برزیل: به گفته کارشناسان، کشتارهای «نژادی» پلیس، اصلاحات در شواهد مورد نیاز است

این سه کارشناس در بیانیه‌ای گفتند: «ما بارها نگرانی‌های خود را در مورد استفاده بیش از حد و مرگبار از زور توسط مقامات مجری قانون برزیل و تأثیر نامتناسب بر برزیلی‌های آفریقایی‌تبار ابراز کرده‌ایم».

با این حال، به نظر می رسد که آخرین گزارش ها از خشونت پلیس نشان می دهد که چنین نقض حقوق بشر بدون مجازات ادامه دارد.

نقض حقوق بشر بدون مجازات ادامه دارد – کارشناسان مستقل حقوق

بی اعتنایی به زندگی

این تحولات پس از یورش به فاولا کروزیرو در ریودوژانیرو در اواخر ماه مه صورت می‌گیرد که در آن نزدیک به 22 نفر از جمله کودکان پس از تیراندازی بی‌رویه نیروهای امنیتی کشته شدند.

کارشناسان منصوب شده توسط شورای حقوق بشر که از دولت برزیل خواستند تا “اصلاحات گسترده ای را برای … غیرنظامی زدایی تمام سازمان های مجری قانون و … رسیدگی به نژادپرستی سیستماتیک و تبعیض نژادی” انجام دهد، گفتند که بیشتر قربانیان آفریقایی- برزیلی بودند.

در رویدادی دیگر، کارشناسان حقوق توضیح دادند که چگونه سه افسر پلیس بر اساس گزارش ها از اسپری فلفل و گاز اشک آور بر روی یک موتورسیکلت سوار آفریقایی تبار استفاده کردند، پس از کشیدن او و گذاشتن او در صندوق عقب خودروی خود، وی پس از مدت کوتاهی جان باخت.

قربانیان این قتل ها مستحق عدالت هستندکارشناسان گفتند.

استانداردهای جهانی را رعایت کنید

کارشناسان بار دیگر خواستار پایبندی به استانداردهای بین المللی حاکم بر استفاده از زور شدند.

آنها اظهار داشتند: «استفاده از نیروی بالقوه کشنده یک اقدام افراطی است که تنها در مواقع ضروری برای محافظت از زندگی یا جلوگیری از آسیب جدی در برابر یک تهدید قریب‌الوقوع می‌توان به آن متوسل شد.»

آنها همچنین خواستار اصلاحات جامع اجرای قانون در برزیل شدند.

موج جدید خشونت جدیدترین تجلی استقرار سیستمی و مستمر استفاده بیش از حد و مرگبار از زور است. توسط مقامات مجری قانون در برزیل،” کارشناسان مستقل تایید کردند.

علاوه بر این، آنها بر لزوم بررسی مؤثر، مستقل و سریع آخرین حوادث، از جمله پایبندی به پروتکل 2016 مینه سوتا در مورد بررسی مرگ غیرقانونی بالقوه، و اصول سازمان ملل در مورد پیشگیری و تحقیق مؤثر فراقانونی، خودسرانه و خلاصه تأکید کردند. اعدام ها

آنها خواستار عدالت برای قربانیان و خانواده های آنها شدند و مشاهده کردند که “گزارش‌های تکان‌دهنده حاکی از بی‌توجهی بی‌وجدان به زندگی انسان‌ها است“.

“دولت برزیل باید اطمینان حاصل کند که مرگ آنها به طور موثر و مستقل بررسی می شود و به قربانیان، خانواده های آنها و جوامع آسیب دیده جبران خسارت مناسب ارائه می شود.”

کارشناسان سازمان ملل در ارتباط رسمی با دولت برای رسیدگی به این اتهامات و شفاف سازی تعهدات آن تحت قوانین بین المللی بوده اند.

بیشتر در مورد کارشناسان

کارشناسان سازمان ملل که این بیانیه را امضا کردند عبارتند از E. Tendayi Achiume، گزارشگر ویژه در مورد اشکال معاصر نژادپرستی، تبعیض نژادی، بیگانه هراسی و عدم تحمل مرتبط. موریس تیدبال-بینز، گزارشگر ویژه اعدام های فراقضایی، اجمالی یا خودسرانه؛ و کاترین اس. ناماکولا، رئیس گروه کاری افراد آفریقایی تبار.

گزارشگران ویژه و کارشناسان مستقل توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد مستقر در ژنو برای بررسی و گزارش در مورد موضوع خاص حقوق بشر یا وضعیت یک کشور منصوب می شوند. مناصب افتخاری است و کارشناسان برای کارشان پولی دریافت نمی کنند.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما