مسابقات ورزشی زمستانی فرانسه به دلیل کمبود برف در آلپ و پیرنه لغو شد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور: اصلاح شده:

به گفته برگزارکنندگان، چندین رویداد ورزشی زمستانی در فرانسه لغو، به تعویق افتاده یا جابه‌جا شده‌اند، زیرا دمای غیرعادی گرم دامنه‌های کوهستانی را از پوشش برفی گرفته است.

آب و هوای معتدل و باران از اواسط دسامبر، برف اندک موجود در پیست‌های اسکی فرانسه را آب کرده و بسیاری از استراحتگاه‌ها را در مناطقی که به درآمدشان بستگی دارد تعطیل کنند.

تنها کسانی که در بالاترین ارتفاعات در رشته کوه های آلپ فرانسه قرار دارند، توانسته اند اکثر پیست های اسکی را باز نگه دارند.

>> تغییر آب و هوا: دمای بالا، بارش کم برف در آلپ اروپا صنعت اسکی را نگران کرده است.

در کوه‌های آلپ، استراحتگاه Tignes مجبور شد مسابقات Andros Trophy، مسابقه اتومبیل‌رانی و موتورسواری روی یخ را در 13 و 14 ژانویه لغو کند.

برگزارکنندگان می‌گویند: «هوای گرم هفته‌های اخیر و پیش‌بینی هوای روزهای آینده بدون بارش سرما یا برف تازه برای هفته آینده برای آماده‌سازی پیست» در ارتفاع ۱۵۵۰ متری مناسب نیست.

در Contamines، در شمال مرز سوئیس، جام جهانی Telemark که قرار بود در این ماه برگزار شود، به فوریه موکول شده است.

فدراسیون سورتمه سواری سگ فرانسه اعلام کرده است که در شاتیلون دو میشایی، مسابقه سورتمه سگی به نام رتوردیکا که قرار بود این آخر هفته برگزار شود، به دلیل “کمبود برف” لغو شده است.

در Megeve، سازمان دهندگان یک مسابقه سورتمه سواری سگ دیگر – Grande Odyssee VVF – گفتند که همچنان این رویداد 13 روزه را برگزار می کنند تا از شنبه آغاز شود، اما باید مسیر را چندین کیلومتر دورتر به ارتفاع بالاتر منتقل کنند.

در اواخر دسامبر، آخرین مرحله از مسابقات قهرمانی اسکی کراس کانتری فرانسه باید از Meaudre به Arvieux برفی منتقل می شد که بیش از 200 کیلومتر (120 مایل) با ماشین دورتر بود.

در پیرنه نیز کمبود پوشش برف برنامه های زمستانی را خنثی کرده است.

جام جهانی اسکی آزاد Font-Romeu که در ابتدا برای 12 تا 14 ژانویه برنامه ریزی شده بود نیز به تعویق افتاد.

روز پنجشنبه در استراحتگاه Peyragudes در جنوب غربی فرانسه، توپ‌ها دانه‌های برف مصنوعی را روی تکه‌های کوچک سفید رنگ در یک شیب وسیع قهوه‌ای پرتاب کردند.

سازمان جهانی هواشناسی روز پنجشنبه از رکوردشکنی گرما در چندین کشور اروپایی در شب سال نو و روز سال نو خبر داد.

این نهاد سازمان ملل اعلام کرد که در شهر بزانسون در شرق فرانسه، دما به بالاترین حد خود یعنی 18.6 درجه سانتیگراد (65.4 درجه فارنهایت) برای یک ژانویه، 1.8 درجه سانتیگراد بالاتر از رکورد قبلی که به ژانویه 1918 باز می گردد، رسید.

مشکل به فرانسه محدود نمی شود.

فصل جام جهانی اسکی آلپاین به شدت تحت تأثیر لغو قرار گرفته و رویدادهایی در آلپ ایتالیا، اتریش و سوئیس به دلیل آب و هوای نامناسب از بین رفته است.

مسابقات اسلالوم جام جهانی زنان در زاگرب روز پنجشنبه به دلیل “دمای بالا و باد” لغو شد.

مسابقه روز چهارشنبه در پایتخت کرواسی و همچنین مسابقه جام جهانی مردان در یک استراحتگاه کم ارتفاع در گارمیش، در کوه‌های آلپ باواریا، در پیست‌های رو به زوال، در میان کوه‌های بدون برف اسکی شد.

هیئت بین‌دولتی سازمان ملل متحد در مورد تغییرات اقلیمی گفته است که انتظار می‌رود با گرم شدن کره زمین، فراوانی دوره‌های سرد و روزهای یخبندان کاهش یابد.

این سازمان هشدار داده است که تغییرات آب و هوایی ساخته دست بشر همچنین به این معنی است که پیست‌های اسکی در ارتفاع کم برای بقا به طور فزاینده‌ای باید به برف‌سازی گران‌قیمت تکیه کنند.

(AFP)

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما