رافائل نادال در دور دوم اوپن آمریکا در چهار ست بر فابیو فوگنینی غلبه کرد

این بازیکن 36 ساله مجبور شد از یک شروع آهسته برای شکست فوگنینی در چهار ست 2-6 6-4 6-2 6-1 در پنجشنبه شب در ورزشگاه آرتور اشه مبارزه کند.

اما این پیروزی با لحظه ای ترسناک در ست پایانی رقم خورد که قهرمان 22 گرند اسلم را خونین کرد.

در حالی که بازیکن اسپانیایی دراز کشید تا یک بک هند به فوگنینی برگرداند، راکت نادال از زمین خارج شد و ناخواسته به صورت او برخورد کرد.

نادال بلافاصله بینی خود را گرفت و راکت خود را انداخت و امتیاز را از دست داد. در کنار صندلی داور روی زمین دراز کشید و دستش را از بینی اش دور کرد و خونی را که شروع به جاری شدن کرده بود نشان داد.

او نیاز به تایم اوت پزشکی داشت تا به دلیل آسیب دیدگی مورد توجه قرار گیرد، و بعداً برای بستن ست بازگشت. پس از این پیروزی، نادال آسیب دیدگی را کم اهمیت جلوه داد و گفت که “کمی درد، صادقانه، اما خوب” احساس می کند.

نادال پس از اینکه تصادفاً با راکت به سر خود ضربه زد تحت مراقبت های پزشکی قرار گرفت.

نادال توضیح داد: “(این فقط یک ضربه قوی بود. در ابتدا فکر کردم که بینی را شکستم زیرا در ابتدا یک شوک بود. بسیار دردناک بود.”

“من کمی احساس را از دست دادم – نمی دانم چگونه به انگلیسی بگویم – اما کمی احساس سرم را از دست دادم. این در مورد کمی دور بودن از جهان است.

“نمی‌دانم، به نظر می‌رسد که (شکسته) نیست. هنوز مطمئن نیستم. نمی‌دانم. فکر می‌کنم دارد بزرگ‌تر و بزرگ‌تر می‌شود.

او با لبخندی به شوخی گفت: نه، این فقط یک شوک است که من لیاقت این را داشتم که مدتی آنقدر بد بازی کنم!

نادال علاوه بر برگشت از بینی خون آلود، مجبور شد از یک شروع ضعیف نادر نیز مبارزه کند.

نادال پیروزی مقابل فوگنینی را جشن گرفت.

این بازیکن اسپانیایی 27 خطای اجباری در دو ست اول انجام داد و 5 بار از جمله چهار خطای متوالی سرویس خود را از دست داد. او آن را «یکی از بدترین شروع‌ها، احتمالاً تا کنون» نامید.

“اما این بخشی از بازی است. شما باید متواضع بمانید، باید شرایط را بپذیرید. این ماه برای من آسان نبوده است، بنابراین می دانم که چنین چیزهایی ممکن است رخ دهد. این فرصت دیگری برای من است. من.” من هنوز بعد از مسابقه ای مثل این زنده هستم. این خیلی معنی دارد.”

این پیروزی به این معنی است که او در دور سوم مسابقات آزاد آمریکا با ریچارد گسکه بازی خواهد کرد. نادال یک رکورد خوب در برابر این بازیکن فرانسوی دارد و در هر 17 درگیری آنها پیروز شده است.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما