دانشگاه Wesleyan به پذیرش میراث پایان داد

پس از تصمیم دادگاه عالی، پذیرش های میراثی مورد حمله شدید قرار گرفت، زیرا این رویه به نفع متقاضیان سفیدپوست و ثروتمند نسبت به دانشجویان سیاه پوست، اسپانیایی تبار، آسیایی آمریکایی و بومی آمریکایی است.

رئیس جمهور جو بایدن؛ الکساندریا اوکاسیو کورتز، نماینده دموکرات نیویورک؛ و سناتور تیم اسکات، جمهوریخواه کارولینای جنوبی، همگی علیه این عمل صحبت کرده اند.

نظرسنجی ها همچنین نشان می دهد که عموم مردم از پذیرش های قدیمی حمایت نمی کنند. نظرسنجی مرکز تحقیقات Pew در سال گذشته نشان داد که 75 درصد از افراد مورد بررسی معتقد بودند که وضعیت میراث نباید عاملی در پذیرش دانشگاه باشد.

برخی از دانشگاه‌ها و کالج‌های بسیار انتخابی، از جمله Amherst، Johns Hopkins و Carnegie Mellon، پذیرش‌های قدیمی را حذف کرده‌اند.

اما بیشتر آنها تمایلی به دست کشیدن از این عمل نداشتند و استدلال می کردند که این روش به ایجاد یک جامعه بین نسلی قوی کمک می کند و کمک های مالی را تشویق می کند، که می تواند برای کمک های مالی استفاده شود.

تصمیم Wesleyan که حدود 3200 دانشجوی کارشناسی دارد، می‌تواند آسان‌تر از سایر کالج‌ها مانند هاروارد یا ییل باشد که سهم بیشتری از پذیرش‌های میراثی دارند.

مایکل اس. راث، رئیس وسلیان، در مصاحبه ای گفت که وضعیت میراث “نقش ناچیزی” در پذیرش داشت. اما، او افزود، این عمل در حال تبدیل شدن به یک حواس پرتی و “نشانه ای از بی انصافی نسبت به جهان خارج” بود.

آقای راث گفت که او دقیقاً نمی‌دانست که چه تعداد از دانش‌آموزان گذشته وسلی از طریق وضعیت میراثی به آنها کمک شده است. برای مثال، پیوندهای خانوادگی متقاضی می تواند به عنوان یک تساوی شکن یا کمک به کاهش استخر مورد استفاده قرار گیرد. آنها دیگر نمی خواهند.

او گفت که می‌خواهد گفتگو را بر بهبود تنوع متمرکز کند، از جمله جذب سربازان و دانش‌آموزان بیشتر از مناطق روستایی، و از بحث در مورد «این واقعیت شرم‌آور، در واقع، اینکه شما به خاطر والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ‌تان از پا در آمدید» اجتناب کند.

آقای راث گفت که معتقد است اکثر فارغ التحصیلان، هرچند نه همه، موافق هستند که پذیرش های میراث دیگر مناسب نیستند.

او با نوعی ابهام گفت: «من حدس می‌زنم شرط می‌بندم که فارغ‌التحصیلان وسلی به این موضوع افتخار می‌کنند و می‌خواهند این مکان مکانی باشد که امتیازات غیرقابل کسب را به متقاضیان بدهد.»

آینده پذیرش های قدیمی در پردیس ها نامشخص است.

پس از تصمیم دادگاه عالی، پرزیدنت بایدن گفت که از وزارت آموزش می‌خواهد «روش‌هایی مانند پذیرش میراث و سایر سیستم‌هایی را که به جای فرصت، امتیازات را گسترش می‌دهند» بررسی کند. و وکلای حقوق مدنی، یک گروه فعال حقوقی، شکایتی را به این وزارتخانه تسلیم کرده و خواستار بررسی پذیرش های میراثی و همچنین اولویت های پذیرش برای بستگان اهداکنندگان در هاروارد شده است.

ایوان اسپینوزا-مادریگال، مدیر اجرایی گروه، در مصاحبه‌ای گفت که انتظار دارد کالج‌های بیشتری در ماه‌های آینده تصمیم‌های مشابهی را قبل از چرخه پذیرش بعدی بگیرند.

او گفت: «موسسات به عنوان یک موضوع عادلانه اولیه، رویه‌های خود را بازنگری خواهند کرد.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.