نظر | پوتین و MBS به ما می خندند

هنگامی که پوتین به این ماجرا پایان داد، این اتفاق افتاد: در 28 سپتامبر، رویترز از فرانکفورت گزارش داد: «کابینه آلمان در روز چهارشنبه دو فرمان برای تمدید عملیات نیروگاه‌های تولید برق با سوخت زغال سنگ سخت تا 31 مارس 2024 و تا 31 مارس 2024 تصویب کرد. ظرفیت زغال‌سنگ قهوه‌ای بی‌کار را تا 30 ژوئن 2023 بازگردانید تا عرضه را افزایش دهید.»

در آمریکا، ما نسخه خودمان از این سیگنال دهی فضیلت سبز را انجام دادیم. مترقیان سبز صنعت نفت و گاز را شیطانی جلوه دادند – به دلایل خوب در برخی موارد به دلیل اینکه چقدر این صنعت برای انکار واقعیت تغییرات آب و هوایی تلاش کرد و از پاکسازی عمل خود امتناع کرد – و اساساً به آن گفتند لطفا بروید و در جایی آرام بمیرید. ، در حالی که ما به سمت باد و خورشید حرکت کردیم. سرمایه گذاران و بانکداران نفت و گاز این پیام را دریافت کردند و شروع به به تعویق انداختن یا توقف سرمایه گذاری در تولید نفت و گاز جدید در داخل کردند و در عوض بر کسب سود هر چه بیشتر از چاه های موجود تمرکز کردند.

همانطور که در خبرنامه گلدمن ساکس در ماه آوریل آمده است: «به دلیل این همه تأخیر در تصمیم گیری های سرمایه گذاری در پروژه های جدید نفت و گاز، چقدر تولید آینده را از دست داده ایم؟ پاسخ 10 میلیون بشکه در روز نفت است که معادل تولید روزانه عربستان سعودی و سه میلیون بشکه در روز معادل نفت در گاز طبیعی مایع (LNG) است که بیش از معادل تولید روزانه قطر است. اگر از سال 2014 تصمیمات جدید سرمایه گذاری در نفت و گاز را به تعویق نمی انداختیم، اساسا می توانستیم یک عربستان سعودی و یک قطر جدید داشته باشیم.

در حالی که امروزه آمریکا همچنان می تواند از نظر تئوری بیشتر نیازهای خود به نفت و گاز را تامین کند، برخلاف اروپا، ما به اندازه کافی برای صادرات در مقیاس مورد نیاز برای جبران کاهش پوتین و اوپک پلاس و تسهیل گذار اروپا به آینده ای کربن زدایی نداریم. .

اما ترقی خواهان سبز هرگز این پیام را دریافت نکردند. در جلسه استماع کمیته مجلس نمایندگان دو هفته پیش، رشیده طلیب، نماینده مجلس نمایندگان آمریکا خواست تا بداند آیا جیمی دیمون، مدیرعامل جی‌پی مورگان چیس و سایر مدیران بانکی که در جلسه حاضر شده‌اند، سیاست‌هایی «علیه تأمین مالی محصولات جدید نفت و گاز» دارند یا خیر.

دیمون پاسخ داد: “مطمئناً نه، و این راهی به سوی جهنم برای آمریکا خواهد بود.”

طلیب سپس به دیمون گفت که دانشجویانی که وام های دانشجویی و حساب های بانکی در جی پی مورگان دارند باید با بستن حساب های خود تلافی کنند. شک نکنید: این نوع تظاهرات اخلاقی نوجوانان طلیب قطعا روز ولادیمیر پوتین را رقم زد. او هیچ جا به اندازه سناتورهای جمهوری خواه بد نیست که سال ها از اکسون موبیل الهام گرفته بودند و دروغ می گفتند که تغییرات آب و هوا یک فریب است، و سپس از آن برای جلوگیری از انتقال ما به انرژی پاک استفاده کردند. اما طلیب همچنان روز پوتین را رقم زد.

چیزی که پوتین را بیش از پیش برانگیخت این بود که او شاهد جمع شدن برنی سندرز، دموکرات‌های مترقی مجلس نمایندگان و کل جمهوری‌خواه در هفته گذشته بود تا لایحه‌ای را با حمایت رئیس جمهور بایدن و رهبری دموکرات‌ها برای ساده‌سازی فرآیند صدور مجوز برای پروژه‌های انرژی داخلی، به‌ویژه صدور مجوز برای خطوط لوله گاز، کنار هم بگذارند. و خطوط انتقال باد و خورشید – یکی از بزرگترین موانع ما برای انتقال سبز پایدار است.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما