فوتون تونلند جدید ایران خودرو در آستانه عرضه؛ بازهم وانت چینی با قیمت یک میلیاردی

روز گذشته ایران خودرو دیزل، مراسمی از پیکاپ تونلند خودکار رونمایی کرد. نسل جدید پیکاپ فوتون، با ظاهری مدرن و مشخصات فنی و سلامتی بهتر به نبرد انبوهی از رقبا مانند جک T8، کلوت اتوماتیک، آسنا اتوماتیک، یواز اتوماتیک، محصول جدید پادرا دیزل و بهمن موتور G9 خواهد رفت که از نقطه نظر مشخصات فنی بیشتر از سایرین به وانت جدید ایران خودرو شباهت دارد.

در این مراسم که مهدی بالو، هیئت رئیسه نایب رئیس هیئت مدیره ایران خودرو دیزل بیان کرد: «از 9 هزار و 173 دستگاه پیکاپ تولید شده در هشت ماهه ابتدایی در کشور سهام شرکت ایران خودرو دیزل، 947 دستگاه است.»

به عبارت دیگر ایران خودرو به عنوان بزرگترین خودروساز کشور تنها چند ده درصد از بازار پیکاپ را داراست که از رقابت سنگین و تعداد زیاد رقابت در این سگمنت ناشی می شود.

ایران خودرو دیزل از سال 1392 با کمک شرکت فوتون اولین پیکاپ بنزینی با استاندارد یورو چهار و پیکاپ دیزلی یورو چهار را تولید کرد و در سال 97 پیکاپ بنزینی را به یورو پنج توسعه داد. در سال ۱۴۰۰ پیکاپ نیوفیس با ظاهر جدید تولید شد و در سال جاری نیز اولین خودروی پیکاپ با استاندارد یورو شش با رعایت استانداردهای هشتاد و پنجگانه تولید و عرضه شد.

مشخصات فنی وانت تونلند جدید ایران خودرو

تونلند جدید با موتور دوهزار سی سی سیم به توربو شارژ، توان ۲۳۵ اسب بخار، گشتاور ۳۶۰ نیوتن متر و گیربکس ZF هشت سرعته و به صورت چرخش محرک در حالت های ۴H، ۴L، ۲H و اتوماتیک است. همچنین فوتون تونلند جدید دارای سیستم‌های کنترل سرعت در سر پایینی، کنترل الکترونیکی پایداری، نگهدارنده خودرو در سربالایی و کنترل کشش است.

امکانات رفاهی و قیمت وانت فوتون تونلند جدید ایران خودرو

از جمله امکانات رفاهی این مدل نیز می‌توان به دوربین 36 درجه، سیستم هشدار برخورد از جلو، رادار تشخیص نقاط کور، کی‌لس، مانیتور 10.3 اینچی، شش ایربگ شامل دو ایربگ در جلو، دو ایربگ در عقب و دو ایربگ بر روی ستون‌ها. ، کروز کنترل، رینگ شرکتی ۱۸ اینچی دی‌لایت که منطبق با استانداردهای ۸۵ تنها اشاره کرد.

ایران خودرو قیمت تونلند جدید را در حدود 1.3 میلیون تومان اعلام کرده است که در رنج قیمتی دیگر وانتهای جدید توربو و گیربکس اتوماتیک بازار قرار دارد اما با توجه به مشخصات فنی این خودرو با بهمن G9 می توانم بگویم که قیمت تونلند جدید مسابقات دیگر از G9 تعیین شده است و از این شانس موفقیت برای این وانت در مقایسه با سایر رقبای وجود دارد.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما