دادستان ها به دنبال نمایش ویدئوهای 6 ژانویه در دادگاه Proud Boys هستند

از همان ابتدا، دادستان هایی که بر محاکمه پنج پسر مغرور متهم به فتنه در ارتباط با حمله به ساختمان کنگره در 6 ژانویه 2021 بودند، با معمایی روبرو بودند.

تعداد زیادی از اعضای گروه راست افراطی در یورش به ساختمان کنگره شرکت کردند و اغلب نقش تعیین کننده ای در شکستن موانع و حمله به پلیس داشتند. اما استفاده از خشونت توسط خود متهمان – عمدتاً رهبران گروه – نسبتاً محدود بود. انریکه تاریو، رئیس سابق پسران مغرور و یکی از مردان محاکمه شده، آن روز حتی در واشنگتن نبود.

در تشکیل پرونده ای علیه آقای تاریو و چهار متهم دیگر – ایتان نوردین، جوزف بیگز، زاخاری رل و دومینیک پزولا – دادستان ها یک نظریه گسترده غیرمعمول از شواهد ارائه کرده اند. آنها ادعا کرده اند که هیئت منصفه باید ویدیوهای دیگر پسران مغرور و حامیان عادی ترامپ را در میان جمعیت ببینند که در جریان حمله خشونت آمیز عمل کردند، حتی اگر آن آشوبگران فقط ارتباط محدودی با متهمان داشته باشند.

دادستان ها می گویند که آقای تاریو و دیگران از این آشوبگران به عنوان “ابزار” توطئه خود استفاده کردند.

روز دوشنبه، محاکمه، که اکنون وارد هشتمین هفته خود در دادگاه منطقه فدرال در واشنگتن می شود، برای یک روز متوقف شد، زیرا یک قاضی فدرال استدلال هایی را شنید که فیلم هایی از این به اصطلاح ابزارها باید به عنوان مدرک پذیرفته شوند. تصمیم قاضی، تیموتی جی. کلی، در مورد اینکه چه فیلمی باید در روز سه شنبه گرفته شود و می تواند نحوه تلاش دادستان ها برای متقاعد کردن هیئت منصفه مبنی بر اینکه آقای تاریو و دیگران با استفاده از زور برای جلوگیری از انتقال مرتکب فتنه شده اند را شکل دهد. قدرت ریاست جمهوری پس از انتخابات 2020

خطوط اصلی رویکرد «ابزار توطئه» هفته‌ها پیش مطرح شد و جلسه استماع روز دوشنبه برگزار شد تا به هر دو طرف فرصتی داده شود تا له یا علیه فیلم خاصی استدلال کنند. وکلای پسران مغرور هفته‌ها به دنبال این بودند که فیلم‌ها را از این پرونده دور نگه دارند، با این استدلال که آنها درک سنتی قانون توطئه و مسئولیت کیفری را به سخره می‌گیرند و در واقع به دولت اجازه می‌دهند که موکلان آنها را به وسیله انجمن متهم به گناه کند.

قاضی کلی گفت که اگر یکی از این دو مورد درست باشد، احتمالاً اجازه می‌دهد ویدیوها پذیرفته شوند: «ابزار» مورد بحث یا باید برخی از متهمان گروه گسترده پسران مغرور را دنبال می‌کردند که در ژانویه به ساختمان کنگره رفتند. 6، یا آن روز باید عضو یکی از چت های گروهی پیامک سازمان بوده باشند.

از جمله “ابزار” مورد بحث در جلسه استماع، دانیل لیون اسکات، پسر مغرور فلوریدا معروف به میلک شیک، که در درگیری اولیه با پلیس در خارج از ساختمان کنگره شرکت کرد، و رونالد لوهرک، مرد جورجیا که چندین بار با افسران درگیر شد، بودند. حمله اندکی قبل از 6 ژانویه، دادستان ها می گویند، آقای نوردین، یکی از متهمان، پیامکی برای آقای لوهرکی فرستاد که در آن نوشته شده بود: “من می خواهم شما در خط مقدم با من باشید.”


چگونه خبرنگاران تایمز سیاست را پوشش می دهند ما به خبرنگاران خود متکی هستیم تا ناظران مستقل باشند. بنابراین، در حالی که کارکنان تایمز ممکن است رأی دهند، آنها مجاز به حمایت یا تبلیغات برای نامزدها یا اهداف سیاسی نیستند. این شامل شرکت در راهپیمایی ها یا راهپیمایی ها در حمایت از یک جنبش یا دادن پول یا جمع آوری پول برای هر نامزد سیاسی یا هدف انتخاباتی است.

دادستان‌ها همچنین سعی کرده‌اند ویدیوهایی از پل رائه، پسر مغرور دیگری از فلوریدا که به ممانعت از روند رسیدگی به کنگره متهم شده و به گفته دادستان‌ها، از خود در داخل ساختمان کنگره فیلمبرداری کرده و می‌گوید “بیا برویم پلوسی را پیدا کنیم” قرار دهند.

در تمام مدت، دادستان ادعا کرده است که باید ویدئوها را به هیئت منصفه نشان دهد تا به طور کامل نشان دهد که چگونه آقای تاریو و دیگر پسران مغرور در 6 ژانویه اوباش را بسیج کردند تا به هدف خود مبنی بر توقف صدور گواهینامه انتخاباتی دست یابند. آن روز در داخل ساختمان کنگره قرار دهید. قبل از حمله، آقای بیگز از استخدام “مردان واقعی” برای پیوستن به این گروه در واشنگتن در 6 ژانویه صحبت کرد و رهبران دیگر در مورد ایجاد “هنجارها” صحبت کردند – اشاره ای به حامیان عادی تر ترامپ که بخشی از پسران مغرور نبودند. .

با وجود اینکه «ابزارها» و «هنجارها» ممکن است «در مورد جزئیات دقیق» نیات متهمان در تاریکی قرار داشته باشند، اما دادستان ها در پرونده های دادگاه گفته اند، آنها «به عنوان ابزار متهمان برای اجرای هدف مجرمانه خود عمل کردند. “

دفاع علیه این رویکرد استدلال کرده است و گفته است که دولت نباید اجازه داشته باشد از “قسمت های التهابی” که به طور آزاد با متهمان مرتبط است به عنوان وسیله ای برای نشان دادن گناه آنها استفاده کند. در مجموعه ای از پرونده های دادگاه، وکلای دادگستری این رویکرد را “پوچ” و اثبات این که دادستان ها از قاضی “قدرت گسترده” می خواهند.

نیکلاس اسمیت، وکیل آقای نوردین، روز دوشنبه در دادگاه گفت: «استدلال این است که متهمان فقط به این دلیل که با افرادی که اعمال بد انجام می‌دادند، رفتار بدی انجام می‌دادند. “اصطلاح دیگر برای آن گناه از طریق ارتباط است.”

نمایش هر ویدئویی که قاضی تصمیم بگیرد به هیئت منصفه اجازه دهد، احتمالاً چند روز طول می‌کشد و مرحله‌ای از پرونده دولت را دنبال می‌کند که بر یک شاهد همکار ستاره، جرمی برتینو، پسر مغرور سابق که هفته‌ها قبل در جریان تجمع طرفداران ترامپ مجروح شد، متمرکز بود. 6 ژانویه و آن روز در خانه در کارولینای شمالی در حال بهبودی از زخم هایش بود.

آقای برتینو شهادت داد که معتقد بود متهمان قصد داشتند تا به زور از صدور گواهینامه انتخابات جلوگیری کنند تا رئیس جمهور دونالد جی. ترامپ را در قدرت نگه دارند، اما او این کار را با توصیف یک نسخه غیرعادی گسترده و ضمنی از توطئه انجام داد.

روز یکشنبه، دادستان ها اسناد دادگاه را ارائه کردند و گفتند که پنج شاهد دیگر برای تماس دارند – از جمله یک مامور FBI که انتظار می رود هیئت منصفه را از طریق کلیپ های ویدیویی رهبری کند. دولت چندین پسر مغرور دیگر نیز دارد که بر اساس قراردادهای همکاری که می‌توانست روی صحنه بگذارد، به گناه خود اعتراف کرده‌اند، اما مشخص نیست که آیا از هر یک از آنها در طول محاکمه استفاده خواهد شد یا خیر.

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما