دیزل ژنراتور، قیمت، خرید و مشاوره رایگان آذر موتور

کانوپی سوپر سایلنت براساس مطالبه ی خریدار و اگر خریدار لازم بداند بر دیزل ژنراتور قرار داده می شود.

دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور، یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین ابزارهای تأمین برق در صنعت و سایر بخش‌های زندگی است.

با رسیدن درجه حرارت سوخت به حالت عادی، سنسور تحریک شده و دستور قطع و پایان کار المنت را می دهد. آب و مواد خارجی و آلودگی ها ممکن است در طول مراحل حمل و نقل، انبارداری و نیز هنگام استفاده (داخل باک موتور) وارد سوخت شده و آن را آلوده سازند.

دیزل ژنراتور

در بحث خرید دستگاه های صنعتی علی الخصوص سیستم های سنگین و پیچیده ای مثل ژنراتور دیزلی و مولد برق، قیمت ژنراتور دیزلی فاکتور بسیار مهم و تاثیر گذار در انتخاب و تصمیم گیری کارفرمایان و خریداران خواهد بود. دیزل ژنراتور دستگاهی است متشکل از دو پارت اصلی به نام های موتور دیزلی و آلترناتور (دینام) که وظیفه اصلی آن تولید نیروی الکتریسیته در شرایط قطعی یا نبود برق می باشد. موتور یکی از اجزای مهم در دیزل ژنراتورها محسوب می شود که در بازه زمانی که عموماً توسط تولیدکنندگان این موتورها مشخص شده است،نیاز به سرویس و تعویض برخی قطعات از جمله فیلترهای هوا و سوخت پیدا می کند. موتور ژنراتورها می توانند از ۱ تا ۲۰ کیلوولت آمپر برای منازل، فروشگاه ها، ادارات کوچک و تا 2000 کیلوولت آمپر (2 مگا کاوا) قابل استفاده برای مجتمع های اداری بزرگ و کارخانه ها برق تولید کنند.

این حالت همیشه زمانی اتفاق می‌افتد که بعنوان مثال ظرفیت زیادی از نیروگاه حدود ۶۶۰ مگاوات بطور ناگهانی از دست برود و یا یک جهش ناخواسته ناگهانی در میزان توان باعث فرسایش ذخیره شده طبیعی در حال چرخش شود.

کنترل تنها شامل موارد قبلی نیست و بلکه علاوه بر آن‌ها، باید نشت روغن، سوخت و… محیط شهر از برق خاصی برخوردار بوده که برق شهری نام دارد و ژنراتور گازوئیلی دائمی در مکان‌هایی که بیرون از شهر هستند و به برق شهری دسترسی ندارند، قابل استفاده است. محصولات دوسان با توان پرایم و اضطراری مشخص، در مدل‌های مختلف در کشور کره جنوبی به تولید رسیده است.

از این رو سطح کیفی و مقدار اسب بخار دیزل، قیمت متفاوتی را برای عرضه محصول اعمال می‌کنند. موتور دیزل دو زمانه و چهار زمانه و همچنین ساختار مدرن یا کلاسیک این محصول، تعیین‌کننده قیمت اصلی آن می‌باشند.

خروجی تک فاز برای مناطق مسکونی و خروجی سه فاز برای تاسیسات برقی و استفاده‌های تجاری کاربرد دارد. اطمینان حاصل کنید که ژنراتور خاموش است و هیچ گونه اتصال الکتریکی انجام نشده است. از دیگر برندهای ارزان‌ قیمت در ایران می‌توان به برند چینی تِلِک (Telec) اشاره کرد.

کاهش کمبودهای دارویی از ۴۲۰ به کمتر از ۱۰۰ قلم دارو

میزان وات شروع و در حال اجرا دستگاه‌های شما به انتخاب میزان قدرت ژنراتور گازوئیلی بسیار وابسته است. جهت یافتن میزان قدرت دستگاه‌ها و قدرت مورد نیاز از دیزل ژنراتور می‌بایست آمپر را در ولتاژ مصرفی ضرب نماییم. موارد مهمی که در کنترل پنل ژنراتورهای دیزلی بیشتر بدان بیشتر توجه می‌شود عبارتند از روشن و خاموش شدن دستگاه، میزان ولتاژ خروجی و میزان آمپر. همان‌طور که می‌دانید تعویض به موقع روغن و فیلترها موجب افزایش عمر مفید دیزل ژنراتورها می‌شود و انتخاب جنس خوب، در این مواد مصرفی بسیار حائز اهمیت است.

این مدل از دستگاه امکان دارد فقط تعداد دفعات محدودی در ماه استفاده شود. برق پشتیبان معمولاً در شرایط اضطراری مانند هنگام قطع برق استفاده می شود. این دستگاه ها راه حل ایده آل در این مواقع هستند و برای داشتن منبع تغذیه مداوم قابل اعتماد دیگر به عنوان برق، بیشترین استفاده برای حفظ انرژی در هنگام قطع برق و آزمایش و نگهداری منظم می باشند.

و هم اکنون به یکی از بزرگترین وارد کننده های دیزل ژنراتور در ایران تبدیل شده است.

برخورد هوا به کاسه روغن مقداری زیادی از گرد و خاک و کثافات آن را می گیرد، چرا که این ذرات معمولاً سنگین تر بوده و در داخل روغن گیر می کنند.

این موتورها دارای راندمان بالا، هزینه های كم نگهداری و سایر ‫شرایط مورد نیاز مشتریان است. پس از آن در سال 1959 ، توسط « مسـی فرگوسـن» ادامه مطلب خریداری شده و در سال 1994 شاخه ای از شركت « لوكـاس ورایـتی » شد و موتورهای خود را با دو سوخت دیزل و گاز تولید و به بازار عرضه کرد.

در برخی از طرح‌های سوخت رسانی، فیلتر اولیه سوخت قبل از پمپ اولیه و در مسیر مکشی آن قرار دارد و فیلتر ثانویه بعد از پمپ اولیه قرار می‌گیرد. به همین دلیل در سیستم‌های سوخت رسانی از فیلترها یا تصفیه کننده‌ها برای جدا کردن آلودگی‌ها از سوخت استفاده می‌شود. اکثریت قریب به اتفاق وسایل نقلیه سنگین جاده‌ای مدرن مانند کامیون‌ها و اتوبوس‌ها، کشتی، قطار، بسیاری از تجهیزات کشاورزی و وسایل نقلیه معدن و راه‌سازی وابسته به موتور دیزل هستند.

عموماً این یک نیاز پایه سامانه برای همه نیروگاه‌ها است زیرا نیروگاه‌های جدیدی و قدیمی در پاسخ به تغییرات لحظه‌ای در فرکانس بدون وابستگی به ارتباطات خارجی، بایستی سازگار باشند. قبل از هر چیزی باید بدانید که ساخت یک محفظه برای دیزل ژنراتور بادوین موجب افزایش طول عمر دستگاه شما میشود . همانطور که میدانید دیزل ژنراتور در برخی محیط ها ، یکی از حیاتی ترین دستگاه ها به شمار میرود و نبود برق مورد نیاز میتواند حوادث جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد .

دیزل ژنراتور

ساده ترین سیستم بهره گیرنده پرایم از حداقل دو دستگاه مولد برق یا ژنراتور دیزلی و یک سوئیچ انتقال برای جابجایی جریان سیستم بین مولد ها تشکیل یافته است. این مولد های الکتریکی به دلیل نقش پر اهمیت شان باید شخصی سازی شده و به شیوه ای به کار بروند که انرژی الکتریکی را به میزان کیفیت و کمیت مورد نیاز تامین کنند.

خاموشی تجهیزات بیمارستانی نیز ممکن است موجب به خطر افتادن جان بیماران شود. بنابراین، در چنین مکان‌هایی وجود یک منبع الکتریکی جایگزینِ موقت در زمان‌های قطعی برق ضروری است. همچنین در نقاط دوردست که دسترسی به شبکه برق ممکن نیست، مثلاً در پروژه‌های انتقال آب، گاز یا نفت که غالباً در مناطق دورافتاده اجرا می‌شوند، به‌دلیل دوری از شبکه سراسری برق استفاده از یک منبع مولد نیروی الکتریکی الزامی است. این گازها بعضاً سمی هستند و باید دور از خود موتور و افراد اطراف آن باشند.

در صورتیکه نیاز به داشتن اطلاعات تکمیلی راجع به آلترناتور دارید میتوانید از طریق خواندن مقاله آلترناتور چیست اطلاعات خود را کامل تر کنید . بطورکلی Arrangement Number هر دستگاه نشان دهنده این است که موتور این دستگاه مختص چه محصولی است. (معادل با توان اولیه و مطابق با ISO۸۵۲۸و توان اضافی مطابق با ISO۳۰۴۶ AS۲۷۸۹, DIN۶۲۷۱, and BS۵۵۱۴) این رتبه برای تمامی مدل‌های ژنراتور قابل استفاده نیست.

مخلوط هوا / سوخت را مشتعل میکند تا یک انفجار داخلی کنترل شده (احتراق) ایجاد کند.

بهترین دیزل ژنراتور با توجه به نوع پرایم، می‌تواند در مواقع قطعی برق، به طور خودکار، برق موردنیاز را ارائه نماید. استفاده از آن‌ها در محیط‌های درمانی، بیمارستانی و مراکز تولیدی بسیار ضرورت دارد. اما در مواردی که دسترسی کامل به برق وجود ندارد، می‌توان از نوع دائم دیزل ژنراتور برای فعالیت‌های تولیدی، تجاری و… استفاده کرد.

( سیستم های خنک کننده و اگزوز

نگهداری آسان و ساده قطعات دیزل ژنراتور و تأمین راحت سوخت گازوئیلی آن، تأثیر بالایی در افزایش میزان خرید محصول دارد. تجهیزات کارکردی دیزل ژنراتور با سرعت بسیار پایینی به فعالیت ادامه می‌دهند. در این زمان، کیفیت و عمر مصرفی آن نسبت به ژنراتور گازی بیشتر خواهد بود.

‫از محصولات شركت كامینز، دیزل ژنراتورها به دو صورت كوپله فابریک شركت كامینزپاور انگلیس و كوپله شركت نیروآفرینان قدر قابل ارائه است. ‫همچنین، ژنراتورهای گازسوز كامینزپاور به صورت كوپله فابریک توسط این شرکت عرضه می شود. دیزل ژنراتورها و سایر محصولات شرکت پرکینز به دلیل گستردگی تقاضا در سطح دنیا، در کشورهای مختلف انگلیس، آمریکا، برزیل، چین و هند تولید شده و به بازار مصرف روانه می‌شود.

با این حال، با بهره‌گیری از فناوری‌های جدید، دیزل ژنراتورهایی تولید شده که با استفاده از سیستم‌های کاتالیستی و فیلترهای ذرات جامد، میزان آلاینده‌های تولیدی خود را به حداقل ممکن می‌رسانند. برای نصب دستگاه دیزل ژنراتور، انتخاب محل مناسب، طراحی اتاق دیزل ژنراتور، اعمال سیم کشی و نصب اصولی اگزوز، از موارد مهم جهت نصب دستگاه می‌باشند. چون سرویس این دستگاه و تعمیرات آن با وجود فضای آزاد کافی در اطراف دستگاه، به راحتی انجام می‌گیرد. روش نصب تابلو دیزل ژنراتور نیز متناسب با نوع فعالیت و نوع مکان درنظر گرفته شده، انتخاب می‌شود.

معمولاً مقررات ایمنی و بهداشتی در مورد نحوه و مکان سیستم های اگزوز وجود دارد، بنابراین قبل از نصب ژنراتور جدید با دقت با آنها مشورت کنید. دوباره، مانند ماشین شما، این گرما توسط یک مایع خنک‌کننده جذب می‌شود، اغلب اما نه لزوماً آب، که سپس از طریق یک مبدل حرارتی می‌گذرد و گرمای خود را معمولاً به هوا یا گاهی اوقات به یک مایع خنک‌کننده ثانویه می‌ریزد. همچنین یک اتصال سرریز وجود خواهد داشت که اطمینان حاصل می کند که اگر مخزن بیش از حد پر شود، سوخت از کانال خارج می شود و به سادگی روی سطح موتور یا دینام پاشیده نمی شود.

روتور یک میدان مغناطیسی در حال حرکت بر روی استاتور تولید می‌کند، که موجب اختلاف ولتاژ بین سیم‌پیچ‌های استاتور می‌شود. این عمل منجر به تولید جریان متناوب (AC) در خروجی دیزل ژنراتور می‌گردد.

ژنراتورهای مدرن با قرار دادن چندین آهنربا بزرگ و قدرتمند در یک خوشه در اطراف یک محور مرکزی و چرخان کار می کنند. همانطور که از نام این بخش پیداست، جهت تنظیم ولتاژ خروجی دیزل ژنراتور است.

مایع ورودی به لوله­‌ها داغ است و هنگام عبور از لوله‌­ها گرمای خود را به پره­‌های رادیاتور می­‌دهد. همچنین این بخش می­‌تواند از طریق میل لنگ و مجموعه تسمه و قرقره بچرخد.

شرکت پارت دیزل توانسته است به طور تخصصی به تولید، واردات، فروش و عرضه انواع دیزلهای ژنراتوری در داخل کشور مبادرت نماید.

درجه حرارت بالا باعث خاموش شدن یا خراب شدن ژنراتور در هنگام افزایش بیش از حد حرارت می شود. فشار نامناسب روغن در موتور ژنراتور باعث کارکرد نامناسب دیزل ژنراتور می شود. برای جلوگیری از خاموش شدن های پیش بینی نشده، می توان از کیت های خاموش کننده استفاده کرد.

غفلت از این تعمیر و نگهداری باعث خرابی اجزا و آسیب به کل سیستم می شود.

چرا دیزل ژنراتور را از دشت نور بخرم؟

برد دیپسی DSE8610 دارای کاربری آسان‌بوده و استفاده از آن بسیار راحت می‌باشد . DSE8610 به صورت کامل ژنراتور را نظارت‌کرده و شرایط خطا و وضعیت عملکرد آن را نشان‌می‌دهد.

رودولف دیزل معتقد بود این سیستم می تواند 75 درصد از انرژی گرمایی را به انرژی مفید تبدیل کند. موتورهای تولید شده اولیه فقط 25 درصد بازده مفید داشتند، اما همین میزان بازده 2 برابر بهتر از دیگر موتورها بود.

فیلترها بسته به نوع و قدرت موتور و میزان سوخت درخواستی آن، مورداستفاده قرار می گیرند، به همین دلیل در موتور های مختلف از فیلتر های با اندازه های مختلف استفاده می شود.

هر چه ظرفیت یک ژنراتور بیشتر باشد، توان خروجی آن نیز بیشتر خواهد بود.

ژنراتور را به عنوان برق اضطراری می خواهید یا ژنراتور دائم به کار می خواهید.

یکی از مهمترین مواردی که هنگام خرید دیزل ژنراتور ها باید به آن توجه شود، مکانی است که می خواهیم ژنراتور را در آن نصب کنیم. مکان نصب دیزل ژنراتور باید در مقابل عوامل محیطی مقاوم باشد، یعنی محیطی باشد که مرطوب، بیش از حد سرد و بیش از حد گرم نشود. هنگام نصب، ژنراتور باید حداقل یک متر از هر سمت از دیوار فاصله داشته باشد.

فرآیند تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریسیته از ترکیب یک موتور دیزل با یک ژنراتور (دینام) انجام می شود. حرکت چرخشی یک موتور به قدرت آن برحسب اسب بخار بستگی دارد و تولیدکننده انرژی مکانیکی است. دیزل ژنراتور با انتقال این نیرو به دینامی که ظرفیت متناسبی برای تبدیل این انرژی دارد، محصول خروجی را به صورت برق بر اساس واحد کاوا (کیلوولت آمپر) تولید میکند.

امروزه نیز یکی از متداول ترین کاربردهای آن استفاده جهت تأمین انرژی پشتیبان یا استندبای تأسیسات و سیستم ها در مکان ها و صنایع مختلف است. در حالت کلی از این وسیله در حالت های زیر استفاده می شود و کاربرد دارد.

زمانی که قطعی برق رخ داده است، دیزل ژنراتورها می‌توانند به طور پیوسته انرژی الکتریکی را تأمین کرده و نیازهای برقی را برآورده کنند.

دیزل ژنراتور

ژنراتورها در سایزهای بزرگتر به صورت مجزا به محل نصب حمل شده و در آنجا مونتاژ و تجهیزات فرعی به آنها اضافه می‌شود. یک موتور احتراق داخلی که در آن سوخت گازوئیل توسط حرارت تولید شده از فشرده سازی هو ا، می سوزد. از جمله کمپانی های تولید کننده موتور دیزل می توان به کاترپیلار ، کامینز ، پرکینز ، ولوو پنتا ، دویتس ، ام تی یو ، لوول ، دوسان ، اویکو و … اشاره کرد. ماژول کنترل DSE 7320 یک افزودنی استاندارد به مجموعه ژنراتورهای ما از 220 کیلو ولت آمپر به بالا است و برای راه اندازی و توقف مجموعه های مولد گازوئیل و گاز که شامل موتورهای الکترونیکی و غیر الکترونیکی هستند، طراحی شده است.

دیزل ژنراتور

موتورهای دیزلی بسیار مقاوم، از اجزای بزرگ و سنگین ساخته شده اند که می توانند تعمیرات را گران کنند.

در این مقاله، ما مزایا و معایب استفاده از دیزل ژنراتور صنعتی را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید آگاهانه برای خرید خود تصمیم بگیرید.

  • نکته مهمی که در خصوص خرید دیزل ژنراتور بایستی به آن دقت داشته باشید، اعتبار برند تولید کننده است.
  • تلفات مس یعنی تلفات I2R با جریان آرمیچر متغیر است و تلفات هسته با ولتاژ متغیر است.
  • یکی دیگر از انواع مولد نوع چند منظوره آن است که ممکن است برای اهداف مختلفی طراحی شده و مورد استفاده قرار گیرد.
  • با این حال بهتر است شما با برندهای معروف موتورهای دیزل و ژنراتور آشنایی مختصری داشته باشید.

مگنتو نوع خاصی از آلترناتور است که برای جرقه زدن در یک موتور احتراق داخلی، جریان تولید می کند. ما در تلاشیم تا با تیم تخصصی و استفاده از تکنولوژی روز دنیا، ژنراتور هایی با سطح کیفی بالا در اختیار شما قرار دهیم. از آنجایی که تجهیزات الکتریکی مدرن به یک منبع تغذیه بسیار ثابت متکی هستند، چیزی برای تراز کردن آن لازم است. عملکرد یک تنظیم کننده ولتاژ کاملاً هوشمندانه است و خارج از محدوده این مقاله است.

پوشش رویه پودری کامپوزیت پلی استر سطحی براق و بسیار بادوام را ایجاد می کند. با خالی شدن گاز های درون سیلندر دوباره پیستون به پایین حرکت می کند و سوپاپ تخلیه بسته و سوپاپ هوا باز می شود و دور جدیدی شروع می شود. بعد از پایان مرحله مکش، سوپاپ تخلیه و هوا بسته می شود و پیستون در داخل سیلندر به سمت بالا حرکت می کند و باعث متراکم و فشرده شدن هوای داخل سیلندر می شود. در این مرحله هوای متراکم شده بسیار داغ است و دمای آن بین 550 تا 600 درجه است.

سلام جناب دانش عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت و راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت. به همین دلیل در سیستم های سوخت رسانی از فیلترها یا تصفیه کننده ها برای جدا کردن آلودگی ها از سوخت استفاده می شود.

با فروشگاه دشت نور دیزل تماس بگیرید تا بتوانید با کارشناسان مجرب ما در این زمینه مشورت داشته باشید. دیزل ژنراتورها در بسیاری از صنایع و کاربردها استفاده می‌شوند، از جمله برای تامین برق در ساختمان‌ها، بیمارستان‌ها و بخش صنعتی.

با پیشرفت تکنولوژی، دیزل ژنراتورها قابلیت اتصال به سیستم‌های توزیع هوشمند را نیز دارند. این امکان به مدیران شبکه برق اجازه می‌دهد تا تولید برق از دیزل ژنراتورها را به‌طور هوشمند و هماهنگ با شبکه مدیریت کنند و در صورت نیاز، برق تولید شده را به شبکه اضافه یا از شبکه بردارند. این ویژگی به آن‌ها اجازه می‌دهد که در صورت نیاز، به عنوان منبع پشتیبان در هنگام قطعی برق یا افزایش بار از شبکه استفاده شوند.

سپس
بار الکتریکی به نوبه خود به پایانه ها وصل می شود، معمولاً از طریق یک دستگاه سوئیچینگ
مانند MCB، MCCB
یا ACB. این روزها زندگی و فعالیت های روزانه همه ما به شکلی با انرژی برق گره خورده و تصور زندگی بدون برق غیر ممکن است. در واقع برق و انرژی الکتریکی را می توان جزء جدایی ناپذیر از زندگی به شمار آورد که گستره وسیعی از کاربردها را شامل می شود. گاهی این امکان وجود دارد که به دلایل مختلفی در ساعاتی از شبانه روز با مشکل قطعی برق مواجه شویم.

باید توجه کرد که عوامل مختلفی می تواند منجر به افزایش یا کاهش مقدار سوخت مصرفی شوند. پارامتر های فوق مربوط به انتخاب صحیح مکان نصب دیزل ژنراتور مورد نظر می باشد. شما با رعایت این موارد می توانید بیشترین میزان ایمنی را تجربه نمایید. بررسی و کنترل تمامی اجزای دیزل ژنراتور، بسیار ضروری و حیاتی می باشد و در صورت سهل انگاری، خطراتی از قبیل برق گرفتگی از ژنراتور، سوخته شدن ژنراتور، آتش سوزی دیزل ژنراتور را به همراه دارد.

این حجم از انرژی برق نیاز به تجهیزات تولید برق دارد، جالب آنکه کشور چین یکی از چهار صادرکننده تجهیزات برقی است. «دیزل ژنراتور لوول» چین مبنای اروپایی دارد و شرکت «پرکینز انگلستان» تولیدکننده دیزل ژنراتور پرکینز، امتیاز تولید موتورهای خود را به شرکت لوول چین عرضه کرده است. این دیزل ژنراتور با بهره‌گیری از سری موتورهای سری (100G) توانسته است بالاترین توان انتقال انرژی الکتریکی در صنعت را ارائه دهد.

ما قصد داریم در این مطلب با چند مورد از خرابی های رایج در دیزل ژنراتور آشنا شده و هر یک را به طور جداگانه مورد بررسی قرار دهیم.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما
این سایت با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی محتوای خود را بر اساس داده‌های موجود در اینترنت تولید می‌کند و هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد و از استفاده از آن تشویق نمی‌کنیم.