برای اجاره: آپارتمان 327 فوت مربعی با 5 اتاق – با تشکر از مبلمان ربات

خانه‌های ما، همانطور که جورج کارلین کمدین می‌گوید، فقط مکانی برای وسایلمان است. اما اگر نسل جدیدی از استارت‌آپ‌ها بپرسند، همه آن چیزها ممکن است ناپدید شوند، چه؟

مخترعان، معماران و طراحان در سرتاسر جهان اخیراً به راه‌هایی برای انجام این کار دست یافته‌اند. فناوری آنها می‌تواند باعث شود بخش‌هایی از آپارتمان‌ها و خانه‌ها و تمام محتویات آن‌ها با لمس یک دکمه از دید خارج شوند. محققان سابق مؤسسه فناوری ماساچوست، مهندسان سابق اپل و تسلا در سانفرانسیسکو و یک شرکت طراحی و معماری در اسپانیا از جمله کسانی هستند که چیزی را فقط می توان به عنوان مبلمان روباتیک توصیف کرد. و در حال حاضر از کف کارخانه خارج شده و به محل اقامت دانشجویان، مدیران برنامه های کلیسا و زوج های مشهوری مانند اشتون کوچر و میلا کونیس می رسد.

این سیستم‌ها شامل تخت‌هایی هستند که با فرمان صوتی در سقف شناور می‌شوند تا کاناپه‌ها را آشکار کنند و دوربین‌هایی با هوش مصنوعی برای ردیابی محل نگهداری وسایل شما.

در حال حاضر، بیشتر این اسباب بازی ها برای ثروتمندان است و برخی از این وسایل برای یک اتاق یک نفره 40000 دلار هزینه دارند. اما هدف بسیاری از دست اندرکاران این است که این فناوری را در همه جا حاضر کنند. برخی از این سیستم‌های خانگی می‌توانند قیمتی کمتر از 5000 دلار داشته باشند و در حال حاضر در آپارتمان‌هایی با اجاره بهای کمتر از 1000 دلار در ماه، در مکان‌هایی مانند دورهام، NC و بوفالو، نیویورک نصب می‌شوند.

مدل آپارتمان اوری در نیویورک. این شرکت با IKEA مشارکت دارد که ممکن است فناوری آن را گسترده تر کند.


عکس:

امی لومبارد برای وال استریت ژورنال

وعده مبلمان رباتیک این است که می تواند اتاق های یک نفره را به فضاهای چند منظوره تبدیل کند. تا جایی که آنها کار می کنند، می توانند به کاهش هزینه ای که آمریکایی ها برای مسکن پرداخت می کنند، کمک کنند و جایی که آنها می توانند و مایل به زندگی هستند را تغییر دهند.

احتمالاً تصادفی نیست که این فناوری در زمانی به جریان اصلی نفوذ می کند که بی شباهت به اوایل دهه 1900 نیست، زمانی که آمریکا نیز با مشکلات مسکن مواجه بود. آن دوران الهام بخش ویلیام مورفی بود که در محله‌های تنگ در سانفرانسیسکو زندگی می‌کرد تا تختی را اختراع کند که نامش مشترک است و در کابینت یا دیوار قرار می‌گیرد.

تخت مورفی این امکان را فراهم می کند که فضای نشیمن اصلی یک آپارتمان کوچک به عنوان اتاق خواب و نشیمن دو برابر شود. در زمان خود به یک سنگ محک فرهنگی تبدیل شد زیرا نیاز واقعی به مبلمان همه کاره تر در فضاهای کوچک وجود داشت.

اکنون دوباره، از آنجایی که مردم زمان بیشتری را در خانه می گذرانند، مخترعان در مورد حل مشکلات هزینه و فضا خلاق می شوند.

نسخه ای از یکی از این سیستم ها، از Ori مستقر در شهر نیویورک و بوستون،

مدیر عامل Ori، Hasier Larrea می گوید که در حال حاضر در بازار است و می تواند در نهایت به لطف همکاری با غول مبلمان IKEA در سال 2019 گسترده تر شود. یک سخنگوی IKEA تایید کرد که این دو شرکت هنوز روی پروژه پیچیده ای کار می کنند.

تغییر شکل دکمه ای

در اینجا مشکلاتی وجود دارد که رهبران شرکت های مبلمان رباتیک و شرکای آنها می گویند که می خواهند حل کنند:

برای چندین دهه، آمریکا مسکن کافی برای پاسخگویی به تقاضا ایجاد نکرده است. و علیرغم پرواز همه گیر به حومه ها و شهرهای کوچک، تقاضا برای مسکن در شهرهای آمریکا به رشد خود ادامه داده است و اجاره بها در سراسر کشور رکوردهای جدیدی را ثبت کرده است.

آمریکایی‌ها در هر جایی کار می‌کنند، به جز جایی که قبلاً کار می‌کردند، و اغلب در خانه‌شان. نرخ اشغال دفاتر در بیشتر نقاط کشور زیر 50 درصد است.

بنابراین، یک هزاره ساکن شهر، کار پاره وقت از خانه و پول نقد چه کاری باید انجام دهد؟ واضح‌ترین پاسخ‌ها – یافتن فضای کوچک‌تر یا گرفتن هم اتاقی‌های بیشتر – با افزایش کار از راه دور و هر چیزی که همراه آن است، چالش‌برانگیزتر می‌شود. مکان‌هایی که در آن زندگی می‌کنیم، زمانی که روزگارمان را شروع کرده‌ایم و به پایان می‌رسانیم، در حال تبدیل شدن به مکان‌هایی هستند که بیشتر ساعات بیداری خود را سپری می‌کنیم، و در آنجا کار می‌کنیم، ورزش می‌کنیم و با هم همکاری می‌کنیم و برای هر اینچ از فضای زندگی امتیازی قائل می‌شویم.

دستگاه های تغییر اتاق Ori را می توان با لمس، صدا و برنامه ساخته شده Ori فعال کرد. در صورت قطع برق، آنها را می توان به صورت دستی نیز جابجا کرد.


عکس:

امی لومبارد برای وال استریت ژورنال

این جایی است که Ori وارد می شود. آقای Larrea در سال 2011 به عنوان یک محقق در گروه علوم شهر MIT شروع به بررسی مفهوم زندگی بزرگتر با کمتر کرد. او می‌گوید در سال 2015 اوری را راه‌اندازی کرد و امروز سیستم‌های مبلمان موتوری و متحرک این شرکت در حدود 500 آپارتمان در بیش از 30 شهر ایالات متحده وجود دارد و هزاران آپارتمان دیگر قرار است در دو سال آینده نصب شوند.

ایده فقط ایجاد احساس بزرگتر در آپارتمان های کوچک نیست، بلکه این است که آنها را کاربردی تر کنید. این بدان معناست که مبلمان و انبار را در زمانی که در حال استفاده نیستند پاک کنید. چیزی که زمانی یک اتاق خواب بود، می تواند در کمتر از یک دقیقه به یک اتاق نشیمن یا دفتر کار خانگی مناسب تبدیل شود.

شهرهایی که مبلمان روباتیک Ori در آنها ریشه دوانده است فراتر از مظنونین معمول نیویورک، لس آنجلس یا سانفرانسیسکو هستند، تا حدی به این دلیل که آپارتمان ها در محله های شهری مطلوب در تعداد فزاینده ای از شهرهای ایالات متحده نسبتاً گران شده اند.

به عنوان مثال، فورت ورث، تگزاس را در نظر بگیرید. در یک ساختمان 54 واحدی به نام CoHo Fort Worth، در محله ای نزدیک به پردیس پزشکی و انبوهی از بارها و رستوران ها، 43 واحد از آن ها مجهز به “Ori Pocket Studios” هستند. هر یک از اینها اساساً یک قطعه مبلمان غول پیکر است که می تواند روی یک مسیر کوچک نصب شده در امتداد دیوار به این طرف و آن طرف سر بخورد. این شامل یک مرکز سرگرمی و قفسه در یک طرف، و نشان می دهد ذخیره سازی اضافی و یک تخت در سمت دیگر. به لمس، صدا و برنامه ساخته شده Ori پاسخ می دهد. در صورت قطع برق، می توان آن را به صورت دستی نیز جابجا کرد.

مت بیشوف، مدیر سرمایه گذاری در Watermark Equity Group، شرکت سازنده CoHo Fort Worth، می گوید: این سیستم ها تلاش می کنند تا بر کاستی های تلاش های قبلی در مبلمان پنهان از طریق طراحی خود، و نه فقط از طریق اتوماسیون، غلبه کنند. برای مثال، بر خلاف تخت مورفی، تخت‌های اوری قبل از قرار دادن نیازی به مرتب کردن ندارند.

کاسی بیلی 31 ساله که کارهای نیمه وقتش شامل برنامه ریزی برنامه های کودک و خانواده در کلیسایش می شود، می گوید: «اگر کسی آمد، فقط می توانید یک دکمه را فشار دهید و اتاق خواب یا کمد کثیف خود را پنهان می کنید. در اواخر جولای به یک استودیو در ساختمان CoHo نقل مکان کرد. او می‌افزاید: یکی از نگرانی‌های او در مورد آپارتمان این بود که فناوری، بسیار جدید است، اما تا کنون هیچ مشکلی نداشته است.

یکی از اجاره‌نشین‌ها که اخیراً به یک استودیوی مجهز به Ori نقل مکان کرده است، می‌گوید: «اگر کسی می‌آید، فقط می‌توانید یک دکمه را فشار دهید و اتاق خواب یا کمد کثیف خود را پنهان می‌کنید.


عکس:

امی لومبارد برای وال استریت ژورنال

آقای بیشوف می‌گوید همه اینها با میانگین اجاره ماهیانه 1100 دلار در مقایسه با 1450 دلار در ماه برای یک استودیو در این منطقه است. یک دلیل ساده برای آن وجود دارد: آپارتمان های CoHo Fort Worth به طور متوسط ​​​​335 فوت مربع مساحت دارند، در حالی که سایر استودیوهای این منطقه حدود 600 فوت مربع هستند. آقای بیشوف اضافه می کند که با استفاده بهتر از آن فضای کوچکتر، اجاره کنندگان پس انداز می کنند، اما واترمارک در هر فوت مربع اجاره نیز سود بیشتری می کند.

اندازه کوچکتر این آپارتمان ها مانعی برای اجاره کنندگان نبوده است. آقای بیشوف می گوید که کل ساختمان، به جز دو آپارتمان، ظرف یک ماه پس از اتمام ساخت، به طور کامل اجاره داده شد، روندی که معمولاً تا شش ماه طول می کشد.

سیستم‌های Ori از 5000 دلار برای یک “کمد جیبی” شروع می‌شود که در عرض 10 ثانیه از چیزی به اندازه یک کمد بزرگ به فضایی به اندازه یک کمد دیواری گسترش می‌یابد. “تخت ابری” آن، که تا سقف بالا می رود تا فضای زندگی زیر آن را نشان دهد، حدود 10000 دلار قیمت دارد.

ماری کندو در سقف شما

اگر Ori IKEA مبلمان رباتیک است، پس Bumblebee Spaces پسر عموی انحصاری و مجلل آن است. تقریباً به طور کامل کارکنان سابق اپل و تسلا، میزها، تخت‌خواب‌ها و گزینه‌های ذخیره‌سازی این شرکت در سقف یک فضای نشیمن قرار دارند. اشتون کوچر و میلا کونیس هر دو سرمایه گذار این شرکت هستند و سیستم های آن را در خانه خود نصب کرده اند.

تمرکز این شرکت نه تنها بر ساخت اتاق‌هایی است که خود را از شلوغی پاک می‌کنند تا بتوانید یوگا انجام دهید، بلکه روی ایجاد نرم‌افزاری تمرکز دارد که همه چیزهایی که دارید را فهرست‌بندی می‌کند.

محتویات یک cubby ذخیره سازی روی سقف در برنامه Bumblebee نمایش داده می شود.


عکس:

فضاهای زنبور عسل

این جمله را به زبان بیاورید: “بامبل، ساعتم را به من بده” و جعبه ای از سقف پایین می آید که ساعت شما در داخل آن قرار دارد. Sankarshan Murthy، مدیر عامل Bumblebee می‌گوید این همه به لطف دوربین‌ها و هوش مصنوعی است که برای فهرست‌بندی صدها شیء خانگی آموزش دیده‌اند. او اضافه می کند که اساساً لازم نیست به یاد داشته باشید که هر یک از وسایل خود را کجا قرار داده اید.

سیستم Bumblebee که اکنون بیش از 100 دستگاه نصب شده است، به ساختار پشتیبانی و سیستم قدرت و همچنین ارتفاع سقف کافی نیاز دارد. این سیستم از 14000 دلار شروع می شود، در حالی که یک اتاق کاملا فریب خورده می تواند تا 37000 دلار هزینه داشته باشد.

ربات های مبلمان، مونتاژ کنید!

Beyome مستقر در مادرید، که متعلق به خانواده ای مشابه با گروه ساخت و ساز Kimak است، در حال آماده شدن برای ساخت نسخه حداکثری این خانه در حال تغییر است. این سیستم که توسط شرکت طراحی معماری (و شرکت شریک) Enorme Studio طراحی شده است، نیاز به بازسازی کامل یک خانه دارد. نتیجه تمام دیوارهایی است که حرکت می کنند، با تخت ها، میزها و موارد مشابه. مثلاً تصور کنید که صبح از خواب بیدار شوید و دو اتاق خواب خصوصی را به یک اتاق خانوادگی یا به یک اتاق غذاخوری به اضافه یک اتاق کار یا یک اتاق خواب، اتاق غذاخوری و مطالعه تبدیل کنید.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

آیا مبلمان رباتیک را در خانه خود نصب می کنید؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

روسیو پینا، مدیر Enorme می‌گوید: این رویکرد ناشی از تجربه طولانی با مشتریان است. در اسپانیا حدود یک سوم کل آپارتمان ها و خانه ها کمتر از 650 فوت مربع است و اغلب توسط هم اتاقی ها یا کل خانواده ها مشترک است. برای این نوع مستاجران، صرف به حداکثر رساندن استفاده از فضا کافی نیست. حفظ حریم خصوصی نیز کلیدی است، و تنها جابه‌جایی مبلمان در داخل اتاق این امر را تضمین نمی‌کند – فقط دیوارهای واقعی با درهای مناسب.

به همین دلیل است که Enorme هزینه و پیچیدگی اضافی مربوط به جابجایی تمام دیوارها را انتخاب کرد. این شرکت تعداد انگشت شماری از واحدهای نمونه اولیه را در مادرید راه اندازی کرده است و قراردادهایی برای گسترش در جاهای دیگر بسته است.

Íñigo Moreno، مدیر عامل Beyome می گوید که تجهیز یک خانه با سیستم Enorme با هزینه بازسازی و نوسازی کامل یک آپارتمان در اسپانیا قابل مقایسه است – یا حدود 1000 یورو در هر متر مربع.

آپارتمان های متحول کننده Beyome شامل دیوارهایی است که روی مسیرهای سقفی حرکت می کنند و همچنین تخت ها و میزهایی که تا می شوند.


عکس:

خاویر دی پاز گارسیا/بیومه

سخت افزار سخت است

این شرکت‌ها آخرین شرکت‌هایی هستند که زمینه «رباتیک معماری» را آزمایش کردند، اصطلاحی که توسط پروفسور کرنل، کیت ایوان گرین ابداع شد. در حالی که آقای گرین مشتاق تجاری سازی رشته ای است که به پیشگامی آن کمک کرده است، اما هشدار می دهد که موفقیت این استارتاپ ها به سختی یک نتیجه قطعی است. تاریخ مملو از شرکت‌هایی است که سعی می‌کردند ربات‌ها را برای کاربران روزمره در دسترس قرار دهند، از تلاش‌های Rethink Robotics برای وارد کردن «کوبات‌های» قابل برنامه‌ریزی به کسب‌وکارهای کوچک گرفته تا Jibo، که تلاش کرد یک ربات «اجتماعی» را وارد خانه کند.

اما اگر Ori، Bumblebee، Enorme و رقبای آینده آنها موفق شوند، تحقیقات دکتر گرین نشان می دهد که می تواند تغییرات گسترده تری را در زندگی خانگی ایجاد کند. هنگامی که افراد بپذیرند که خانه‌شان می‌تواند قابلیت‌های جدیدی به دست آورد، برخلاف افزودن عملکردها به تلفن هوشمند از طریق یک برنامه جدید، می‌توانند تمایل بیشتری به دعوت انواع دیگر پیشرفت‌های دیجیتالی به خانه‌های خود داشته باشند، مانند ربات‌هایی که به افراد مسن اجازه می‌دهند در خانه بمانند. خانه هایشان طولانی تر

جدای از تکنو اتوپیانیسم، باید به یاد بیاوریم که تخت مورفی هرگز واقعاً بلند نشد. امروزه بیشتر به‌عنوان نقش‌آفرینی در کارتون‌ها و صحنه کلاسیک چارلی چاپلین شناخته می‌شود. طبق اصول بنیان‌گذاری ما، به محض اینکه آمریکایی‌ها می‌توانند فضای بیشتری داشته باشند، آن را دنبال می‌کنند. امروزه متوسط ​​خانه جدید در آمریکا 2.5 برابر بزرگتر از آغاز قرن گذشته است، زمانی که آقای مورفی با تخت خود آمد.

بنویسید کریستوفر میمز در [email protected]

اصلاحات و تقویت
سیستم های نصب شده روی سقف از Bumblebee Spaces از 14000 دلار شروع می شوند، به طور کامل نصب می شوند و می توانند تا 37000 دلار قیمت داشته باشند. نسخه قبلی این ستون به اشتباه گفته بود که این سیستم ها فقط شامل یک کشو هستند و از 12000 دلار شروع می شوند و ممکن است تا 40000 دلار قیمت داشته باشند. (تصحیح در 14 اوت)

حق نشر © 2022 Dow Jones & Company, Inc. کلیه حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما