خاورمیانه: افزایش وحشتناک خشونت بر کودکان «باید متوقف شود» – یونیسف

آژانس سازمان ملل متحد گفت: «کودکان در منطقه همچنان از تأثیر مخرب درگیری‌های طولانی، خشونت‌های جمعی، مهمات منفجره و بقایای جنگ، و ناآرامی‌های سیاسی و اجتماعی که در چندین کشور نفوذ کرده است، رنج می‌برند». سوریه، یمن، درگیری اسرائیل و فلسطین.

پیش از تصویب کنوانسیون حقوق کودک، در روز جهانی کودک یکشنبه، یونیسف هشدار داد که امسال نزدیک به 580 کودک در درگیری ها یا خشونت ها در سراسر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا کشته شده اند و بسیاری دیگر مجروح شده اند.

مورد در نقطه

همین هفته، دو دختر جوان به طرز وحشیانه‌ای در اردوگاه الهل برای افراد آواره، که بسیاری از آنها اعضای خانواده جنگجویان تروریست سابق هستند، در شمال سوریه به قتل رسیدند – این تازه‌ترین اقدام خشونت‌آمیز وحشتناک در آنجا بود.

و در حالی که آتش بس مورد حمایت سازمان ملل در یمن منجر به کاهش قابل توجه در شدت درگیری و تعداد قربانیان شده است، ماه گذشته منقضی شد و دوباره کودکان را به طور بالقوه در تیررس قرار داد.

درگیری در ایالت های نیل آبی و کردوفان غربی نیز کودکان سودان را آسیب پذیر و در معرض خشونت قرار داده است.

ترور در ایران

همزمان، یونیسف همچنان از گزارش های مربوط به کشته شدن، زخمی شدن و بازداشت کودکان در ایران به شدت نگران است.

علیرغم فقدان اطلاعات رسمی، از اواخر سپتامبر حدود 50 کودک در ناآرامی های عمومی در آنجا جان خود را از دست داده اند.

آخرین ضایعه وحشتناک کیان 10 ساله بود که در حالی که همراه خانواده اش در ماشین بود به ضرب گلوله کشته شد.

این وحشتناک است و باید متوقف شودیونیسف بیان کرد.

قیمت سنگین

در همین حال، اوایل هفته، یک دختر 14 ساله فلسطینی در نزدیکی رام الله کشته شد که تعداد کودکان کشته شده در فلسطین را از ابتدای سال به 49 نفر رساند.

و خشونت در طرابلس در اوایل سال جان حداقل سه کودک را در لیبی گرفت.

علاوه بر این، مهمات انفجاری درگیری های قبلی در عراق همچنان جان کودکان را به خطر می اندازد و تا کنون 65 نفر را کشته و زخمی کرده است.

یونیسف از اینکه کودکان همچنان بهای سنگینی را برای خشونت و درگیری پرداخت می کنند، نگران است.

آژانس سازمان ملل یادآور شد که کنوانسیون حقوق کودک مجموعه ای جهانی از استانداردها را ارائه می دهد که باید توسط همه کشورها رعایت شود – از جمله اصل عدم تبعیض. در تمام اقدامات مربوط به کودکان، بهترین منافع کودکان مورد توجه قرار گیرد. و به طور انتقادی، حق زندگی آنها.

کشورهای عضو کنوانسیون موظف به حمایت از کودکان در جنگ و خشونت و تضمین حق ذاتی آنها برای زندگی هستند.

یونیسف گفت: «حق کودکان برای محافظت در برابر خشونت باید همیشه و توسط همه طرف‌های درگیری رعایت شود». “خشونت هرگز راه حل نیست و خشونت علیه کودکان هرگز قابل دفاع نیست.”

کودکان مهاجر بیرون از یک بازداشتگاه واقع در طرابلس، لیبی راه می روند.

کودکان مهاجر بیرون از یک بازداشتگاه واقع در طرابلس، لیبی راه می روند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم