از عرضه واکسن فلج اطفال، برخی از والدین حتی از ترس قرار گرفتن فرزندشان در بیرون از خانه مردد بودند، به خصوص در ماه های تابستان که به نظر می رسید فلج اطفال به اوج خود رسیده است.
اگر به خط حافظه سفر کنیم، بدترین اپیدمی فلج اطفال ثبت شده در ایالات متحده در سال 1952 رخ داد که 58000 مورد گزارش شد. بیش از 21000 نفر دچار فلج خفیف تا ناتوان شدند (بیشتر قربانیان کودکان بودند) و بیش از 3000 نفر جان باختند. بیماری فلج کننده ای که زمانی یک بیماری فلج کننده بود با واکسیناسیون انبوه خنثی شد.
فلج اطفال یک ویروس بسیار مسری است که از طریق تماس فرد به فرد (بیشتر از طریق تماس با مدفوع فرد آلوده) پخش می شود. در حالی که اکثر افرادی که آلوده می شوند هیچ علامتی را تجربه نمی کنند، حدود 1 نفر از هر 4 نفر علائمی شبیه آنفولانزا پیدا می کنند و بخش بسیار کوچکتری از افراد (کمتر از یک در 100) علائم جدی تری از جمله پارستزی (احساس سوزن سوزن شدن در پاها) دارند. مننژیت (عفونت پوشش نخاع و/یا مغز) و فلج. در میان افراد فلج، 5 تا 10 درصد با تأثیر ویروس بر عضلات تنفسی آنها می میرند.
در آن روزگار، حتی کسانی که بهبود یافته بودند با چالش های مادام العمر مواجه بودند. سازمان بهداشت جهانی در مورد برخی از عواقب این بیماری گزارش داده است: تغییر شکل اندام ها به معنی بسیاری از بریس های پا، عصا یا ویلچر مورد نیاز است و برخی نیاز به استفاده از دستگاه های تنفسی مانند ریه آهنی دارند، یک دستگاه تنفس مصنوعی که برای درمان بیماران فلج اطفال اختراع شده است. برای اضافه کردن توهین به آسیب، برخی از کودکان چندین دهه بعد دچار سندرم پس از فلج اطفال شدند که می تواند شامل ضعف عضلانی، درد مفاصل و احساس خستگی ذهنی و جسمی باشد.

اما پس از آن واکسن فلج اطفال آمد، که سطوح بالایی از محافظت را ارائه کرد و از طریق مصونیت جمعی گله ما، ما توانستیم از ویروس جلوگیری کنیم (اگرچه در جوامع ما که نرخ واکسیناسیون پایینی وجود دارد، نقاط آسیب‌پذیری باقی مانده است).

مقامات بهداشتی می گویند که ویروس فلج اطفال در نمونه های فاضلاب شهر نیویورک شناسایی شده است
ویروس فلج اطفال وحشی همچنان در پاکستان و افغانستان بومی است. اگرچه موارد فلج اطفال در سراسر جهان تقریباً 99% کاهش یافته است، این ویروس همچنان در این دو کشور گسترده است و تهدید موارد وارداتی فلج اطفال همچنان وجود دارد.
در طول سفر خود به پاکستان در سال 2018، با مقامات موسسه ملی بهداشت پاکستان در مورد اهمیت آمادگی زیستی برای تهدیدات بیماری های عفونی در حال ظهور و ظهور مجدد صحبت کردم. به یاد دارم که در شهر باستانی مولتان رانندگی کردم، جایی که اخیراً هزاران کودک پاکستانی در سال 2020 علیه فلج اطفال واکسینه شدند و به این فکر کردم که تلاش‌های واکسیناسیون در بسیاری از این مناطق دورافتاده چقدر دشوار است.

بنابراین، هنگامی که مقامات بهداشت عمومی نگران تشخیص فلج اطفال یا تشخیص فلج اطفال در نظارت بر فاضلاب هستند، جای تعجب نیست که نشان دهنده وقوع یک شیوع بزرگتر و محلی است. خطر برای عموم کم است زیرا اکثر مردم از واکسیناسیون فلج اطفال دوران کودکی خود محافظت می شوند. با این حال، افرادی که بیشتر در معرض خطر عفونت هستند، کسانی هستند که واکسینه نشده یا واکسینه نشده اند.

لندن با نگرانی های مشابه نیویورک مواجه است. ویروس فلج اطفال در ماه ژوئن در فاضلاب شهر کشف شد. آژانس امنیت بهداشتی بریتانیا (UKHSA) با اقدامی بی‌سابقه واکنش نشان داده است، و یکی از مواردی که بر فوریت این وضعیت تاکید می‌کند: به حدود 1 میلیون کودک زیر 10 سال در لندن به عنوان یک اقدام احتیاطی واکسن‌های تقویت‌کننده فلج اطفال پیشنهاد می‌شود. به گفته دکتر ونسا سالیبا، مشاور اپیدمیولوژیست در UKHSA، “مناطق در لندن که ویروس فلج اطفال در آنها منتقل می شود، پایین ترین میزان واکسیناسیون را دارند.”
این آخرین حوادث فلج اطفال رویدادهای یکباره نیستند. پوشش ایمن سازی در سرتاسر جهان در حال کاهش است و دیوار ایمنی که نسل های گذشته ساخته اند به آرامی از بین می رود. بی‌اعتمادی به واکسن که به‌طور غیرمنطقی در نتیجه همه‌گیری کووید-۱۹ به وجود آمد، تنها باعث می‌شود افراد بیشتری از واکسیناسیون منصرف شوند یا خود و فرزندانشان را واکسینه نکنند. برخی دیگر ممکن است برنامه های واکسیناسیون را به دلیل اختلالات ناشی از بیماری همه گیر متوقف کرده یا به تاخیر انداخته باشند. آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهد که پوشش جهانی ایمن‌سازی – از جمله واکسن فلج اطفال همراه با واکسن‌های متعدد دیگر مانند سرخک و سرخجه – از 86 درصد در سال 2019 به 81 درصد در سال 2021 کاهش یافته است.
همانطور که WHO می گوید، “تا زمانی که یک کودک مجرد به ویروس فلج اطفال مبتلا باشد، کودکان در همه کشورها در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند. ویروس فلج اطفال می تواند به راحتی به کشوری عاری از فلج اطفال وارد شود و می تواند به سرعت در بین جمعیت های غیر ایمن شده پخش شود. ”

فلج اطفال باید یک بیماری می بود که به صفحات کتاب های تاریخ ما منتقل شده بود. این رفتار انسان و انتخاب‌هایی است که انجام می‌دهیم مانع از تبدیل شدن آن به یکی دیگر از موفقیت‌های پایدار سلامت عمومی می‌شود.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما