دبیرکل سازمان ملل: سرمایه گذاری روی دختران سرمایه گذاری در آینده مشترک ماست

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در پیام خود گفت: «وقتی از دختران برای تحقق حقوق بشر خود حمایت می‌شود، می‌توانند به پتانسیل خود دست یابند و دنیای بهتری برای خود، جوامع و جوامع خود بسازند».

او خاطرنشان کرد که زمانی که آنها می توانند در مدرسه باشند، “احتمال بیشتری دارد که زندگی سالم، سازنده و رضایت بخشی داشته باشند”.

وقتی دختران مورد حمایت قرار می گیرند، می توانند به پتانسیل خود برسند و دنیای بهتری بسازند – رئیس سازمان ملل

با دسترسی مناسب به مراقبت های بهداشتی، “آنها با اعتماد به نفس و استقلال بدنی بیشتری بزرگ می شوند”. و هنگامی که دختران حقوق خود را درک کنند – از جمله حق زندگی بدون تهدید خشونت – “احتمال بیشتری دارد که ایمن بمانند و سوء استفاده را گزارش کنند.”

چالش های عظیم

با این حال، دختران همچنان با چالش‌های بی‌سابقه‌ای برای حق تحصیل، سلامت جسمی و روانی و مصون ماندن از خشونت روبرو هستند.

آقای گوترش گفت، از این که تحصیل آنها به دلیل درگیری مجبور به ترک خانه هایشان شده و ناتوانی در استفاده از حقوق جنسی و باروری خود مختل شده است، همه گیری COVID-19 بارهای موجود را بدتر کرده و دستاوردهای مهم دهه گذشته را از بین برده است. .

برای دسترسی به آموزش تماس بگیرید

آقای گوترش نگرانی خود را از ادامه محرومیت دختران از دبیرستان در افغانستان ابراز کرد و توضیح داد که این نه تنها برای آنها “عمیقاً آسیب رسان” است، بلکه برای “کشوری که به شدت به انرژی و مشارکت آنها نیاز دارد.”

او دوباره از رهبران طالبان خواست: «اجازه دهید دختران یاد بگیرند».

بازماندگان زلزله ویرانگر در افغانستان در کلاس یک مرکز آموزشی مبتنی بر جامعه تحت حمایت یونیسف در ولسوالی گایان در استان پکتیکا شرکت می کنند.

بازماندگان زلزله ویرانگر در افغانستان در کلاس یک مرکز آموزشی مبتنی بر جامعه تحت حمایت یونیسف در ولسوالی گایان در استان پکتیکا شرکت می کنند.

دبیرکل بر ضرورت “اکنون بیش از هر زمان دیگری” برای تجدید تعهد برای همکاری با یکدیگر تأکید کرد تا دختران بتوانند از حقوق خود برخوردار شوند و از آن استفاده کنند و نقشی کامل و برابر در جوامع و جوامع خود ایفا کنند.

سرمایه گذاری روی دختران سرمایه گذاری در آینده مشترک ماست“، او بیان کرد.

“در روز جهانی دختر بچه، بیایید تلاش خود را دوچندان کنیم تا مطمئن شویم که دختران در همه جا سالم، تحصیل کرده و ایمن هستند.”

یک دهه بعد

سازمان ملل می‌گوید در 10 سال گذشته، توجه دولت‌ها، سیاست‌گذاران و عموم مردم به مسائلی که برای دختران مهم است، به همراه فرصت‌های بیشتری برای شنیده شدن صدای آنها در صحنه جهانی افزایش یافته است.

با این حال، سرمایه‌گذاری در حقوق دختران محدود باقی می‌ماند، زیرا آنها همچنان با چالش‌های بی‌شماری برای تحقق پتانسیل‌های خود مواجه هستند که با بحران‌های همزمان تغییرات آب و هوایی، کووید-۱۹ و درگیری‌های بشردوستانه بدتر می‌شود.

با این حال، سازمان ملل تاکید می کند که با ناملایمات، تدبیر، خلاقیت، سرسختی و انعطاف پذیری همراه است.

600 میلیون دختر نوجوان جهان بارها و بارها نشان داده‌اند که با توجه به مهارت‌ها و فرصت‌ها، می‌توانند عاملان تغییر در جوامع خود باشند و برای همه از جمله زنان، پسران و مردان قوی‌تر شوند.

به گفته سازمان ملل متحد” “دختران برای یک دهه شتاب به جلو آماده هستند. زمان آن فرا رسیده است که همه ما – با و برای دختران – پاسخگو باشیم و در آینده ای سرمایه گذاری کنیم که به عاملیت، رهبری و پتانسیل آنها باور داشته باشد.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما