رئیس مجمع به کشورهای عضو سازمان ملل می‌گوید: در دنیای چالش‌های جدید، «ما باید بر اساس آنچه ما را متحد می‌کند، بنا کنیم» |

چسابا کوروسی، رئیس مجمع عمومی، در جمع‌بندی گفت: «امسال از 190 سخنران، از جمله 76 رئیس دولت، 50 رئیس دولت، چهار معاون رئیس‌جمهور، پنج معاون نخست‌وزیر، 48 وزیر و هفت رئیس هیئت‌های نمایندگی شنیدیم.» اولین مناظره عمومی حضوری از زمان شروع همه‌گیری COVID-19.

در حالی که تنها 23 سخنران زن بودند، او سخنان هلن کلارک، نخست وزیر پیشین نیوزیلند، که اولین پلت فرم امسال مجمع عمومی رهبران زن را تعدیل می کرد، تکرار کرد و گفت که آنها “یک مشت می زنند”.

“دوران جدید” بشریت

آقای Kőrösi که نتوانست 190 جمله را در چند عبارت خلاصه کند، به جای آن بر برخی از موضوعات رایج تمرکز کرد و آگاهی رو به رشدی را آغاز کرد که “بشریت وارد عصر جدیدی شده است”.

وی در مواجهه با چالش‌های پیچیده و بحران‌های چندلایه، با اشاره به اینکه «شرایط اساسی» همکاری‌های جهانی تغییر کرده است، گفت: «شرایط اساسی» همکاری‌های جهانی تغییر کرده و «دنیایی از چالش‌های جدید، تغییر اولویت‌ها، تغییر نقش‌ها و تغییر روش‌ها» را به جا گذاشته است.

رئیس مجمع گفت: «صفحه‌های تازه‌ای از تاریخ نوشته می‌شود، با تقسیم‌بندی‌های جدید و اتحادهای جدید، نارضایتی‌های جدید و موفقیت‌های جدید.»

در کانون توجه اوکراین

سپس، او گفت که تالار به توافق رسید که جنگ در اوکراین باید پایان یابد.

او نگرانی کشورهای عضو در مورد کمبود، تورم، پناهندگان، ایمنی هسته ای و “خطرات اطلاعات نادرست و تبلیغات” را یادآور شد.

این مقام ارشد سازمان ملل گفت: «با این حال، جنگ اوکراین، بزرگ‌ترین و حادترین، یکی از نزدیک به 30 درگیری مسلحانه در سراسر جهان است و هیچ‌یک از آنها رو به بهبود نیست».

تغییر آب و هوا

موضوع سوم که در طول سخنرانی ها طنین انداز شد، خطرات تغییرات آب و هوایی را برجسته کرد.

بحث‌هایی در مورد کشورهایی که به طور همزمان خشکسالی و سیل را تجربه می‌کنند، انجام شد. الگوهای ناپایدار تولید و مصرف؛ و آلودگی پلاستیکی اقیانوس‌ها را پر می‌کند و ماهی‌ها را می‌کشد، «حتی زمانی که امواج دریاها باعث غرق شدن سواحل می‌شوند».

با این حال، علیرغم درخواست ها برای دستیابی به صفر جهانی و عدالت اقلیمی، به نظر می رسد برخی هنوز متقاعد نشده اند که “رشد اقتصاد ما می تواند با محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای و حفظ تنوع زیستی متعادل شود.”

حقوق بشر

همچنین درخواست هایی برای بهبود حقوق بشر و رفع نیازهای آسیب پذیرترین افراد در معرض استثمار شنیده شد.

او اذعان کرد: «سخن گفتن در مورد نقض حقوق بشر هزینه دارد، اما از آزادی بیان به شدت حمایت می شود».

رئیس مجمع تاکید بر تنوع را به عنوان “یک قدرت، نه یک مسئولیت” یادآور شد و توجه را به رویداد سطح بالا در مورد اقلیت ها به مناسبت 30 سال از اعلامیه تاریخی حقوق افراد متعلق به اقلیت های ملی یا قومی، مذهبی و زبانی جلب کرد. .

احیا و اصلاح

وی همچنین به حمایت از احیای مجمع عمومی برای پاسخگویی بهتر به بحران های درهم تنیده جهانی و اصلاح شورای امنیت برای انعکاس واقعیت های قرن حاضر اشاره کرد.

این مقام ارشد سازمان ملل سپس به هدف جهانی صلح آمیز پس از کووید با افزایش اعتماد اشاره کرد، جایی که با هم بتوانیم برای کاهش و سازگاری با تغییرات آب و هوایی کار کنیم. وی یادآور شد که بیانیه چشم انداز او برای “راه حل هایی از طریق همبستگی، پایداری و علم” گامی در این مسیر است.

او گفت: «ما باید بر اساس آنچه که ما را متحد می‌کند، بسازیم» و «سخت‌ترین چالش‌ها» را از نظر مدیریت بحران و تحول ایجاد کنیم.

برای تعمیق همبستگی، باید اعتماد ایجاد کنیم.»

مراحل بعدی

با هدف تقویت اقدامات پذیرفته شده و دارای مالکیت جهانی، رئیس مجمع در نظر دارد مجموعه ای از مشورت ها از جمله با جامعه علمی را آغاز کند.

او گفت که او همچنین به دنبال آماده سازی برای کنفرانس آب سازمان ملل متحد، بررسی میان دوره ای سندای و نشست SDG است.

آقای Kőrösi گفت: “هنگامی که یک هفته پیش با شما صحبت کردم، گفتم که وقتی ما نتوانیم از فرصت های پیش روی خود استفاده کنیم، همه چیز خراب می شود.” «فرصت ما اینجا و اکنون است. بیایید عمل کنیم.»

وی قبل از پایان از همه کسانی که هفته سطح بالا را موفق کردند تشکر کرد.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما