ناسا عکس های جدیدی از مشتری که توسط تلسکوپ جیمز وب گرفته شده است منتشر کرد – عکس های دلربا را اینجا ببینید | اخبار جهان

دهلی نو: اداره ملی هوانوردی و فضایی (ناسا)، آژانس فضایی مستقر در ایالات متحده، تصاویر جدیدی از سیاره مشتری را منتشر کرده است که توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب گرفته شده است که در 27 جولای گرفته شده است. این تصاویر ساختار مشتری را با جزئیات دقیق نشان می دهد که می تواند بیشتر آنچه را که در این سیاره آشفته اتفاق می افتد آشکار کند.

به نقل از ناسا، ستاره شناس سیاره شناس ایمکه دی پاتر، استاد بازنشسته دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، در وبلاگ خود گفت: «واقعاً انتظار نداشتیم که این وضعیت به این خوبی باشد، صادقانه بگویم.

دو پاتر گفت: «این واقعاً قابل توجه است که می‌توانیم جزئیات مشتری را همراه با حلقه‌ها، ماهواره‌های کوچک و حتی کهکشان‌هایش در یک تصویر ببینیم.

شفق‌های قطبی در فیلتری می‌درخشند که به رنگ‌های قرمزتر ترسیم شده است، که نور بازتاب‌شده از ابرهای پایین‌تر و مه‌های بالایی را نیز برجسته می‌کند. فیلتر متفاوتی که به رنگ‌های زرد و سبز ترسیم شده است، مه‌هایی را نشان می‌دهد که در اطراف قطب‌های شمالی و جنوبی می‌چرخند. فیلتر سوم، ناسا گفت که با نقشه آبی، نوری را نشان می دهد که از یک ابر اصلی عمیق تر منعکس می شود.

تصاویر تازه منتشر شده در واقع از تعدادی از تصاویر مشتری که از تصاویر در ماه ژوئیه گرفته شده بودند، به هم چسبیده بودند.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما