بودجه مورد نیاز برای خرید PS5

فرارو– قیمت PS5 با احتساب دلار آزاد باید نهایتاً ۱۷ میلیون تومان باشد، ولی در ایران این کنسول را حداقل چهار میلیون گران‌تر می‌فروشند. قیمت نسخه دیجیتال PS5 در آخرین روزهای مهرماه امسال به 21 میلیون تومان رسیده و فروشندگان کنسول بازی، بابت نسخه استاندارد PS5 22 میلیون تومان می سازند.

به گزارش فرارو؛ باوجود دو سال از عرضه PS5، پلی‌استیشن چهار نسخه هنوز طرفدار دارد و الان خرید 500 تومانی اسلیم آنلاین برای بازی‌های 16 میلیون تومانی دارد.

۱- قیمت PS5 حداقل ۲۱ میلیون تومان است. این حداقل بودجه نیاز برای خرید PS5 نسخه دیجیتال است و فروشندگان کنسول بازی، نسخه استاندارد یا همان دیسک‌خور پلی‌استیشن پنج رای یک میلیون تومان گران‌تر می‌فروشند. در بازار جهانی نسخه دیجیتال PS5 با قیمت ۳۹۹ دلار عرضه و ارزش نسخه استاندارد ۴۹۹ دلار است.

۲- قیمت فیفا ۲۳ که یکی از پرطرفدارترین بازی‌های PS5 می‌شود، حدود دو میلیون تومان است. Gran Turismo 7 که در دسته بازی‌های ریسینگ قرار می‌گیرد، گران‌تر فروخته می‌شود و قیمتش به دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌رسد. Spider-Man نسخه Miles Morales و Battlefield 2042 هم که قیمتشان کمتر از یک میلیون تومان است، جزو ارزان‌ترین بازی‌های PS5 هستند.

۳- خرید PS5 به همراه لوازم جانبی می‌تواند بیشتر از ۳۰ میلیون تومان هزینه داشته باشد. 22 میلیون از این هزینه را بابت نسخه استاندارد PS5 و دو میلیون تومان را برای یک دسته متفاوت از تومان می‌کنند. قیمت هدست و دوربین این پک به‌ترتیب تقریباً یک میلیون و 700 هزار تومان است و فروشنده‌ها بیش از سه میلیون تومان بابت ریموت PS5 و پایه مخصوص شارژ شارژ می‌کنند.

۴- PS5 در چهار ریجن مختلف عرضه شد. ریجن یک مربوط به قره آمریکا، ریجن دو قره اروپا و ریجنهای سه و چهار به ترتیب مربوط به قاره های آسیا و استرالیا می شود. با این حال بین ریجن‌های PS5 هیچ فرقی وجود ندارد و اساسا تفاوت ریجن‌ها فقط از نظر ردیابی و کنترل فروش برای شرکت سازنده مهم است.

5- PS5 سال ۲۰۲۰ به بازار آمد و کنسول نسل قبلی یعنی پلی‌استیشن چهار سال ۲۰۱۳ در دسترسی به گیم‌ها قرار گرفت. الان کف قیمت ps4 به ۱۶ میلیون تومان رسیده است. رقمی که مربوط به قیمت ps4 اسلیم 500 تومان است. نسخه یک ترابایت PS4 اسلیم را ۱۷ میلیون تومان می‌فروشد و ارزش PS4 نسخه پرو که کیفیت تصاویر آن ۴k است، معمولاً یک میلیون تومان از نسخه اسلیم بیشتر است.

۶- قیمت PS5 و PS4 حداقل در چند ماه قبلی تفاوتی وجود ندارد. قیمت نسخه‌های دیجیتال و استاندارد پلی‌استیشن پنج ۲۱ تا ۲۲ میلیون تومان است و اوایل تیر معمولاً خرید کنسول‌های بازی رونق پیدا می‌کند، پلی‌استیشن پنج را با همین قیمت می‌فروشند.

قیمت انواع کنسول PS5 و PS4

کنسول

حافظه

لوازم جانبی

کف قیمت

PS5 دیجیتال

۸۲۵ گیگابایت

یک دسته

۲۱ میلیون تومان

PS5 استاندارد

۸۲۵ گیگابایت

یک دسته

۲۲ میلیون تومان

PS5 دیجیتال

۸۲۵ گیگابایت

دو دسته

۲۴ میلیون تومان

PS5 دیجیتال

۸۲۵ گیگابایت

دو دسته

۲۵ میلیون تن

پک کامل PS5 استاندارد

۸۲۵ گیگابایت

یک دسته، فرمان و بازی Gran Turismo

۳۴ میلیون تومان

PS4 پرو

یک ترابایت

یک دسته

۲۰ میلیون تومان

PS4 اسلیم

یک ترابایت

دو دسته

۱۸ میلیون تومان

PS4 اسلیم

یک ترابایت

یک دسته

۱۷ میلیون تومان

PS4 اسلیم

500 گیگابایت

یک دسته

۱۶ میلیون تومان

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما