سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر سابق ایتالیا در بیمارستان بستری شد

سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر سابق ایتالیا روز چهارشنبه در بیمارستانی در میلان در بخش مراقبت های ویژه بستری شد و انتظار می رود چند روز در بیمارستان بماند.

بیمارستان سان رافائله از ارائه جزئیات بیشتر در مورد وضعیت سلامتی آقای برلوسکونی خودداری کرد، اما آنتونیو تاجانی، وزیر امور خارجه ایتالیا، به خبرنگاران در بروکسل گفت که آقای برلوسکونی، 86 ساله، بستری شده است زیرا “مشکل مربوط به عفونت قبلی وجود داشت. حل نشده است.» آقای تاجانی افزود که آقای برلوسکونی “در حال صحبت کردن بود.”

هفته گذشته، آقای برلوسکونی چند روز را در سان رافائله گذراند، جایی که پزشک شخصی او، آلبرتو زانگریلو، رئیس بخش بیهوشی و مراقبت های ویژه است. خبرگزاری های ایتالیایی گزارش دادند که او برای معاینات پزشکی معمول بستری شده است.

پس از ترخیص، آقای برلوسکونی با انتشار پستی در فیس بوک از “همه کسانی که در این روزها با صمیمیت و محبت به من فکر کردند” تشکر کرد. او اضافه کرد که به سر کار بازگشته است “آماده و مصمم است که مانند همیشه خودم را به کشوری که دوست دارم متعهد کنم.” آقای برلوسکونی در انتخابات ملی در ماه سپتامبر به عضویت سنای ایتالیا انتخاب شد.

آقای برلوسکونی در سال‌های اخیر با یک سری مشکلات بهداشتی دست و پنجه نرم کرده است، از جمله یک مورد کووید در سپتامبر 2020، که او آن را “بیماری جهنمی” و “بسیار زشت” توصیف کرد. در آن زمان، او گفت که پزشکان به او گفته اند که از بین هزاران آزمایش انجام شده در سن رافائل، او “از نظر قدرت ویروس در بین پنج نفر برتر قرار گرفته است.”

طبق گزارش های خبری ایتالیا، ده ماه بعد، او به دلیل اثرات طولانی مدت ویروس کرونا، 24 روز را در بیمارستان گذراند.

آقای برلوسکونی همچنین از سال 2006 پیس میکر داشته است، از سرطان پروستات جان سالم به در برده و در سال 2016 برای تعویض دریچه معیوب قلب تحت عمل جراحی قرار گرفته است. او همچنین در سال 2009 هنگامی که یک مهاجم با مجسمه کلیسای جامع میلان در یک راهپیمایی در آن شهر به او ضربه زد، دچار شکستگی بینی شد.

فعالیت سیاسی آقای برلوسکونی در سال 2013 به بن بست رسید، زمانی که وی از کرسی سنا پس از محکوم شدن به تقلب مالیاتی سال قبل محروم شد. او به چهار سال زندان محکوم شد، اما این مدت به 10 ماه خدمات اجتماعی کاهش یافت که او در خانه ای برای سالمندان در نزدیکی میلان انجام داد. او همچنین به مدت شش سال از تصدی مناصب دولتی منع شد، اما در سال 2018 برای حزب خود، Forza Italia، مبارزات انتخاباتی کرد و خود را به عنوان شخصیت پدربزرگ آرامش بخش ملت معرفی کرد.

پس از اینکه آقای برلوسکونی در سال 1994 نامزد پارلمان شد، فورتزا ایتالیا به نیروی اصلی ائتلاف راست میانه ایتالیا تبدیل شد و او به مدت هفت ماه نخست وزیر شد، از سال 1994، سپس دوباره از سال 2001 تا 2006، و از سال 2008 تا 2011 که در آن زمان، نخست وزیر بود. ایتالیا در بحران بدهی اروپا غرق شد.

اما آقای برلوسکونی و فورتزا ایتالیا به طور فزاینده ای تحت الشعاع احزاب دیگر راست قرار گرفتند، از جمله تحت الشعاع اتحادیه ضد مهاجران، تحت رهبری ماتئو سالوینی، و اخیراً، توسط برادران پسا فاشیست ایتالیا. در انتخابات سال گذشته، برادران ایتالیا مقام اول را به دست آورد و جورجیا ملونی، رهبر آن، اولین نخست وزیر زن این کشور شد.

آقای سالوینی که اکنون وزیر حمل‌ونقل و زیرساخت‌ها است، روز چهارشنبه از جمله خیرخواهان برلوسکونی بود.

آقای سالوینی در فیس بوک نوشت: «فورزا سیلویو، ایتالیا منتظر شماست.

زمانی که آقای برلوسکونی روز چهارشنبه در بیمارستان بستری شد، دوست دخترش، مارتا فاسینا، نماینده مجلس فورزا ایتالیا، او را همراهی می‌کرد و رسانه‌های خبری ایتالیا گزارش دادند که چند تن از اعضای خانواده برلوسکونی از جمله پنج تن از وی نیز ملاقات کرده‌اند. کودکانی که از صحبت با بسیاری از خبرنگارانی که در بیمارستان حضور داشتند خودداری کردند.

برادر آقای برلوسکونی، پائولو برلوسکونی، که شامگاه چهارشنبه پس از بازدید از بیمارستان، بیمارستان را ترک کرد، به روز رسانی کرد. پائولو برلوسکونی گفت: «او یک سنگ است، این بار هم موفق خواهد شد.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما