بررسی های مربوط به قابلیت ارتباط ماهواره های آیفون ۱۴

ویژگی‌های ارتباط ماهواره‌ای در سری آیفون ۱۴ ممکن است باعث ایجاد مشکلات خطرناکی شود.

به گزارش زومیت، اپل با معرفی سری ۱۴، در تبلیغات این گوشی‌ها به قابلیت ارتباط ماهواره‌ای برای ارسال پیام‌های اضطراری اشاره کرده است. اما برخی از نظرها این ویژگی را دارند که می‌توانند مشکلاتی را برای برخی از کاربران ایجاد کنند.

آیفون‌های جدید به شما اجازه می‌دهند پیام‌های کوتاهی را از مکان‌هایی که در آن‌جا از پوشش شبکه‌های موبایلی یا اینترنتی خبری نیست، ارسال کنند.

اپل میگوید این ویژگی یکی از ویژگیهای ایمنی حیاتی است که امیدواریم هیچگاهی از آن نیازی نداشته باشید. بااین‌حال، نظر می‌گویند این ویژگی می‌تواند به ماجراجویان احساس امنیت کاذب القا کند.

کریستوفر بویر، مدیر اجرایی انجمن ملی جست‌وجو و نجات می‌گوید: همیشه در تفریحات فضای باز، افراد مبتدی یا آموزش‌ندیده حضور دارند. این دسته از افراد با اعتماد به فناوری به‌عنوان شبکه‌های امن هستند که واقعاً آن‌ها نمی‌توانند، در مسیر اشتباهی قرار بگیرند. بجز براین، همیشه افرادی هستند که از فناوری‌های موجود با نیت منفی سوءاستفاده می‌کنند.

ارسال درخواست کمک برای نجات

اپل میگوید قابلیت ارسال پیام‌های اضطراری از طریق ماهواره در سری آیفون ۱۴ از ماه نوامبر منتشر خواهد شد. این ویژگی به شما کمک می‌کند در مناطق خارج از پوشش شبکه تلفن‌همراه و وایفای، با دیگران ارتباط برقرار کنید.

این شرکت هشدار می‌دهد که پیامی ازطریق ماهواره را در شرایط کنونی ارسال می‌کند تا ۱۵ سال طول بکشد و شاید در برخی سناریوها این مدت حتی به بیش از دو دقیقه افزایش یابد. اگر زیر پوشش گیاهی قرار داشته باشید، ممکن است با این روش پیام اضطراری ارسال کنید.

ماهواره‌ها روی اتصالات دیدند خطی کار می‌کنند. اگر در جنگل، غار یا دره یا هرجای دیگری در شمال کانادا یا آلاسکا هستید، شاید امکان برقراری ارتباط ماهواره‌ای دردسترس شما وجود نداشته باشد.

بویر می‌گوید: ارتباطات ارتباطات ماهواره‌ای را مطالعه و آن‌ها را درک کنید. وگرنه این فناوری کاملاً بی‌فایده خواهد بود. شما نباید به خدمات ماهواره‌ای متکی باشید. همیشه مطمئن باشید برای تماس‌های اضطراری یا دریافت هشدارها، چند روش دیگر مانند رادیوهای دوطرفه دردسترس شما باشید.

نجات ماهواره‌ای

بسیاری از دستگاه‌های می‌گویند که قابلیت‌های ماهواره‌های آیفون ۱۴ درصورتی‌که با دقت استفاده می‌شوند، می‌توانند ابزارهای بسیار مفیدی داشته باشند.

رایان بی‌کارلسون، مدیر اجرایی انجمن آموزش وایلد، گفت که احتمالاً ارتباط‌های به اعتماد بیش‌ازحد افراد به این فناوری ماهواره‌سازی، دلیلی برای نخریدن آیفون جدید نیست.

او در مصاحبه‌ای اعلام کرد: پاسخ این است که کاربران با بهترین روش‌های حفظ ایمنی آشنا شوند و آموزش‌های لازم را به آن‌ها ارائه دهند. برای افزایش سطح تفریحی افراد در فعالیت‌های، دسترسی به آموزش و حجم آموزش‌ها را افزایش می‌دهد تا در سناریوهای مختلف، تصمیم‌گیری‌های درست انجام شود. یک روز آموزش درمقایسه‌با هزینه‌ی نجات، به‌ویژه درمناطق دورافتاده، بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

همه‌ی راهکارهای ارتباط ماهواره‌ای عملکرد یکسانی ندارند

هاردینگ بوش، یکی از اعضای سابق نیروی دریایی نیروهای امنیتی Global Rescue (ارائه‌دهنده خدمات پزشکی، امنیتی، مدیریت ریسک سفر)، مصاحبه‌هایی است که علاقه‌مندان به سفر در کشور را دیگر نمی‌توانند دستگاه‌های پیام‌رسان ماهواره‌های خود را با سایر دستگاه‌های جایگزین کنند.

ویان می‌دهد که دستگاه‌های پیام‌رسان ماهواره‌ای به شما اجازه می‌دهند پیام‌های کوتاه متنی و ایمیل‌ها را برای هرکسی ارسال کنند و قابلیت‌های این دستگاه‌ها را برای ارسال پیام‌های کوتاه به مراکز خدمات اضطراری مانند ۹۱۱ محدود نمی‌کنند. وی در بخشی از توضیحاتش گفت:

دستگاه‌های پیام‌رسان ماهواره‌های معمولاً از قابلیت ردیابی بهره‌برداری می‌برند که کاربر می‌تواند با استفاده از آن، پیامی را برای گیرندگان خاص ارسال کند و شخص گیرنده نیز می‌تواند حرکت کند و مکان فرستنده را با نقشه گرافیکی ازجمله مکان، مختصات جغرافیایی، جهت و سرعت حرکت دنبال کند. .

بوش می‌افزاید، قابلیت اتصال به شبکه‌های موبایلی و ماهواره‌ای را در یک دستگاه پیشرفت بزرگ در فناوری می‌سازد؛ زیرا کاربران با این نوع دستگاه‌ها مطمئن خواهند بود و همیشه می‌توانند با مرکز خدمات اضطراری تماس برقرار کنند.

بوش می‌گوید: با افزایش عملکردهای روی گوشی‌های هوشمند، زمانی فراخواهد رسید که این نوع ویژگی‌ها قابلیت‌های پیام‌رسان‌ها و ردیابی ماهواره‌های و گوشی‌های ماهواره‌ای را به‌چالش بکشند. اما توصیه می‌شود تا آن زمان، از دستگاه‌هایی استفاده شود که قابلیت پیام‌رسانی و ردیابی ماهواره‌های را در همه محدوده‌هایی که پوشش شبکه‌های موبایلی در آن جا وجود دارد، ارائه دهند.

بویر همچنین هشدار داد که نباید با آیفون ۱۴ وارد کشور شوید و در واقع اضطراری خیالتان بابت نجات‌یافتن راحت باشد. شما باید روش استفاده از نقشه و قطبنما را ببینید و این وسایل را به‌همراه داشته باشید.

علاوه بر این، از چنین سفرهایی به دیگران اطلاع دهید که کجا می‌روید و چه زمانی برمی‌گردید. وی در بخش دیگری از توضیحاتش گفت: افراد به‌منظور افزایش ایمنی، باید لوازم موردنیاز برای محیطی که قصد دارند به آن‌جا سفر کنند، با خود حمل کنند.

آن‌ها باید برای کمک‌های اولیه آموزش ببینند و همه‌ی مهارت‌های موردنیاز برای حضور در فضاهای باز را به یاد داشته باشند تا در مکان‌های خود اطلاع یابند و برای دریافت کمک درخواست ارسال کنند.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما