زیباترین گل‌های آپارتمانی ایران را بشناسید

پیدا کردن گل‌ها و گیاهانی که با شرایط آپارتمان‌ها سازگاری دارند، جلوه‌ای از طبیعت زیبا به وجود می‌آورد. اما شاید ندانید که بهترین و زیباترین گل‌های آپارتمانی در ایران کدامند.

به گزارش اعتماد، همیشه بهتر است تا قبل از خرید چیزی، بهترین‌های آن را بشناسید! در مورد گل‌های آپارتمانی نیز همین امر می‌کند و بهتر است تا قبل از اینکه به بازار بروید، با زیباترین گل‌های آپارتمانی آشنا شوید. از همین رو، در این بخش چند تا از زیباترین گل‌های آپارتمانی را به شما معرفی می‌کنید.

گل آدریسی

آدریسی

یکی از زیباترین گل‌های آپارتمانی که می‌توانید تهیه کنید، گل آدریسی است که شاید اگر در اینترنت گل آدریسی را جست‌وجو کنید، به عکس‌های متفاوتی بر بخورید. یکسری از این عکس‌ها گل آدریسی را تصویر و یکسری دیگر آبی نشان داده اند.

این موضوع را می‌توان یکی از جذابیت‌های جالب این گیاه دانست. اگر خاکی که این گیاه در آن کاشته شده است، اسیدی باشد گل‌های این گیاه رنگی آبی را به خود می‌گیرد و اگر خاک خاصیت اسیدی داشته باشد، گل‌های این گیاه به رنگ‌های رنگی درمی‌آیند.

یکی از نکاتی که باید درباره گل ادریسی رعایت کنید، این است که تبخیر آب از گلبرگهای این گل بسیار زیاد است و اگر آن را در مکانی قرار دهید که نور خورشید زیاد و شدید است، باید بیشتر از حالتی که آن را در مکانی کم نور قرار دهید. قرار می‌دهید، به آن آب بدهید.

گل ارکیده

ارکیده

یکی از گیاهانی که تنوع زیادی دارد، گل ارکیده است. هزاران نوع گل ارکیده در دنیا وجود دارد که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی خاصی هستند. اگر به دنبال زیباترین گل‌های آپارتمانی هستید، گل ارکیده یکی از بهترین گزینه‌ها است.

یکی از نکات مهمی که در مورد گل ارکیده باید در نظر بگیرید، این است که این گل معمولاً در نواحی رشد می‌کند و از همین نظر است، وقتی آن را به آپارتمان خود می‌آورید، باید زیاد را برای آن عرضه کنید. اصلی‌ترین منبعی که با آن تامین می‌شود، خاک است و باید از خاکی برای ارکیده استفاده کنید که این گیاه مناسب باشد.

تاج خروسی

تاج خروس

یکی دیگر از زیباترین گل‌های آپارتمانی که می‌توانید از آن استفاده کنید، نام تاج خروسی است. گل تاج خروسی با رنگ بنفش و فرم زیبای گل‌های خود که شباهت زیادی به تاج خروس دارد، به خانه‌های زیادی راه پیدا می‌کند.

یکی از مزیت‌هایی که گل تاج خروسی دارد، این است که با نور کم سازگار است و از همین رو، گزینه بسیار مناسبی برای نگهداری در آپارتمان است. موارد لازم به ذکر است که گل تاج خروسی، معایبی نیز دارد که یکی از آن‌ها، به بالا نیاز دارد. این نیاز به نگه داشتن گل تا هوای داخل آپارتمان برای این مناسب نبوده و باید از روش‌های تصنعی برای تامین نیاز به این گیاه استفاده کند.

آنتوریوم

آنتریوم

یکی از جذاب‌ترین و زیباترین گل‌های آپارتمانی، آنتوریوم است. این گل که در آمریکای جنوبی رشد می‌کند، در سال‌های اخیر به یکی از محبوب‌ترین گل‌ها برای آپارتمان‌نشین‌ها تبدیل می‌شود.

این گل‌ها در گذشته در جنگل‌های انبوه آمازون رشد می‌کردند. سایه درختان این جنگل‌ها بر روی گل‌های آنتوریوم، باعث می‌شود تا این گیاه به نور کمی نیاز داشته باشد و در صورت قرار گرفتن زیر نور مستقیم و زیاد، گلبرگ‌هایش بسوزد.

یکی دیگر از چیزهایی که جنگل‌های آمازون برای این گل به یادگار گذاشته‌اند، این است که نباید این گیاه را به طور کامل خشک کرد. خاک این گیاه همیشه باید مقداری باشد تا آسیبی به آن نرسد.

سینره

سینره

یکی دیگر از زیباترین گل‌های آپارتمانی است که می‌توانید تهیه کنید، گل سینره است. این گل با استفاده از حجم و فرمی که دارد، جذابیت خاصی را برای خود به وجود می آورد و به همین دلیل نیز در سالیان اخیر، طرفداران زیادی پیدا کرده اند.

یکی از موضوعاتی که باید در مورد گل سینره بدانید، این است که این گل به طور طبیعی در مناطق معتدل رشد می کند و طبیعتا نمی تواند تحمل کند. بنابراین در نظر داشته باشید که در فصل زمستان، از این گل مراقبت ویژه به عمل آورید.

اما در نظر داشته باشید که تحمل نکردن زمستان، به این معنی نیست که این گل می‌تواند دماهای بالا را تحمل کند. سعی کنید همیشه آن را در زمان معتدل نگهداری کنید.

یکی دیگر از مباحثی که باید بدانید، این است که این گل همیشه باید نور خورشید را دریافت کند و به همین دلیل باشد، بهتر است تا آن را در مکانی قرار دهید که نورگیر بوده و آفتاب به اندازه کافی به گل بتابد.

سیکلامن

سیکلامن

اگر به دنبال یک گل کلاسیک، زیبا و در عین حال آرامش‌بخش هستید، سیکلامن یکی از بهترین‌هاست. حتی در نگاه اول نیز می‌توانید آرامشی خاص را از حضور این گل در محیط اطرافتان احساس کنید که همین امر باعث می‌شود تا سیکلامن گلی خاص لقب بگیرید.

یکی از چیزهایی که باید در این گیاه بدانید، این است که سیکلام بیشتر از گیاهان دیگر، در زمستان رشد می کند و در این فصل، باید به اندازه کافی در نور خورشید قرار گیرد. همچنین از آنجا که رشدی در تابستان ندارد، بهتر است تا از تابش نور خورشید (که معمولاً هم در تابستان، تابشی شدید است) جلوگیری کند تا آسیبی به گیاه وارد شود.

سیکلامن نیز مانند سینره، به محیطی معتدل نیاز دارد. محیطی که نه بسیار سرد است و نه بسیار گرم. سیکلامن را می‌توانم یکی از حساس‌ترین و زیباترین گل‌های آپارتمانی بدانم که باید از هر نظر مراقبت کنید تا در ازای آن، از زیبایی این گل لذت ببرید.

گل استکانی

استکانی

اگر به گلبرگ های ریز و انبوه علاقه دارید، گل استکانی می تواند جذاب برای شما باشد. این گل بنفش و جذاب، با تعداد زیادی که انجام می‌دهد انبوهی از گلبرگ‌ها را ایجاد کرده و بدون شک می‌توان گفت که یکی از زیباترین گل‌های آپارتمانی است.

به طور کلی گل استکانی به اندازه گل‌هایی که حساس نیست. اما باز هم باید دقت داشته باشید که در معرض تابشهای شدید آفتاب و همچنین سرمای زمستانی قرار گیرد تا سلامت گیاه به خطر نیفتد.

در این مقاله سعی کنید هر چیزی را که به زیباترین گل‌های آپارتمانی مربوط می‌شود، باید به شما پیشنهاد دهید تا برای آشنایی با آن‌ها، با توجه به شرایط و نکاتی که در نگهداری از آن‌ها لازم است، بهتر است توجه داشته باشید و بتوانید به عمر گلی بپردازید. که خرید می‌کنید، بیفزایید.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما