فرارو | (تصاویر) فیلهای بیکار!

در روستای بان تا کلنگ واقع در شمال شرقی در تایلند، سیریپورن ساپمک روز خود را با پخش زنده دو فیل خود در شبکه‌های اجتماعی برای جمع آوری پول برای آن‌ها آغاز می‌کند.

به گزارش فرارو، این دختر 23 ساله که از زمان تحصیل از فیل‌ها مراقبت می‌کند، تلفن خود را به سمت حیوانات می‌گیرند و به آن‌ها موز می‌دهند و آن‌ها در پشت خانه خانواده اش می‌زنند.

سیریپورن می‌گوید که می‌تواند حدود 1000 بات (27.46 دلار) کمک مالی از ساعت پخش زنده در تیک تاک و یوتیوب جمع آوری کند، اما این تنها برای غذا دادن به دو فیل یا یک روز کافی است.

این یک منبع درآمد جدید برای وی است که از طریق نمایش فیل در شهر پاتایا تایلند کسب درآمد می‌کردند. حالا آن‌ها با فروش میوه‌های کسب درآمد می‌شوند.

مانند هزاران فیلدار دیگر در سراسر کشور تایلند، خانواده سیریپورن باید به روستای خود بازگردند، زیرا کمپ‌های فیل‌ها و مکان‌های گردشگری خارجی بسته شده است. تنها ۴ هزار گردشگر خارجی در سال گذشته وارد تایلند شدند که این رقم در سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۴۰ میلیون نفر بود.

چند روز‌ها سیریپورن هیچ کمکی دریافت نمی‌کند و فیل‌هایش کم تغذیه می‌شوند. خانواده ساپماک امیدوارند که گردشگران بازگردند.

ادوین ویک، بنیانگذار بنیاد دوستان حیات وحش تایلند، تخمین می‌زند که کمتر از هزار فیل در تایلند تا زمانی که گردشگران برنگردند، درآمد خوبی نخواهند داشت.

به گفته‌های رسمی تایلند حدود ۳۲۰۰ تا ۴۰۰۰ فیلم اسیر و حدود ۳۵۰۰ فیلم در طبیعت دارد.

ویک گفت که وزارت توسعه دام باید از این فیلها حمایت کند. او گفت: در غیر این صورت، فکر می‌کنم برای اکثر خانواده‌ها، زنده نگه داشتن آن‌ها خواهد بود.

نمایش و فیل‌سواری‌ مدت‌هاست که مورد توجه گردشگران، به‌ویژه چینی‌ها بوده است، در حالی که گروه‌های حامی حقوق حیوانات از نحوه برخورد با فیلم‌ها را به دنبال داشته است.

پنسری ساپماک، مادر سیریپورن، ۶۰ ساله، گفت: ما مانند خانواده خانواده به هم پیوند خورده ایم. بدون فیل‌ها، نمی‌دانیم آینده ما چگونه خواهد بود. امروز را به لطف آن‌ها داریم.

به گفته اداره توسعه دام بر فیل‌های اسیر نظارت، دولت در سال ۲۰۲۰ در حدود ۵۰۰ هزار دستگاه علف را در استانی برای کمک به تغذیه فیل‌ها ارسال کرده است.

به گفته انجمن حفاظت از حیات وحش، فیل ها، حیوان ملی تایلند، هر روز 150 روز تا سال ۲۰۰ غذا می‌خورند.

سیریپورن و مادرش، اما گفتند که هنوز هیچ حمایتی از دولت دریافت نکرده است.

در حالی که دولت تایلند انتظار ۱۰ میلیون گردشگر خارجی در سال جاری را دارد، برخی می‌گویند با توجه به هزینه‌های موجود، این امکان برای جذب فیلداران به مقاصد برتر گردشگری وجود دارد.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما