“تا 8 دسامبر صبر کنید”: هیماچال سی ام جی رام تاکور در نظرسنجی خروجی پیش بینی رقابت نزدیک | اخبار هند

دهلی نو: جی رام تاکور، وزیر مستعفی هیماچال پرادش، در واکنش به پیش‌بینی‌های خروج از نظرسنجی هیماچال پرادش گفت که اگرچه بسیاری از نظرسنجی‌ها رقابت نزدیک بین BJP حاکم و کنگره را پیش‌بینی کرده‌اند، مردم باید منتظر نتیجه نهایی در 8 دسامبر باشند. نظرسنجی‌های خروجی نشان می‌دهد که BJP دوباره در هیماچال در حال تشکیل دولت است، در حالی که برخی دیگر پیش‌بینی می‌کنند که در چند بخش جنگ تن به تن پیش‌بینی شود. برای نتیجه نهایی باید تا 8 دسامبر منتظر بمانیم. بر اساس تحلیل ما، یک مشکل بسیار وجود دارد. تاکور افزود: احتمال خوبی وجود دارد که BJP با اکثریت راحت دولت را تشکیل دهد.

نتایج نظرسنجی خروجی Zee News-BARCA نشان داد که BJP شانس کسب 35-40 کرسی در هیماچال پرادش را دارد، در حالی که کنگره ممکن است 20-25 کرسی و حزب Aam Aadmi ممکن است 0-3 کرسی کسب کند. احزاب دیگر احتمالاً 1 تا 5 کرسی را کسب خواهند کرد. مجلس هیماچال پرادش 68 کرسی دارد. از نظر سهم رای، BJP احتمالاً (47٪)، کنگره (41٪)، AAP (2٪) و دیگران (10٪) به دست خواهند آورد.

هیماچال CM Jairam Thakur توسط نزدیک به 35 درصد از رای دهندگان به عنوان کاندیدای ارشد وزیر ارشد حمایت شد. اگر این ارقام خوب باشد، این اولین بار در دهه‌ها خواهد بود که یک رژیم مستقر پس از پنج سال خدمت در انتخابات مجلس، رای نمی‌گیرد.

بسیاری از تحلیلگران سیاسی بر این باورند که هیماچال به دلیل احساسات شدید ضد ریاست جمهوری می تواند میوه ای کم ارزش برای کنگره باشد. اما در تکرار آنچه در انتخابات مجلس 2022 در اوتاراکند رخ داد، جایی که کنگره با وجود محبوبیت بی‌شمار رهبر کنگره، هاریش روات، نتوانست ایالت را از BJP ربوده باشد، هیماچال می‌تواند ثابت کند که پدیده‌ای بسیار نزدیک و در عین حال بسیار دور برای کنگره

برای مدتی، حزب Aam Aadmi (AAP) به نظر می رسید که چالشی با روحیه در ایالت ایجاد کرده و خود را به عنوان جایگزین واقعی برای BJP و کنگره معرفی می کند. اما تمام توجه خود را به سمت گجرات معطوف کرد. و خروجی نظرسنجی تأثیر آن را نشان می دهد. پیش‌بینی می‌شود که AAP هیچ کرسی کسب نکند و به سختی 2.1 درصد رای در هیماچال به دست آورد.

پیش بینی می شود که سهم آرای BJP از 48.8 درصد در سال 2017 به 46 درصد در حال حاضر کاهش یابد. پیش‌بینی می‌شود که حتی کنگره نیز بخشی از آرا را از دست بدهد و از 41.7 درصد در سال 2017 به 41 درصد در سال جاری کاهش یابد.

اگر اعداد نظرسنجی خروجی خوب باقی بماند، که پس از اعلام نتایج انتخابات در 8 دسامبر تأیید می شود، نتایج ضربه دیگری به کنگره خواهد زد که به نظر می رسد قادر به پیروزی در انتخابات مجلس پس از سال 2019 نیست.

اکثر نظرسنجی‌های خروجی روز دوشنبه پیش‌بینی می‌کنند که بی‌جی‌پی در گجرات پاک شود، در حالی که پیش‌بینی می‌شود مبارزه برای هیماچال برای اردوگاه زعفران سخت‌تر باشد. برخی از نظرسنجی‌ها حتی تا حدی پیش رفتند که گفتند BJP در مسیر یک پیروزی زیبا در گجرات قرار دارد و حتی می‌تواند از نظر کرسی‌هایی که پیش‌بینی می‌شود کسب کند، رکورد بزند. آنها همچنین پیش بینی کردند که AAP حساب خود را در مجمع گجرات باز کند و پس از BJP و کنگره سوم شود.

(با ورودی های آژانس)

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما