حمایت نخست وزیر اسرائیل لاپید از راه حل دو دولتی |

در اولین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل، آقای لاپید گفت که اسرائیل با وجود “محیط متخاصم” خود به یک دموکراسی قوی و مرفه تبدیل شده است زیرا “ما تصمیم گرفتیم قربانی نباشیم”.

ما ترجیح دادیم روی دردهای گذشته تمرکز نکنیم، بلکه روی امید به آینده تمرکز کنیم… تا انرژی خود را برای ساختن یک ملت سرمایه گذاری کنیم…[and] جامعه ای شاد، خوش بین و خلاق.»

وحدت امکان پذیر است

با این وجود، در اوایل سال جاری در جریان نشست نقب با وزیر امور خارجه آمریکا، وزرای خارجه مصر، امارات متحده عربی، بحرین، مراکش و اسرائیل، که «تنها دو سال پیش هیچ‌کس باور نمی‌کرد امکان‌پذیر باشد»، یک حمله تروریستی انجام شد. تلآویو.

“در یک لحظه همه ما فهمیدیم که هدف … تخریب قله بود …[but] پنج دقیقه بعد، ما بیانیه مشترکی صادر کردیم… در محکومیت حمله و تقدیس زندگی، همکاری و اعتقاد ما به اینکه راه دیگری وجود دارد.

دو تهدید بزرگ

وی در ادامه به دو تهدید قریب الوقوع اشاره کرد: دستیابی دولت ها و سازمان های تروریستی به سلاح هسته ای و «مرگ حقیقت» و با اشاره به دروغ و اخبار جعلی.

«اردیبهشت گذشته تصویر ملک الطنانی، دختر سه ساله فلسطینی در سراسر جهان منتشر شد و خبر وحشتناکی مبنی بر کشته شدن او به همراه پدر و مادرش در حمله نیروی هوایی اسرائیل منتشر شد. این یک تصویر دلخراش بود، اما ملک الطنانی وجود ندارد. عکس از اینستاگرام گرفته شده است. این یک دختر از روسیه است.

او از سران کشورها پرسید که چرا به حرف کسانی که میلیاردها دلار برای تحریف حقیقت و جانبداری از افراط گرایان اسلامی سرمایه گذاری می کنند گوش می دهند؟

ایران

آقای لاپید به‌عنوان یک کشور مستقل مغرور و یک کشور عضو برابر سازمان ملل، تاکید کرد که وقتی کسانی که می‌خواهند به اسرائیل آسیب برسانند «از همین مرحله برای انتشار دروغ درباره ما استفاده می‌کنند، سکوت نخواهد کرد».

وی با بیان اینکه رژیم از یهودیان، زنان، همجنس‌بازان، غرب و مسلمانانی که متفاوت فکر می‌کنند، مانند سلمان رشدی، متنفر هستند، ادامه داد: رهبری این ارکستر نفرت، ایران است.

او توضیح داد که نفرت آنها حاکمیت ظالمانه آنها را حفظ می کند و ایران را به عنوان تنها عضو سازمان ملل یاد می کند که «آشکارا تمایل خود را برای نابودی یک کشور عضو دیگر اعلام می کند.

با این حال، علیرغم اعلامیه های فراوان آن برای “ویرانی کامل اسرائیل… این ساختمان ساکت است”.

این مقام ارشد اسرائیلی گفت: کشوری که می‌خواهد ما را نابود کند، همچنین کشوری است که بزرگ‌ترین سازمان تروریستی جهان یعنی حزب‌الله را تأسیس کرده است و اگر ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد، از آن استفاده خواهند کرد.

تنها راه جلوگیری از این امر، «قرار دادن یک تهدید نظامی معتبر روی میز» و سپس مذاکره برای یک معامله طولانی‌تر و قوی‌تر با آنهاست.

نخست وزیر گفت: باید برای ایران روشن شود که اگر برنامه هسته ای خود را پیش برد، جهان با کلمات پاسخ نخواهد داد، بلکه با نیروی نظامی پاسخ خواهد داد.

راه حل دو دولت

وی تاکید کرد که اسرائیل برای صلح با جهان عرب به ویژه فلسطینی ها تلاش می کند.

با وجود همه موانع، اکثریت بزرگی از اسرائیلی ها از چشم انداز این راه حل دو دولتی حمایت می کنند. او گفت که من یکی از آنها هستم، تنها به این شرط که «یک کشور فلسطینی آینده یک کشور صلح آمیز باشد» و نه پایگاه تروریستی دیگری که موجودیت کشور را تهدید کند.

وی تصریح کرد: توافق با فلسطینی ها بر اساس دو کشور برای دو ملت، برای امنیت اسرائیل، برای اقتصاد اسرائیل و برای آینده فرزندان ما مناسب است.

آقای لاپید یک داستان شخصی را بازگو کرد که مجبور شد دختر اوتیستیک غیرکلامی خود را ساعت 3 صبح بیدار کند تا او را به پناهگاه بمب ببرد، زیرا موشک ها بالای خانه او منفجر می شدند.

“همه کسانی که در مورد اهمیت صلح موعظه می کنند، می توانند سعی کنند ساعت 3 صبح با دختری که صحبت نمی کند به پناهگاه بمب بدویند. بدون هیچ کلمه ای به او توضیح دهم که چرا کسانی هستند که می خواهند او را بکشند.»

آقای لاپید خطاب به مردم غزه بر تمایل خود برای کمک به آنها برای ساختن زندگی و اقتصاد بهتر تأکید کرد، اما “ما فقط یک شرط داریم: شلیک موشک و موشک به سمت فرزندانمان را متوقف کنید”.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما