برای احیای زلزله در سوریه به 15 میلیارد دلار نیاز است

این ارزیابی نیازهای بازیابی زلزله سوریه (SERNA) المصطفی بن لملیح، مقیم سازمان ملل متحد و هماهنگ کننده کمک های بشردوستانه برای سوریه، که این تلاش ها را در کنار تیم کشوری سازمان ملل رهبری می کرد، گفت که مجموع خسارات و خسارات آن تقریباً 9 میلیارد دلار است.

سازمان ملل به طور خستگی ناپذیری برای پاسخ به مجموعه زمین لرزه های قدرتمندی که ترکیه و سوریه را در فوریه 2023 به وقوع پیوست، تلاش کرده است و به همکاری با مقامات محلی و جامعه بین المللی برای بهبود واکنش هماهنگ ما و اولویت های بازیابی را برای کمک به جوامع آسیب دیده برای بهبودی از فاجعه شناسایی کنید.

ردیابی اولویت های خطر بلایا

ناشی از a تلاش مشترک بین 11 آژانس، صندوق و برنامه سازمان ملل متحد هدف این گزارش که در سوریه کار می کند، ارزیابی تأثیر زمین لرزه بر 38 منطقه فرعی در پنج استان کشور است.

ارزیابی برجسته شد برآورد خسارت و تلفات کلیدی در سراسر بخش‌ها و استان‌ها، اولویت‌های بهبود و کاهش خطر بلایا و پیامدهای آن برای بازیابی زودهنگام مقاوم در برابر بلایا در سراسر سوریه.

همچنین جزئیاتی درباره میزان خسارات و نیازهای بازیابی ناشی از زلزله به زیرساخت‌ها و خدمات ضعیف در سراسر سوریه در نتیجه 12 سال درگیری ارائه کرد.

آقای بنلملیح هشدار داد که در صورت عدم بهبودی، «می‌توان انتظار داشت که تعداد افرادی که به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند، تا سال 2024 به میزان قابل توجهی افزایش یابد“.

میلیون ها نفر به کمک متکی هستند

زمین لرزه ای به بزرگی 7.8 ریشتر در 6 فوریه منطقه مرزی ترکیه و سوریه را لرزاند و پس از آن زلزله ای تقریباً به همین شدت رخ داد. یکی از بزرگترین بلایایی که در چند وقت اخیر این منطقه را تحت تاثیر قرار داده است، ده ها هزار نفر کشته و تعداد زیادی زخمی شدند و هزاران ساختمان فرو ریخته و افراد بی شماری را در معرض شرایط نابخشودنی زمستانی قرار داده است.

این زمین لرزه ها همزمان با بحران انسانی در شمال غرب سوریه رخ داد در حال حاضر در بالاترین سطح از زمان شروع درگیری، 4.1 میلیون نفر برای زنده ماندن به کمک های بشردوستانه متکی هستند.

در اینجا درباره اقداماتی که سازمان ملل برای کمک به سوریه انجام می دهد بیشتر بدانید.

سرنا: ارزیابی سازمان ملل برای بازیابی زلزله در سوریه

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما