مطالعه نشان می دهد که بیماری آلزایمر به بهترین وجه با آزمایش خون تشخیص داده می شود سلامت نیوز

یک مطالعه جدید نشان داده است که آزمایش خون برای تشخیص بیماری آلزایمر در مراحل اولیه و آزمایش خون دیگری که برای تشخیص اثرات درمانی مرتبط بهینه است، بهترین است. این مطالعه در مجله “Nature Medicine” منتشر شد. این نشان داد که نشانگرهای زیستی متعدد، یعنی phospho-tau231 و Ab42/40، برای شناسایی پاتولوژی بیماری آلزایمر، حتی در شرکت‌کنندگانی که هیچ علامتی ندارند، کافی هستند و بنابراین، می‌توانند به عنوان یک استراتژی برای انتخاب افراد مناسب برای کارآزمایی‌های جدید اصلاح‌کننده بیماری مورد استفاده قرار گیرند. – کاری که در حال حاضر به تکنیک های گران قیمت تصویربرداری مولکولی یا سوراخ های کمری نیاز دارد.

با این حال، در طی 6 سال آزمایش، نشان داده شد که فقط فسفو تاو217 با آسیب شناسی بیماری آلزایمر، کاهش عملکرد شناختی و افزایش آتروفی مغزی معمولی آلزایمر اولیه مرتبط است. بنابراین، phospho-tau217 یک نشانگر ایده آل برای تشخیص اثرات مربوط به اصلاح بیماری مداخلات جدید خواهد بود. این مطالعه پیامدهای زیادی بر استفاده از آزمایش‌های خون در کارآزمایی‌های ضد AB دارد که اخیراً گزارش شده است.” از مطالعه تحقیقاتی دکتر نیکلاس اشتون از دانشگاه گوتنبرگ توضیح داد.

همچنین بخوانید : قند خون بالا می تواند بچه دار شدن را سخت کند؟ مراقب باشید، اینها را برای کنترل دیابت انجام دهید

این مطالعه نشان داده است که phospho-tau217 به دلیل ارتباط طولی آن با پیشرفت آلزایمر، به‌طور منحصربه‌فردی به عنوان یک تست بهینه برای نظارت بر بیماران در یک محیط بالینی و یک محیط آزمایشی قرار می‌گیرد. یکی از جنبه های مهم این مطالعه این بود که p-tau217 قادر به نظارت بر چنین تغییراتی در آسیب شناسی و شناخت در مراحل اولیه روند بیماری بود. این یافته در یک گروه مستقل از ایالات متحده، ثبت ویسکانسین برای پیشگیری از آلزایمر (WRAP) تکرار شد. اسکار هانسون می‌گوید: «علاوه بر بهبود طراحی آزمایش‌های بالینی، آزمایش‌های خون جدید انقلابی در تشخیص مراحل اولیه بیماری آلزایمر ایجاد می‌کند». علاوه بر این، phospoho-tau217 ممکن است در آینده برای نظارت بر پاسخ بیماران فردی به درمان‌های اصلاح‌کننده بیماری در عمل بالینی استفاده شود.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما