نشست امروز فدرال رزرو: چه چیزی باید انتظار داشت؟

به‌روزرسانی‌های زنده را به‌عنوان دنبال کنید مقامات فدرال رزرو آخرین تصمیم خود را در مورد نرخ بهره اعلام کردند.

مقامات فدرال رزرو تصمیم سیاست ژوئن خود را در روز چهارشنبه اعلام خواهند کرد و انتظار می رود که پس از 10 افزایش متوالی نرخ بهره ثابت بمانند – نفسی بکشند تا ببینند چگونه اقتصاد 15 ماه پس از مبارزه با تورم سریع شکل می گیرد.

قیمت‌ها بیش از دو سال است که سریع‌تر از آنچه فدرال رزرو می‌خواهد افزایش می‌یابد، اما گزارش روز سه‌شنبه تأیید کرد که سرعت تورم کلی همچنان رو به کاهش است. این بدان معنا نیست که فدرال رزرو می تواند اعلام پیروزی کند: زمانی که قیمت های بی ثبات مواد غذایی و سوخت از بین رفت، داده ها نشان داد که تورم سرسختانه همچنان سریع باقی مانده است.

سرمایه‌گذاران شرط می‌بندند که مقامات فدرال رزرو با نادیده گرفتن افزایش در این ماه به این تصویر متفاوت پاسخ خواهند داد، حتی با وجود سیگنال‌هایی که ممکن است در ماه جولای نرخ‌ها را افزایش دهند.

با این حال، چشم انداز بسیار نامشخص است و سرمایه گذاران جلسه چهارشنبه فدرال رزرو را از نزدیک برای هر گونه اشاره ای در مورد آنچه ممکن است پیش بیاید، تماشا خواهند کرد. بانک‌های مرکزی تصمیم خود درباره نرخ و پیش‌بینی‌های جدید اقتصادی خود را در ساعت 2 بعد از ظهر منتشر خواهند کرد و پس از آن کنفرانس خبری با جروم اچ پاول، رئیس فدرال رزرو، در ساعت 2:30 بعد از ظهر برگزار خواهد شد.

مقامات فدرال رزرو از مارس 2022 به شدت نرخ های بهره را افزایش داده اند و در سریع ترین سری افزایش نرخ از دهه 1980، آنها را به بالای 5 درصد رسانده اند.

سرعت تعدیل مهم است زیرا ماه ها یا حتی سال ها طول می کشد تا اثرات تغییرات نرخ بهره به طور کامل در اقتصاد نفوذ کند.

با توجه به آن، اقتصاد – به احتمال زیاد – تنها بخشی از بار سنگین حرکت های گذشته فدرال رزرو را احساس می کند. اگر مقامات بدون وقت گذاشتن برای ارزیابی شرایط به جلو بروند، این خطر افزایش بیش از حد بانک مرکزی و کاهش رشد بیش از حد لازم برای مهار تورم را افزایش می‌دهد.

افزایش بیش از حد عواقب جدی خواهد داشت: مهار بیش از حد تهاجمی اقتصاد به احتمال زیاد به هزینه های شغلی منجر می شود و امنیت مالی بسیاری از آمریکایی ها را کاهش می دهد.

اما یک پاسخ ناقص سیاستی نیز پیامدهایی به همراه خواهد داشت. اگر تورم سریع سال‌ها ادامه داشته باشد، مصرف‌کنندگان می‌توانند افزایش سریع قیمت‌ها را به عنوان یک هنجار ببینند، و حذف آن‌ها بدون دردسر اقتصادی جدی که باعث افزایش بیکاری در آینده می‌شود، دشوارتر می‌کند.

اگر تنظیم سیاست پولی مانند یک ماراتن است، یک مکث در حال حاضر مانند توقف برای استراحت – برای کشش و بررسی – به جای اینکه به طور کلی از دویدن دست بکشید. مقامات فدرال رزرو به صراحت گفته اند که اگرچه ممکن است به طور موقت متوقف شوند، اما در صورت نیاز می توانند دوباره نرخ بهره را افزایش دهند.

فیلیپ جفرسون، رئیس فدرال رزرو که منتخب رئیس جمهور بایدن به عنوان معاون بعدی بانک مرکزی است، گفت: «تصمیم برای ثابت نگه داشتن نرخ سیاستی ما در جلسه آینده نباید به این معنا تفسیر شود که ما به اوج نرخ برای این چرخه رسیده ایم. ، در یک سخنرانی ماه گذشته گفت. در عوض، آقای جفرسون گفت، نادیده گرفتن آن به کمیته اجازه می دهد تا داده های بیشتری را ببیند.

سارا وات هاوس، اقتصاددان ارشد ولز فارگو، گفت که داده های تورم روز سه شنبه احتمالا مقامات را در مسیر ثابت نگه داشتن سیاست در ماه ژوئن نگه داشته و در عین حال افزایش ماه جولای را افزایش داده است.

او گفت: «آنها باید مسیر بسیار خوبی را طی کنند. “اقتصاد ایالات متحده همچنان به حرکت بسیار مهیبی ادامه می دهد.”

هر سه ماه یکبار، فدرال رزرو مجموعه‌ای از پیش‌بینی‌ها را منتشر می‌کند – «نقطه نقطه‌ای» – که نشان می‌دهد هر مقامی انتظار دارد نرخ بهره تا پایان چند سال آینده کجا بیفتد. (پیش‌بینی‌ها ناشناس هستند و با لکه‌های آبی کوچک مشخص می‌شوند، از این رو نام آن است.)

این نقاط در کنار مجموعه ای از پیش بینی ها برای بیکاری، تورم و رشد ظاهر می شوند. آنها روز چهارشنبه برای اولین بار از ماه مارس منتشر خواهند شد.

برخی از اقتصاددانان انتظار دارند که فدرال رزرو تا پایان سال 2023 رشد کمی بالاتر برای اقتصاد، تورم اصلی کمی بالاتر و نرخ بیکاری کمی پایین‌تر را تا پایان سال 2023 نشان دهد. پس از گزارش شاخص قیمت مصرف کننده در روز سه شنبه. مقامات تا عصر سه شنبه فرصت داشتند تا پیش بینی های خود را تغییر دهند، اما این بدان معنا بود که آنها فقط چند ساعت فرصت داشتند تا ارقام جدید را در نظر بگیرند.

سرمایه‌گذاران احتمالاً بیشترین تمرکز را روی میزان افزایش نرخ بهره در سال جاری خواهند داشت. بسیاری از مقامات فدرال رزرو انتظار دارند یک حرکت دیگر نرخ را مداد کنند – افزایش نرخ سیاستی پیش بینی شده به محدوده 5.25 درصد تا 5.5 درصد در پایان سال 2023. اما با توجه به نظرات متفاوت در مورد کمیته تنظیم سیاست بانک مرکزی، پیش بینی ها ممکن است برای نرخ های حتی بالاتر

جروم اچ پاول، رئیس فدرال رزرو، پس از این نشست کنفرانس خبری خواهد داشت. او ممکن است توضیح دهد که چگونه بانک‌های مرکزی در مورد مسیر خود برای نرخ‌های بهره فکر می‌کنند – و چگونه مقامات قضاوت خواهند کرد که آیا آنها به اندازه‌ای عمل کرده‌اند تا مطمئن شوند که تورم که اکنون با معیار مورد نظرشان در 4.4 درصد است، در مسیری به سوی نرخ 2 بازگشته است. درصد هدف

مایکل فروولی، اقتصاددان ارشد آمریکایی در جی پی مورگان، گفت: «پیام اصلی این خواهد بود: مکث لزوماً به معنای پایان چرخه افزایش نرخ نیست.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما