در کارولینای جنوبی، بایدن می گوید که دستور کار او به رای دهندگان در هر دو حزب کمک کرده است

پرزیدنت بایدن روز پنجشنبه یک دستور کار اقتصادی را ترسیم کرد که معتقد است به همه رای دهندگان کمک کرده است، صرف نظر از اینکه به او رای داده اند یا خیر، و قانونگذاران جمهوری خواه که به سیاست های او حمله کرده اند اما رای دهندگانشان از میلیاردها بودجه فدرال بهره برده اند، کمک کرده است.

آقای بایدن در یک سخنرانی در یک کارخانه تولیدی در کارولینای جنوبی خاطرنشان کرد که بسیاری از قانونگذاران جمهوری خواه به سیاست‌های او، از جمله قانون زیرساخت‌های دو حزبی و قانون تراشه‌ها برای تقویت تولید نیمه‌رسانا، رأی داده‌اند، زیرا این قانون‌ها برای نمایندگان آن قانون‌گذاران بهترین بودند.

آقای بایدن با تشویق جمعیت حاضر در این مرکز گفت: «من از تیم دیگر کمک زیادی دریافت نکردم، اما این مانع از انجام آن نشد.

او از سناتور لیندسی گراهام، جمهوریخواه کارولینای جنوبی که به هر دو قانون رای داده بود، تشکر کرد. آقای بایدن گفت که سیاست های او حدود 14000 شغل را برای ایالت به ارمغان آورده است و “شغل هایی که قبلا به مکزیک، هند، رومانی و چین می رفت، اکنون به کارولینای جنوبی بازمی گردد.” در برگه اطلاعاتی که توسط کاخ سفید توزیع شد، آمده است که 2.6 میلیارد دلار بودجه زیرساختی و 11 میلیارد دلار سرمایه گذاری در زمینه انرژی پاک به این ایالت تزریق شده است.

آقای بایدن گفت که توزیع این همه پول به ایالت های تحت کنترل جمهوری خواهان مانند کارولینای جنوبی برای او اهمیتی نداشته است: «نظر من این است که هر جا که بیشتر نیاز است، آن جایی است که باید کمک کنیم، و این همان چیزی است که ما هستیم. انجام دادن،» او گفت.

کارولینای جنوبی برای آقای بایدن یک ایالت بسیار مهم است، او در انتخابات مقدماتی دموکرات ها در سال 2020 نامشخص بود تا اینکه روابط عمیق سیاسی و محبوبیتش با رای دهندگان سیاهپوست او را به عنوان رقیب اصلی پس از پیروزی در این ایالت معرفی کرد. او از آن زمان پیشنهاد کرد که کارولینای جنوبی اولین ایالت اولیه در سال 2024 باشد، با این استدلال که “رای دهندگان رنگین پوست در انتخاب نامزد ما بسیار زودتر از این روند صدایی دارند.” و او رابطه نزدیکی با جیمز ای. کلیبرن، دموکرات کارولینای جنوبی دارد که حمایت از آقای بایدن به احیای مبارزات انتخاباتی او در سال 2020 کمک کرد.

سفر آقای بایدن تنها چند روز پس از آن انجام شد که دونالد جی. ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، از شهر کوچکی در حدود 100 مایلی شمال غربی کلمبیا غربی، پیکنز، بازدید کرد. در تجمعی که هزاران نفر را به خود جلب کرد، آقای گراهام که آقای ترامپ را معرفی کرد، به دلیل مخالفت با حملات 6 ژانویه 2021 به ساختمان کنگره ایالات متحده، به عنوان یک خائن هو شد.

در این گردهمایی، آقای ترامپ به موضوع مبارزات انتخاباتی خود یعنی انتقام گیری از نارضایتی ها ادامه داد و رقابت ریاست جمهوری 2024 را به عنوان “نبرد نهایی ما” توصیف کرد و علیه دموکرات ها و لیبرال ها انتقاد کرد.

به عنوان رئیس جمهور، آقای ترامپ هر گونه تمایز بین راهپیمایی های انتخاباتی خود و رویدادهای کاخ سفید را که ظاهراً به سمت سیاست های او تنظیم شده بود، کنار گذاشت. روز پنجشنبه، آقای بایدن با رعایت بیشتر سیاست‌ها، تضادی را در محتوا و سبک ایجاد کرد و تنها یک ضربه کوچک به آقای ترامپ زد.

آقای بایدن به درستی گفت: «در زمان سلف من، هفته زیرساخت به یک نقطه عطف تبدیل شد. “هر، هر، هر ماه. به هر حال من وارد آن نمی شوم. در نگاه من، زیرساخت‌ها را سرفصل یک دهه می‌کنیم.»

آقای بایدن که مشاورانش تابستانی از رویدادهای اقتصادی را در سراسر کشور برگزار کردند، اظهارات خود را محدود به کارولینای جنوبی نکرد. او در یک مقطع، نام جمهوری‌خواهان دیگر، از جمله مارجوری تیلور گرین، نماینده جمهوری‌خواه جورجیا، که محله‌اش یک نیروگاه خورشیدی در دالتون است را بررسی کرد: رئیس‌جمهور درباره برنامه‌ریزی‌شده گفت: «من برای پیشرفت در آنجا خواهم بود». گسترش در کارخانه

سفر به کارولینای جنوبی در حالی انجام می شود که آقای بایدن و مشاورانش به دنبال پیامی هستند که می تواند ابر بدبینی فراگیر در مورد جهت گیری اقتصاد آمریکا را از بین ببرد. اگرچه دولت هنوز با تورم آزاردهنده‌ای مواجه است که هزینه‌ها را افزایش داده است، آقای بایدن و دستیارانش تاکید کرده‌اند که “بایدنومیکس” – اصطلاح مهم آنها برای میلیون‌ها شغل جدید ایجاد شده از زمان روی کار آمدن او – کار می‌کند.

روز پنجشنبه، آقای کلیبرن – که بارها از رئیس جمهور در برابر نگرانی ها مبنی بر اینکه او به اندازه کافی برای رای دهندگان سیاهپوست که کلید تلاش های او برای انتخاب مجدد خواهند بود، دفاع نکرده است – از سیاست های اقتصادی دولت بایدن تمجید کرد.

او گفت که برخی از جمهوری خواهانی که از آقای بایدن انتقاد می کنند، به ترویج سرمایه گذاری در جوامع خود ادامه می دهند.

آقای کلیبرن گفت: «می‌توانم بفهمم که چرا آنها می‌خواهند اعتبار بگیرند. “بایدنومیکس برای مؤسسات خود خوب است.”

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها