فرارو | انتصابات به سبک زاکانی

تاریخ انقضای مدیران شهرداری به پایان رسید. احکام یک‌ساله علیرضا زاکانی در سال دوم برای معاونان و برخی از مدیران منتشر شد. او جلسه معاونان این هفته را در بهشت ​​زهرا و با معاونان جدیدش برگزار کرد. سه معاون شهردار تهران حکمشان تمدید شد، سه معاون جابه‌جا شدند و مجید باقری و علیرضا جاوید نیز به کابینه شهردار تهران اضافه شدند.

به گزارش شرق، برخی از معاونت‌های شهردار مکان‌ها تغییر کردند و برخی نیز احکام‌شان تمدید شد. شهردار تهران در حکمی معاون حمل‌ونقل و معاونت امور مناطق را منصوب و حکم مشاور و مدیرکل حوزه شهردار را تمدید کرد.

این جابه‌جایی‌ها و تغییرات نشان می‌دهد که در حوزه مالی به نتیجه دلخواه نرسیده و سخنانش هم از عملکرد این منطقه رضایت ندارد و گزارش‌های خزانه‌دار که از عقب‌ماندگی‌های جدی در حوزه‌های واقعی درآمدها نشان می‌دهد، روایت دقیق‌تری از چالش‌های مالی این روزهای شهرداری است. پایان مأموریت ابوالفضل فتاح را صادر کرده است. هر چه او از دوستان قدیمی زاکانی می‌شد؛ اما در حلقه نزدیک یاران او قرار نداشت.

این تغییر در حالی بود که در گزارش‌های عملکرد خود بارها از خروج زودهنگام از تنش مالی و ایجاد خزانه واحد و مدیریت بدهی‌های شهرداری به‌عنوان برگ برنده این دوره از مدیریت شهری نام می‌برد.

پیش از انتصابات بعدی زاکانی در سالگرد آغاز فعالیتش به‌عنوان شهردار دو حکم زد. یکی از تغییرات شبانه زاکانی، تغییر مدیر سازمان بهشت ​​زهرا بود. او سعید غضنفری را برکنار و محمدجواد تاجیک را به‌عنوان سازمان بهشت ​​زهرا (س) و شهردار حرم مطهر امام خمینی (ره) منصوب کرد. تاجیک پیش‌ازاین به‌عنوان مشاور و دستیار شهردار تهران فعالیت می‌کرد و یکی از اعضای هیئت‌مدیره سازمان بهشت ​​زهرا (س) بود.

همچنین شهردار تهران حامد عباسی نامی را به‌عنوان سرپرست و عضو هیئت‌مدیره شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه منصوب کرد. همچنین محسن رنجبر با حکم علیرضا زاکانی به‌عنوان رئیس سازمان حراست شهرداری تهران منصوب و جایگزین محمد مقدم شد.

هر چند که تغییر رئیس سازمان حراست شهرداری تهران با حاشیه‌های بسیاری همراه بود و 10 عضو شورای شهر در تذکری خواستار شفافیت این تغییر شدند. برخی از رسانه‌های نقش داود گودرزی در کنارگذاشتن محمد مقدم گفته‌اند که حکم گودرزی به‌عنوان رئیس سازمان بازرسی تهران نشان می‌دهد که این کار باعث تخریب بی‌اثر شده است.

یکی از معاونان جابه‌جا شده جلال بهرامی است که از معاونت شهری به معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران می‌رود و مجتبی شفیعی می‌شود.

بهرامی در زمان اعتراض‌های رانندگان شرکت به واحد واحد رفت و یک شب را در آنجا برای عبور از بحران ماندگار، حسین نظری هم از معاونت امور مناطق به معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران رفته است. علیرضا جاوید مدیر نزدیک به مهدی چمران هم پس از یک سال سرانجام شهردار شد و نظری در معاونت امور مناطق داشت.

این حکم را یک امتیازدهی خنثی به چمران دانست. این نوع جابه‌جایی‌ها، تغییر سبک‌های مودم‌ها را در زمان محمدباقر قالیباف می‌دانند که به طور مستقیم به معاونت حمل‌ونقل خود را به معاونت امور انسانی منصوب می‌کرد یا معاونت عمران خود را به حوزه حمل‌ونقل می‌فرستاد.‌ اما حلقه سخت قدرت در شهرداری بدون تغییر باقی ماند.

داود گودرزی، سجاد محمد‌علی‌نژاد، محمد توکلی‌زاده، لطف‌الله فروزنده، جلال بهرامی و حسین نظری در کابینه زاکانی باقی ماندند. حکم سجاد محمدعلی‌نژاد، مشاور و مدیرکل حوزه شهردار را به مدت یک سال تمدید کرد. محمدامین توکلی‌زاده در معاونت اجتماعی-فرهنگی، حمیدرضا صارمی در معاونت شهرسازی و معماری و عباس شعبانی، معاونت فنی و عمرانی هم احکامشان تمدید شد.

لطف‌الله فروزنده، معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران شد. او تا قبل از این معاونت برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران بود. جایگزین فروزنده در معاونت برنامه ریزی مجید باقری است.

پیش‌ازاین، ابوالفضل فلاح یک سال سرپرست معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران بود. در کارنامه کاری باقری، مدیریت حراست ایران‌خودرو، رئیس هیئت‌مدیره و مدیر لیزینگ رایان سایپا و عضو هیئت‌مدیره شرکت مهندسی صنایع ایران‌خودرو (ایسیکو) آمده است.

عبدالمطهر محمدخانی، سخنران شهردار تهران، درباره تغییرات جدید در معاونت‌های شهرداری تهران گفته است: تغییرات جدید برای چابکسازی و مدیریت شهری و همچنین افزایش سرعت کلان‌پروژه‌ها و عملیات‌های ترکردن معاونت‌های گرفته شده است.

او با اشاره به فعالیت شهردار تهران از ابتدایی بر یکساله‌بودن احکام گفت: عهدی که آقای زاکانی از ابتدا با مدیران بست، مبنی بر تلاش شبانه‌روزی و ارزیابی آن در پایان یک سال بود. بنابراین با توجه به ایندار احکام و همچنین مانند شهر، انتظار می‌رفت که پس از ارزیابی یک‌ساله مدیران و مدیران، با آن تغییرات انجام شود.

در مدل مدیریتی، اخوتی با مدیران بسته نشده و در مقابل آن چنین کاری و خدمت به مردم ملاک قرار داده شده است، این مدل مدیریتی علاوه بر چابک سازی، به صورت مستمر و دائم مدیریت را در معرض ارزیابی و پاسخگویی قرار می دهد. اینگونه همه ملزم هستند تا به روز قبل و ماه پیشین خود رشد کنند و همیشه در معرض مطالب و پاسخگویی باشند. این یک مدل مدیریتی جدید و پیشرو است.

به گفته محمدخانی این تغییرات به معنی متفاوت است؛ علاوه بر این در ترکیب هشت‌نفره معاون دو نیروی تازه‌نفس و مجرب، افزوده شد. یعنی آقای دکتر علیرضا جاوید و دکتر مجید باقری با سوابق متعدد در حوزه مرتبط با فعالیت خود است. سه تغییر دیگر جابه‌جایی بین معاونان است که این جابه‌جایی بر کارکرد، سرعت عملکرد و بهینه‌کردن مدیریت است. هر دو معاونی که در ترکیب جدید شورای معاونان حضور دارند، عملکرد خوبی دارند و می خواهند در این یک سال باشند.

احکام این مدیران نیز یک‌ساله صادر شده است. ناصر امانی درباره تغییر مدیریت در شهرداری و احکام یک‌ساله برای مدیران گفته شده است: انتخاب مدیران به این سبک است و با تغییراتی که رخ داد، نشان می‌دهد این بانک هم برای شهر، هم برای شهرداری و هم برای مردم بوده است. این موضوع از سوی آقایی‌هاشمی هم تذکر داده شده است و به عنوان رئیس شورا قرار گرفته و هیچ‌کدام از اعضا با این تذکر مخالفتی نداشتند.

او ادامه داد: همه ما نگران هستیم و معتقدیم شهرداری محل آزمون و مدیریت مدیریت نیست و شهرداری باید مدیران استفاده کند که 75 درصد به بالا به توانمندی تخصصی و خطاشان اعتقاد داشته باشد. شهرداری محلی نیست که فردی که نه تجربه این کار را دارد و نه ثابت مدیریت اجرا می کند را بیاوریم و ببینیم در یک سال چه کار می کند و با شهر و بدنه شهرداری و کار تخصصی که باید انجام دهد، آشنا شود. این کار هم از شهر و شهرداری زمان می‌گیرد و هم به خودش آسیب می‌زند و از این نظر نظرم و امیدواریم که در شهرداری انجام شود.

این عضو شورای شهر تهران با استفاده از روش صدور احکام یک‌ساله باید اصلاح شود، گفت: شورا نمی‌تواند درباره مصداق‌های انتصابات در شهرداری ورود کند. ولی می‌تواند درباره ساز و کارهای تذکر بدهد و مطرح کند. تجربه یک سال گذشته نشان داد این روش حتما نیاز به بازنگری دارد و اصلاح می کند و امیدواریم این تجربه که تجربه خوبی برای شهرداری نبود، تکرار شود.

در آنجا که فکر می‌شود و این استعداد وقتی روی زمین می‌شود، خود را نشان می‌دهد. ممکن است افراد مستعد باشند. اما مدیریت در شهرداری بار سنگین است که نمی‌توانم بر روی دوش هر کسی بگذارم.

نیروهای شهرداری قدیمی از این سبک انتصابات گلایه دارند و معتقدند در همه دوره‌ها بیش از آن که تخصص در انتصابات حرف اول را بزنند، نزدیکی و دوری از قدرت قدرتی برای انتخاب‌هاست.

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

تماس با ما