مسابقات قهرمانی BMW PGA بازیکنانی را از تور PGA، تور جهانی DP و گلف LIV به ارمغان می آورد

یادداشت سردبیر: مسابقات قهرمانی BMW PGA بازی را به دلیل مرگ ملکه الیزابت دوم به حالت تعلیق درآورده است. این مسابقات از روز شنبه از سر گرفته خواهد شد.


به جز نیم دوجین تورنمنت حرفه ای گلف – از میان صدها رویدادی که هر سال برگزار می شود – به یک حامی خیمه شب بازی و ده ها حامی دیگر برای پرداخت میلیون ها دلار برای هر رویداد متکی هستند.

چند استثنا قابل توجه وجود دارد: مسابقات مسترز، آزاد ایالات متحده، قهرمانی PGA و مسابقات آزاد بریتانیا.

اما حتی رویدادی به اعتبار مسابقات قهرمانی BMW PGA این هفته در باشگاه Wentworth در ساری، انگلستان – یکی از رویدادهای برتر در تور جهانی DP – متکی به خودروساز آلمانی به علاوه ده ها حامی دیگر مانند زوم، رولکس و هیلتون است. این رویداد را تامین مالی کنید، به بازیکنان پول بدهید و چیزی برای خیریه باقی بمانید.

فقط یک مشکل وجود دارد مسابقات قهرمانی BMW PGA بیش از ده ها بازیکن از سری گلف LIV رقیب تحت حمایت عربستان سعودی را در این میدان خواهد داشت، از جمله طرفداران مورد علاقه ایان پولتر و لی وست وود و چندین بازیکن که می توانند برنده این رویداد مانند کوین نا، پاتریک رید و مارتین کایمر باشند. .

برخلاف تور PGA که اعضایی را که به LIV ملحق شده اند تعلیق کرده و آنها را از بازی در رویدادهای تور PGA منع کرده است، تور جهانی DP سیاست کمی متفاوت دارد. اعضایی که واجد شرایط مسابقات هستند، مانند Wentworth، بر اساس رتبه بندی جهانی یا معیارهای دیگر، در حال حاضر مجاز به بازی در این رویداد هستند.

با توجه به مقدار پولی که حامیان مالی برای یک رویداد در تور جهانی DP، تور PGA یا هر یک از تورهای دیگر در سراسر جهان متعهد می شوند، در ازای آن چیزی می خواهند. امتیازات شرکتی و پوشش تلویزیونی مطمئناً، اما آنها همچنین می‌خواهند بازیکنان بزرگی درام جذاب ایجاد کنند. این چیزی است که در دور نهایی مسابقات قهرمانی تور در تور PGA در 28 آگوست اتفاق افتاد، زمانی که روری مک ایلروی شریک بازی خود، اسکاتی شفلر را با یک ضربه شکست داد و فدکس کاپ، رقابت امتیازی یک فصل تور PGA را برد. (Southern Company، Coca-Cola و Accenture حامیان مسابقات قهرمانی تور هستند، به غیر از FedEx، که به عنوان حامی مالی یک فصل تور PGA، بخش بزرگی از چک جایزه اول 18 میلیون دلاری را به عهده دارد.)

و داشتن یک برنده از LIV Golf شرایط سختی را برای حامیان مالی و خود تور جهانی DP ایجاد می کند که شریک استراتژیک تور PGA است اما به بازیکنان LIV اجازه رقابت داده است.

حتی قبل از شروع مسابقات، حضور LIV در Wentworth توسط اعضای برجسته تور مانند مت فیتزپاتریک قهرمان US Open مورد انتقاد قرار گرفت که حضور LIV را “ناامید کننده” خواند. بیلی هورشل، که در سال 2021 قهرمان BMW PGA شد، گفت که گلف بازان LIV به هیچ وجه نباید اجازه بازی در تور جهانی DP را داشته باشند: “آنها تصمیم گرفتند در آن تور بازی کنند و باید به آنجا بروند.”

اسپانسر آن بی طرف مانده است. تیم هولزمولر، سخنگوی BMW Group Sport Engagement گفت: تمرکز گروه BMW میزبانی رویدادی در سطح جهانی و ارائه یک تجربه عالی برای بازیکنان، طرفداران و علاقه مندان در تمام فعالیت های ورزشی ما است.

بازیکنان بزرگ هواداران و بینندگان تلویزیون را به خانه می آورند. و نبرد بین یک گلف باز LIV و یک عضو تور جهانی PGA یا DP مطمئناً امتیازات را به همراه خواهد داشت. اما اینکه چه اتفاقی پس از آن برای حامیان مالی می‌افتد سخت است.

معیار سنتی یک تورنمنت «قدرت میدان» آن است، که برای اطمینان از اینکه دلارهای حمایت مالی به خوبی خرج می شود، مهم است. در اصطلاح عامیانه، این اصطلاح به کیفیت بازیکنان متعهد به بازی در رویداد اشاره دارد. و برای حامیان مالی، هر چه ستاره ها بزرگتر باشند، مخاطبان بزرگتر هستند.

DP World Tour می گوید که رویداد خیمه شب بازی آن فهرستی قوی از بازیکنان دارد.

استیو تاد، معاون مدیر ارتباطات رسانه‌ای تور جهانی DP، گفت: «پیش‌بینی می‌شود که زمینه رویداد امسال به طور قابل توجهی قوی‌تر از رویداد سال گذشته باشد. فیتزپاتریک آخرین بار در سال 2019 اتفاق افتاد – آخرین مسابقات قهرمانی BMW PGA که تحت تأثیر همه‌گیری قرار نگرفت.

تاد اضافه کرد که علاقه‌مندان زیادی برای جلب نظر بینندگان و جلب رضایت حامیان مالی وجود دارد.

در این میدان همچنین بیلی هورشل مدافع عنوان قهرمانی و تعدادی از بازیکنان جام رایدر از جمله ویکتور هوولند، شین لوری، تامی فلیتوود، تیرل هاتون، جاستین رز و فرانچسکو مولیناری حضور دارند که همگی دارای سوابق قوی در این مسابقات هستند و از محبوبیت ویژه ای در بین تیم ها برخوردار هستند. او گفت که Wentworth ازدحام می کند. «همچنین بازی کردن است [Ryder Cup] لوک دونالد، کاپیتان اروپا، که در سال‌های 2011 و 2012 در حضور هواداران انگلیسی خود پیروز این مسابقه شد.

وست وود، سه بار برنده مسابقه تور جهانی DP به دبی و برنده تور PGA، اکنون یک گلف باز LIV است که این هفته در Wentworth بازی می کند. او گفت که باور نمی‌کند چه کسی برنده شود فرقی نمی‌کند.

او در مصاحبه ای گفت: “همه کسانی که در ونت ورث بازی می کنند واجد شرایط بازی هستند.” این قوی‌ترین رشته در مسابقات قهرمانی BMW PGA برای سال‌هاست.

او افزود: “اگر یک گلف باز LIV برنده شود، آنگاه او کسی خواهد بود که بهترین بازی را انجام داده و کاملاً سزاوار آن خواهد بود. فکر نمی‌کنم عموم مردم به این فکر باشند که مردم در چه توری بازی می‌کنند. آنها فقط می خواهند ببینند بهترین بازیکنان گلف عالی بازی می کنند.”

اندرو “چابی” چندلر، یک نماینده قدیمی برای بازیکنان در تور جهانی DP، گفت که تورهای رقابتی در Wentworth “هم از نظر نام ستاره ها و هم از نظر جذابیت چیزهای زیادی به رویداد اضافه می کند. من مشکلی نمی بینم اگر یک گلف باز LIV در Wentworth برنده شود. من فکر می کنم احتمالاً نشان می دهد که اگر این اتفاق می افتاد چه اتفاقی می افتاد [DP World Tour] وقتی چهار ماه پیش پیشنهاد شد، می توانست همه گلف بازان LIV را به عنوان اعضای کامل بپذیرد.

این مسابقات همچنین تنها چند هفته پس از آن برگزار می شود که تور PGA تغییرات قابل توجهی در نحوه عملکرد خود ایجاد کرد که ممکن است با آنچه که تور جهانی DP انجام می دهد مطابقت نداشته باشد.

برای یک، بازیکنان برتر در تور PGA باید به 20 رویداد متعهد شوند، که می تواند برای بازیکنان اروپایی چالش برانگیز باشد. این تور همچنین رویدادهای به اصطلاح بالا را با جوایز بیشتر ایجاد کرده است. هدف هر دو این است که بازیکنان برتر بیشتر با یکدیگر رقابت کنند.

مک ایلروی گفت که طرفداران ورزش می خواهند بهترین ها را در بازی ببینند، وقتی که برای تماشای کوک می شوند، مقایسه ای با طرفداران فوتبال ایالات متحده است که می خواهند تام بردی را در پست کوارتربک ببینند، اگر در حال تماشای بازی تامپا بی باکانیرز هستند.

با این حال، به بازیکنان جدید 500000 دلار در برابر درآمد تور PGA آنها برای کمک به رقابت داده می شود. این هم برای بازیکنان ایالات متحده که به تور PGA راه یافته اند و هم برای بازیکنان بین المللی که از طریق رتبه بندی DP World Tour واجد شرایط شده اند صدق می کند. به عبارت دیگر، به پایان دادن به ضرر اقتصادی بازیکنان جوان در گلف کمک می کند که در سایر ورزش های حرفه ای ندارند.

جی موناهان، کمیسر تور PGA در یک کنفرانس خبری گفت: «این قابل مقایسه با نحوه برخورد لیگ‌های دیگر با جبران خسارت ورزشکاران است. برای تازه‌کارها، آمدن به اینجا و دانستن این که در روز اول قابل پرداخت است، فکر می‌کنیم به قرار دادن آن تازه‌کارها در موقعیت بهتری برای رقابت کمک می‌کند زیرا می‌توانند در زیرساخت‌هایی که برای موفقیت نیاز دارند سرمایه‌گذاری کنند.»

(بازیکنانی که کات را از دست می دهند، 5000 دلار کمک هزینه دریافت می کنند تا هزینه های خود را پوشش دهند.)

اعلامیه آگوست تور PGA همچنین به بازیکنان LIV علوفه برای بازی در هر دو طرف بحث داده است، زیرا معنای آن برای شریک تور، تور جهانی DP، ذکر نشده است.

وست وود، “هدف تور جهانی DP یافتن راهی است که برترین اروپایی‌هایی که در تور PGA بازی می‌کنند، بیشتر برگردند و در اروپا بازی کنند، نه فقط یک یا دو تورنمنت بزرگ که در آن پول ظاهری دریافت می‌کنند.” گفت. همه اینها با مفهوم جدید جی سخت تر می شود [Monahan] اعلام کرد که برای تضمین 20 میدان قوی در ایالات متحده طراحی شده است، بدون توجه به تور جهانی DP و سایر تورها. با در نظر گرفتن «ائتلاف راهبردی» جدید که ظاهراً وجود دارد، تصمیمی عجیب است.»

اما یکی از مقامات تور PGA که به دلیل دعوای حقوقی در حال انجام مربوط به LIV Golf مجاز به صحبت نبود، گفت که قدرت زمین‌های تور حتی بدون بازیکنانی که ترک کرده‌اند، همچنان قوی است.

و این همان چیزی است که برخی ناظران معتقدند که شرکت ها می خواهند. چندلر گفت: “حامیان مالی بهترین میدان ها را در رویدادهای خود می خواهند تا BMW خشنود شود.”

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما