شکایت غول رسانه های اجتماعی متا را به آتش زدن جنگ داخلی اتیوپی متهم می کند

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

یک دادخواست جدید متا پلتفرم META.O را متهم کرده است که باعث می‌شود پست‌های خشونت‌آمیز و نفرت‌انگیز از اتیوپی در فیس‌بوک رونق بگیرد و جنگ داخلی خونین این کشور را شعله‌ور کند.

این شکایت که روز سه شنبه در کنیا تنظیم شد، توسط دو محقق اتیوپیایی و گروه حقوقی کنیایی مؤسسه Katiba مطرح شد. این ادعا می‌کند که سیستم‌های توصیه‌های فیس‌بوک، پست‌های خشونت‌آمیز را در اتیوپی تقویت کرده‌اند، از جمله چندین پست قبل از قتل پدر یکی از محققان.

در این دادخواست همچنین آمده است که این شرکت در آموزش الگوریتم‌های خود برای شناسایی پست‌های خطرناک و استخدام کارکنان برای محتوای پلیس برای زبان‌های تحت پوشش مرکز نظارت منطقه‌ای خود در نایروبی، دقت معقولی را انجام نداده است.

ارین مک پیک، سخنگوی متا گفت که سخنان نفرت انگیز و تحریک به خشونت برخلاف قوانین فیس بوک و اینستاگرام است.

مک‌پیک افزود: «ما سرمایه‌گذاری زیادی روی تیم‌ها و فناوری می‌کنیم تا به ما در یافتن و حذف این محتوا کمک کنند.» «ما کارکنانی با دانش و تخصص محلی استخدام می‌کنیم و به توسعه توانایی‌های خود برای کشف محتوای متخلف به رایج‌ترین زبان‌ها در اتیوپی ادامه می‌دهیم.

هیئت نظارت مستقل متا در سال گذشته بازبینی نحوه استفاده از فیس بوک و اینستاگرام برای انتشار محتوایی را که خطر خشونت در اتیوپی را افزایش می دهد، توصیه کرد.

شاکیان از دادگاه می‌خواهند که متا را به انجام اقدامات اضطراری برای کاهش محتوای خشونت‌آمیز، افزایش کارکنان اعتدال در نایروبی و ایجاد بودجه بازپرداخت حدود 2 میلیارد دلاری برای قربانیان خشونت تحریک‌شده در فیس‌بوک، دستور دهد.

در این دادخواست، پست‌های فیس‌بوک منتشر شده در اکتبر 2021 که در آن از توهین‌های قومی برای اشاره به پدر شاکی آبراهام معرگ استفاده شده بود، توضیح داده شد. این پست‌ها نشانی مرد بزرگ را به اشتراک گذاشتند و خواستار مرگ او شدند. آبراهام معراگ آنها را به فیس بوک گزارش داد، اما این شرکت از حذف سریع آنها یا در برخی موارد اصلاً، در شکایت ادعا شده است.

این پرونده بازتابی از اتهاماتی است که متا برای سال‌ها با آن روبرو بوده است که شامل جنایاتی است که در پلتفرم‌هایش از جمله در میانمار، سریلانکا، اندونزی و کامبوج انجام شده است. این شرکت اذعان کرده است که برای اقدام در میانمار و سایر درگیری ها “بیش از حد کند” است.

در درگیری‌هایی که در سال 2020 بین دولت اتیوپی و نیروهای شورشی از منطقه تیگری شمالی آغاز شد، هزاران نفر کشته و میلیون‌ها نفر آواره شده‌اند.

(رویترز)

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما