فیل میکلسون بهترین دور نهایی را در 30th Masters Appearance دارد

آگوستا، گا. – هنگامی که فیل میکلسون در اولین سه راهی پنج شنبه برای شروع سی امین حضور خود در مسابقات مسترز معرفی شد، با تشویق های خاموش و ضعیف مورد استقبال قرار گرفت. با تمام اعضای پیست گلف LIV که از طرف عربستان سعودی حمایت می‌شود، در دور افتتاحیه تقریباً یکسان رفتار می‌شد. طرد نشد، فقط مورد استقبال قرار نگرفت.

این نوعی رفتار بی‌صدا بود و هنگامی که میکلسون در اولین مسیر پنج‌شنبه راه می‌رفت، توسط راهرویی از طرفداران که به سختی صدایی در می‌آوردند، احاطه شد.

در هجدهمین مسابقه سبز در اواخر بعد از ظهر یکشنبه در دور پایانی مسترز 2023، میکلسون یک توپ پرنده پرنده در سراشیبی فرو رفت و در حالی که برای پس گرفتن توپ می رفت، دو بار مشت چپ خود را کوبید. او داشت چیزی برای خودش پارس می کرد، اما شنیده نمی شد، زیرا هزاران هوادار که سبزه را پوشانده بودند، روی پاهایشان ایستاده بودند و تاییدشان را می کردند. به زودی، گالری شعار می داد: “فیل”.

میکلسون که با تساوی در رتبه هشتم به پایان می‌رسید، برای جمعیت دست تکان داد و لبخندی گسترده زد، شاید بهتر از هرکسی بفهمد که در چهار روز چقدر تغییر کرده است.

جریان زیرزمینی قابل لمس مسترز امسال، پربیننده ترین تورنمنت ورزش و مسابقات اصلی مردان سال، اولین مسابقه رودررو بین شورشیان LIV و حرفه ای ها بود که با تور PGA ریشه دار در گلف ملی ارجمند آگوستا هماهنگ شد. باشگاهی که از هر نظر مظهر گلف سنتی است. میکلسون همیشه سردمدار جداشدگان بوده است و سال گذشته به دلیل پشت کردن به دنیای گلف تثبیت شده ضربه سنگینی را متحمل شد – به حدی که داوطلبانه از مسابقات مسترز 2022 کنار رفت.

و حالا، پس از بهترین دور پایانی خود در این مسابقات، میکلسون، قهرمان سه دوره مسترز، با تشویق های هذیانی به گونه ای مورد استقبال قرار گرفت که گویی هیچ چیز تغییر نکرده است.

همانطور که شریک بازی او یکشنبه، جردن اسپیث، پس از آن گفت: “این بسیار شبیه به هشت، نه یا 10 سال پیش بود.”

اسپیث نیز در روز یکشنبه خوب بازی کرد و 66 تیر به میکلسون 65 شلیک کرد، و او تجربه دست اولی از بازی با میکلسون را سال ها پیش داشت.

اسپیث که در یک تساوی سه جانبه برای چهارمین رتبه هفتم کمتر از همتا به پایان رسید، گفت: “من سه یا چهار بار یکشنبه در اینجا با او بازی کرده ام.” “و من کاملاً متفاوت از آن زمان ها احساس نمی کردم.”

این پرمعنی ترین برداشت از استادان امسال است. یک بازیکن LIV ممکن است در طول چهار روز در آگوستا نشنال برنده نشده باشد اما همانطور که بسیاری انتظار داشتند شکست نخوردند. استقبالی که میکلسون دریافت کرد ثابت کرد که بسیاری از طرفداران گلف بر سر این دشمنی گلف خطوطی را روی ماسه نمی کشند.

گلف بازان وابسته به LIV سه جایگاه در بین 10 بازیکن برتر از جمله بروکس کوپکا با میکلسون به دست آوردند. 12 نفر از 18 شرکت کننده برش را انجام دادند. حداقل برای یک هفته، رتبه‌های خجالت‌آور پایین تلویزیون در سال جاری برای رویدادهای LIV در ایالات متحده کمتر قابل توجه به نظر می‌رسید. گفتگو در مورد ارتباط LIV به مدت یک هفته به رهبری Mickelson تغییر یافت. اکنون ادعاهای کمتری وجود دارد که رویدادهای 54 سوراخی LIV صرفاً نمایشگاه هایی هستند که بازیکنان را برای مسابقات بزرگ آماده نمی کنند. میکلسون، 52 ساله، مطمئناً استقامت و قدرت زیادی برای دور آخر در روز یکشنبه نشان داد. علاوه بر این، او قبل از مسابقات پیش‌بینی کرده بود که “در شرف اشک ریختن است.”

از آنجایی که میکلسون در دوران تصدی خود در LIV به خوبی بازی نکرده بود، تعداد زیادی در دنیای گلف این پیش بینی را جدی نگرفتند.

میکلسون پس از راند یکشنبه گفت: «این فقط دوباره تأیید می‌کند که می‌دانستم نزدیک هستم و شوت‌های باکیفیتی زده‌ام. “این یک اتفاق به نظر نمی رسد. من در یک زمان نامناسب تاب نمی زنم. من در تمام مدت بسیار حاضر و آرام ماندم، سپس اعدام شدم و منفجر شدم.»

میکلسون لبخند می زد، حتی می درخشید. او لحظه ای را درک کرد که در مقابل باشگاه ملی آگوستا ایستاده بود و آرم تیم LIV را که کاپیتانش است – HyFlyers – روی کلاه و سینه ای از پیراهن کش مشکی خود پوشیده بود.

او گفت: «مثل اینکه این خیلی سرگرم کننده است. باز هم، همه ما از اینکه می‌توانیم اینجا بازی کنیم و رقابت کنیم، سپاسگزاریم.»

او اظهار نظری ظریف و در عین حال گستاخانه و افشاگرانه را اضافه کرد – چه انتظار دیگری از یک کنفرانس خبری فیل میکلسون دارید؟ – این به وضوح توسط عملکرد او و سایرین در بال حرفه ای گلف LIV مشخص شد.

او با پوزخندی دیگر گفت: «فکر می‌کنم برای این مسابقات فوق‌العاده است که بهترین بازیکنان جهان در اینجا حضور داشته باشند». “معنی زیادی دارد.”

میکلسون درست می گوید. حداقل در حال حاضر، عملکرد او و برادرانش در LIV در مستر 2023 بیانیه ای ارائه کردند. یکی، جنگ داخلی در خیابان‌ها و سبزه‌ها که پیش‌بینی شده بود، محقق نشد. گلف بازان هر دو تور با هم کنار آمدند. خوب، شاید همه نمایندگان LIV به اندازه کامرون اسمیت دوست داشتنی مورد استقبال قرار نگرفتند، اما برخی از آن بچه های LIV زمانی که در تور PGA بودند چندان مورد پسند نبودند.

در پایان، آنچه چهار روز در مسترز ثابت کرد این است که مدار LIV راه به جایی نمی برد. این لزوماً یک پیشرفت مثبت برای جامعه گسترده طرفداران گلف نیست زیرا به این معنی است که زمین‌های مسابقات، به جز در مسابقات بزرگ (در حال حاضر یا تا زمانی که برخی معافیت‌ها برای گلف بازان LIV منقضی شود) کاهش می‌یابد و نام‌های بزرگی از هر دو طرف وجود ندارد.

تشویق های میکلسون در اواخر یکشنبه واقعی بود و قابل درک بود. اما شاید به نحوی ناخودآگاه آن تشویق‌ها نشان می‌دهد که طرفداران گلف چه چیزی را از دست داده‌اند – کل گروه دوباره با هم جمع می‌شوند.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما