جلسه توجیهی پنجشنبه شما: مشکلات تست کووید چین

در اوایل سال جاری، زمانی که یک نوع سرسخت ویروس کرونا در این کشور موج می زند، آزمایش هر شهروند برای ویروس کرونا چندین بار در هفته، در استراتژی «کووید صفر» چین به مرکزیت تبدیل شد.

اما این رویکرد نتوانسته است برخی از بزرگترین شیوع های چین را کند کند، و به نظر می رسد این برنامه در حالی که کشور برای کنگره مهم سیاسی حزب کمونیست آماده می شود، در حال تأسیس است.

نزدیک به 200 میلیون نفر در چین به نوعی قرنطینه هستند و مجازات برای عدم رعایت الزامات آزمایش سنگین شدیدتر شده است. پلیس گاهی اوقات بیش از یک هفته افراد را به دلیل رد شدن از آزمایشات اجباری بازداشت کرده است.

برنامه آزمایشی همچنین فشار مالی زیادی ایجاد کرده است. موسسه تحقیقاتی بانک چین تخمین زده است که اگر هر سه روز 900 میلیون نفر آزمایش شوند، آزمایش انبوه منظم تقریباً 100 میلیارد دلار در سال هزینه خواهد داشت. و دولت که بیشتر آزمایشات را تامین می کند، نشانه هایی از خود نشان داده است که در پرداخت هزینه آن مشکل دارد.

متن نوشته: توانایی چین برای یافتن و جداسازی موارد، افتخار استراتژی همه‌گیری آن بود. در حالی که کشورهای سراسر جهان شاهد افزایش ظرفیت بیمارستان‌ها بودند، تعداد کووید-19 چین کم بود و اقتصاد همچنان در حال غوغا بود. اکنون، اقتصاد کند شده و ناامیدی در حال افزایش است.


پرزیدنت بایدن در استراتژی امنیت ملی 48 صفحه ای خود نوشت که برخورد با چین و روسیه در خارج از کشور و در عین حال احیای دموکراسی آسیب دیده در داخل، آزمایشات طاقت فرسایی برای ایالات متحده در سال های آینده خواهد بود.

بایدن نوشت: «روسیه تهدیدی فوری برای نظام بین‌الملل آزاد و باز محسوب می‌شود، در حالی که چین «تنها کشوری است که هم قصد دارد نظم بین‌المللی را تغییر دهد و هم به طور فزاینده‌ای، قدرت اقتصادی، دیپلماتیک، نظامی و تکنولوژیکی برای پیشبرد این نظام دارد. هدف، واقعگرایانه.”

چیزی که از این صفحات بیرون می‌آید، تمرکز بی‌وقفه بر چین است. بیشتر استراتژی نظامی که سند توصیف می کند برای مقابله با پکن در فضا، فضای مجازی و دریا است. همچنین شامل یک هشدار خاص علیه «روسیه یا هر قدرتی» است که از سلاح هسته‌ای استفاده می‌کند یا تهدید به استفاده از آن می‌کند.

بعدش چیه: استراتژی بایدن خواستار نوسازی سریع‌تر ارتش است و مبارزه‌ای را توصیف می‌کند که خودکامه‌ها را در برابر دموکراسی‌ها قرار می‌دهد.

«اخبار جنگ»: اوکراین گفت که آلمان اولین سیستم از چهار سیستم دفاع هوایی فوق مدرن را تحویل داده است و ده ها مقام نظامی در بروکسل گرد هم آمدند تا درباره کمک به اوکراین بحث کنند. وکیل او گفت بریتنی گرینر، ستاره بسکتبال آمریکایی که با 9 سال حبس در یک زندان روسیه مواجه است، به طور فزاینده ای نگران احتمال آزادی خود است.


میانمار به یکی از خطرناک ترین مکان های روی زمین برای خبرنگاران تبدیل شده است.

تنها دو هفته پس از آن که ارتش در کودتای سال گذشته قدرت را به دست گرفت، حکومت نظامی یک ماده جدید در قانون جزایی خود ایجاد کرد که انتشار نظراتی که “باعث ترس” یا انتشار “اخبار نادرست” می شود، جرم محسوب می شود.

مجوز برخی از شناخته شده ترین رسانه های تحقیقاتی کشور لغو شده و صدها روزنامه نگار فرار کرده اند. کسانی که خطر دستگیری، زندان و حتی مرگ را ندارند.

یکی از آخرین بازمانده های مطبوعات آزاد، مجله ادبی Oway است که سردبیر 22 ساله آن از نام مستعار آنگ ست استفاده می کند. تقریباً همه نویسندگان این نشریه در دهه 20 و 30 زندگی خود هستند. یکی از خبرنگاران 15 ساله که پس از کودتا ترک تحصیل کرد، گفت: “هر بار که برای گزارش بیرون می روم، همیشه فکر می کنم ممکن است دستگیر شوم.”

نقل قول: آنگ ست که از زمان صدور حکم بازداشت توسط ارتش مخفی شده است، گفت: «جنگیدن با اسلحه با خودکار آسان نیست، اما باید به این کار ادامه دهم.

شماره: از زمان کودتا بیش از 140 روزنامه نگار دستگیر شده اند. سه نفر توسط سربازان کشته شده اند. یکی تا حد مرگ شکنجه شد. میانمار همچنین در مسیر پیشی گرفتن از چین به عنوان برترین زندانبان روزنامه نگاران در سال جاری قرار دارد. به گفته یک سازمان وکالت، در حال حاضر پنجاه و هفت نفر در زندان میانمار هستند. به گفته گروه های حقوق بشر، حداقل 51 نفر در چین زندانی هستند.

در سال‌های اخیر، کره جنوبی دیپلماسی معده یا تلاش‌هایی را با حمایت دولت آغاز کرده است تا غذاهای کره‌ای را به یکی از غذاهای مورد علاقه جهان تبدیل کند.

تعداد رستوران‌های کره‌ای در خارج از کشور به‌طور تصاعدی افزایش یافته است و از ۹۲۵۳ در سال ۲۰۰۹ به ۳۳۴۹۹ در سال ۲۰۱۷ رسیده است. همه اینها در خدمت پیشرفت یک «برند ملی» است، مفهومی که در فهرست سالانه برندهای ملی آنهولت-ایپسوس تدوین شده است که درک جهان از این موضوع را اندازه‌گیری می‌کند. ارزش میراث و فرهنگ هر کشور در سال 2021، کره جنوبی در بین 60 برند ملی رتبه 23 را داشت.

دولت کره جنوبی به دنبال محافظت از آن چیزی است که آن را دارایی های فرهنگی ناملموس مهم خود می نامد – این محصولات می توانند پیامدهای اقتصادی مستقیم داشته باشند (همانطور که یونان حق انحصاری استفاده از کلمه “فتا” را برای پنیر سفید شور خود دارد).

اگرچه ممکن است در خانه اهمیت بیشتری داشته باشد، اما برای کسانی که وفاداری‌شان قوی‌تر می‌شود، هر چه برند در جهان تثبیت‌تر شود. یکی از محققین استدلال کرده است که معده گرایی پاسخی به جهانی شدن و محو تفاوت ها است، با طعم ها و طعم ها اساسی تر از مرزهای روی نقشه برای درک مردم از اینکه چه کسی هستند.

لیگایا میشان در مجله تی می نویسد، اما منشا غذاهای مختلف اغلب اسطوره ای و مبهم است. سنت های آشپزی مرزها را درنوردیده اند و دست خود را تغییر داده اند، اقتباس شده و از نو ساخته شده اند. تدوین آشپزی یک ملت، علمی نادرست است که می تواند بازنمایی کام یک فرهنگ را محدود کند.

این کیک خرده‌دار بسته‌بندی شده با کدو تنبل که روی آن استروسل تند، ترد و لعاب اختیاری قرار داده شده است، فقط برای یک میان وعده بعد از ظهر است.

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما